Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik hörcsög faj a legjobb?

Kovacsalexa94 kérdése:

Melyik hörcsög faj a legjobb?

Figyelt kérdés

Régen volt már hörcsögöm de akkor még kicsi voltam.....

Most szeretnék szülinapomra egyet meg is kapom a ketrecet megrendeltül az internetről

Mindenképpen lányt szeretnék

Csak nemtudom melyik fajtát

Valaki leírná hogy szerinte melyik a "legjobb"?

Meg hogyha valami tapasztalatod van vele kapcsolatban akkor azt is :)



2017. febr. 12. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dzsungariai törpehörcsög a legcukibb! 😉❤ Nekem mar volt 3 is. Olyan 2-3 évig élnek. Nem szabad masikat is venni melle, tapasztalatból mondom (nem en voltam tudatlan, hanem allatkereskedesben csőbe húztak, mert az a pénzéhes köcsög azt mondta, hogy szeretik a társaságot, pedig pont hogy nem és majdnem kinyírták egymast, es az egyik horinek a masik leharapta a fülét!)!


Remelem segítettem! 😘 Ha ezt a fajtát választanád,akkor nyugodtan írj nekem priviben es kérdezz bátran! 😘😉😉

2017. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy Mo.-n aligha találsz kínai csíkost és campbellt, így 3 lehetőség marad: arany, dzsungáriai és roborovszki. Ez utóbbi szinte soha nem lesz kezes, nagyon fürge és félénk, ezért nem javaslom. Marad az arany és a dzsungi. Közülük tökmindegy melyiket választod, mert mindkettő nagyon aranyos tud lenni, mindkettő megszelídülhet, nagyjából egyforma igényűek, nincs nagy különbség. Hogy milyenek, az a jellemüktől függ, nem a fajuktól (a fajta amúgy nem helyes, csak mindenki fajtáénak nevezi őket..). Na szóval ez a kettő faj között a fő különbség, hogy az arany kb. 2x akkora, mint a dzsungáriai, ebből kifolyólag nagyobb dolgok kellenek neki. Azt válaszd, amelyiknek biztosítani tudod a megfelelő helyet és felszerelést. Törpének minimum 60x50-es ketrec/terra kell, de inkább nagyobb az ajánlott. Aranynak minimum 80x50 cm alapterületű hely kell. Törpének minimum 18 cm átmérőjű kerék, de inkább 20 vagy akár nagyobb. Aranynak minimum 28 cm-es kell, de inkább 30-as a jobb. A törpéknek házból és a többi felszerelésből is valamivel kisebb elég, ezért olcsóbb a felszereléseit beszerezni.

Lehetőleg tenyésztőtől vásárolj állatot, ne kereskedésből. Dzsungi tenyésztő pl. Auróra, Wahalla, Karfiol, Champion. Aranyt csak egyet ismerek, a Pezsit, de talán a Karfiol meg a Champion is tenyészt néha.

A kereskedésekben gyakran tévesen mondják meg nemhogy a nemét és korát, de a fajtáját is. Sok helytelen tanáccsal látnak el, rádsóznak minden egészségtelen vackot vagy rossz felszerelést és bemagyaráznak olyan hülyeségeket, hogy ihajj.

Mindenképp egyet vegyél, magányos állatok, ez még fontos.

2017. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mind kettőtöknek énis Dzsungit szerettem volna de az aranyhörin is gondolkodtam de már szerintem dzsungi lesz😍😊
2017. febr. 12. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy mekkora és milyen ketreced van. Mert hát ha törpehörcsögnek való méret, nem kellene egy aranyat belezsúfolni... Egyébként praktikusabb lenne az állathoz választani a felszerelést, nem fordítva. Le tudod írni centiméterben, hogy mekkora a ketrec, és hány cm átmérőjű a mókuskerék?
2017. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 nekem átküldte a linket es megfelelő a ketrec 🙂
2017. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha esetleg robit szeretnél akkor azt is kézhez lehet szoktatni, nekem a roborovszki törpehörcsög hamarabb kézhez szokott mint a dzsungi, azon kívül szükséged van fürdőhomokra,min 18 cm átmérőjű kerékre, bújókra stb...

Ha szetetnél segítséget kérni bátran irj a dzsungival kapcsolatban is.

Jó hörcsög tartást! :)

2017. febr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!