Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudtok jó trükköt hörcsög...

Tudtok jó trükköt hörcsög befogásához a lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megszökött a roborovszky törpehörcsögöm. Az a helyzet, hogy bárhol lehet, mert az ajtó nem volt bezárva. Régen is tartottam hörcsögöt és tengerimalacot, de azokat valahogy hamar meg tudtam fogni. De ez a kis virgonc egyszerűen kifogott rajtam. Elképesztően gyors! Utána olvastam neten és megtudtam, hogy a roborovszky hörcsög a legfürgébb mind közül. Remek! Hiába teszek ki kaját, egyszerűen nem vagyok olyan gyors mint ő!



2014. jan. 10. 04:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja erről eszembe jutott, hogy egyik ismerősöméknek a tengerimalac szökött meg ugyanígy, és ők egy idő után úgy döntöttek, hogy tesznek ki neki tálkába kaját meg vizet és onnantól kezdve úgy élt a tengerimalac mint egy kutya vagy macska :D Időnként felbukkant, átszaladt a szobán az orruk előtt, akkor nevettek egyet, hogy "jól van még él"! :D De azért én szeretnék még vagy 2 évig így tartani egy hörcsögöt :D
2014. jan. 10. 04:31
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat azt akartam írni, hogy "nem akarok" még 2 évig így tartani egy hörcsögöt :)


Egyébként időközben sikerült kiderítenem, hogy a konyhaszekrény mögött van. Ez viszont újabb problémát vetett fel, mert az egész konyhabútor összeépített. Pulttal, beépített mosogató géppel, mosógéppel mindennel. Ez szuper, csak éppen a hörcsögöt nem tudom kiszedni onnan. Gyakorlatilag rosszabb helyen nem is lehetne :D


Minden esetre betömtem a szekrénysor két oldalát, ahol bejuthatott, hogy holnap ne kelljen előröl kezdeni a keresgélést, így legalább tudom, hogy helyileg hol van. Most pedig lefekszem aludni így hajnali 5 lévén, mert elegem van az egész éjszakás hörcsög keresésből :D


Addig is kérek szépen ötleteket, hogy mivel lehetne kíméletesen(!) befogni. :) Valami speckó titkos trükk valakinek? :)

2014. jan. 10. 05:02
 3/13 anonim ***** válasza:
:))
2014. jan. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kaja és csapda, de szerintem csapda nélkül is megoldható. Minden élelmiszert el kell zárni, csak a saját etetőhelyén legyen ennivaló, a ketrecet tedd elérhető közelségbe, szerintem a kaja és a vacka miatt hamar visszamegy enni, aludni. Csapdakészítés: kell egy erősebb doboz aminek a teteje bebillen ha rámegy, erre a billenő tetőre tegyél egy keveset a kedvenc csemegéjéből.
2014. jan. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nekem is a szekeny moge bujt a horcsogom,mikor megszokott. Ez jo a becsereszes szempontjabol. En azt csinaltam, hogy mielott adtam neki kajat elzartam az egesz szekeny elotti teret. A kajajat ebbe az elzart terbe tettem ,de tavolabb a szekeny bejaratatol, hogy amikor kijon enni legyen idom az odakeszitett kartonlappal elzarni az utjat,ha vissza akarna szaldni a szekreny moge.
2014. jan. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Megpróbálhatod a rágcsáló elleni ragacsot is, csak vékony csíkban kend fel, hogy könnyen leszedhető legyen róla az állat. Aztán a ragacsos szőrt le kell nyírni.
2014. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Sajnos a ketrecét nem hagyhatom nyitva, mert 2 hörcsögöm van és akkor a másik is megszökik :) A ragacsot se szívesen. A dobozcsapda jó ötletnek tűnik. Most megnéztem, hogy eltűnt-e a mag amit még hajnalban tettem a szekrény mögé, és egy része tényleg eltűnt. A többi magot most kisepertem (úgy döntöttem, hogy kicsit "kiéheztetetem") és készítek egy ilyen doboz csapdát éjszakára. De előtte elkerítem a szekrény előtti teret (köszönöm az ötletet!), hogy máshova ne is mehessen csak a csapdáig. Holnap reggelre hátha meglesz :) Majd még megírom hogy mi lett :)

Most olyan egerészős hangulatba kerültem, hogy jelenleg az Egértanya című vígjátékot nézem :D

2014. jan. 10. 13:40
 8/13 anonim válasza:
2014. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó ötleteket. Az utolsó hozzászólónak különösen, végül csináltam ilyen könyves csapdát. De sajnos eddig eredménytelen. És sajnos már a motozását sem hallom. A legrosszabbtól tartok. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy mégis kijutott a konyhaszekrény mögül, és már valahol teljesen máshol van. Azóta megint hallgatózok mindenfele. Kitettem még egy csapdát a közlekedőre, ahonnan a többi helyiség nyílik. Hörcsögöt még nem fogtam, de apám az első adandó alkalommal elesett benne :D


Azóta vitatkozik, hogy vesz egy egérfogót.


Sajnos, ha kijutott a szekrény mögül, akkor akár a lakásból is kiszökhetett, mivel ma szellőztettünk, és a bejárati ajtót is kinyitottuk, meg az erkélyajtót is. Már lehet hogy nincs is a lakásban szegénykém. Vagy arra is gondoltam már, hogy a konyhaszekrény mögött találhatott valami romlott ételmorzsát és ha azt megette, akkor lehet elpusztult. ÁÁÁÁ olyan szomorú vagyok. Azért éjszakára még kint hagyom a csapdákat, hátha.


Szerintetek meddig érdemes még keresni? Hány napot bírhat ki egy ilyen kis állatka?

2014. jan. 11. 17:31
 10/13 anonim ***** válasza:
A link nagyon jó ötlet, de pl. minden 2. könyvre is rakhatsz kaját.
2014. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!