Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Terápiás állat?

Terápiás állat?

Figyelt kérdés
Sokat agyaltam azon, vajon görény lehet e terápiás állat? Hiszen ugyanúgy lehet szeretgetni mint egy pónit, vagy macskát...Vélemények?

2013. febr. 24. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak az a baj hogy a goerenyek többnyire csak a gazdáiknak hagyják h nyúzzák őket. Másoktól többnyire nem tolerálják. Sőt van olyan amelyik még a saját gazdájának se hagy mindent ( de gondolom a tiéd nem ilyen különben ez a kérdés nem fogalmazódott volna meg benned :)
2013. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A görény általában nem jól viszonyul az idegenekhez, egy terápiás állatnak pedig bármit el kell tűrnie - egy terápiás lónak például nem szabad megugrania, akármilyen, szerinte épp lóevő dolog közeledik felé, hiába dudálnak a füle mellett, vagy lépik át a hangsebességet felette vadászgépek, esetleg koppan a fején egy labda! A kutyáknál ugyanez, bárhol, bárhogyan nyúzzák is, és nyilván itt főleg a mentálisan sérültekről beszélünk, a fizikai sérültekre általában (sérüléstől függ!) nem annyira jellemző, hogy olyan helyeken, úgy fogják meg az állatot, amit a legtöbb nem szeret - odakap, elugrik, vicsorog, bármi. Egy görény nagyon ritkán képes akkora nyugalommal, sőt barátsággal viszonyulni mindenkihez, szinte válogatás nélkül, ami egy terápiás állatkánál alap követelmény. Ha mégis találnál egy megfelelő mentalitással bíró egyedet, azt ugyanúgy, mint a kutyát, lovat, be kell tanítani, nem értek annyira a görényekhez, így nem tudom, ez náluk mekkora idő lehet. :)
2013. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves Első válaszoló! Valóban jól gondoltad. A minap voltam bent a 2. osztályos kistesómért az iskolában a görcimmel. Természetesen hatalmas sivalkodás és örömujjongás volt a gyerekek körében. Álltunk a buszmegállóban és imádta hogy simogatták. Mindegy ki következett, ugyanúgy bújt, szeretgethették.
2013. febr. 24. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
No de azt is letűrné, ha szó szerint húznák vagy tépnék, szeretgetés címszó alatt, esetleg nagyon szorítanák? Nekik ezt is el kell tűrniük. Egy átlagos görény, vagy ló menekülésre fogja, ha egy megtermett ember rohanni kezd felé például - nekik le se szabad ezt reagálni szinte, legfeljebb pozitívan!, de semmiképp sem pánikreakció vagy agresszió.
2013. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Terápiás állatok szerintem azok, akikkel szemben, le tudod küzdeni a félelmeidet. Pl ha félsz a pókoktól és rádraknak egy pókot, megszoktatják veled, akkor a pók neked terápiás lesz. Minden állatot meg lehet szokni idővel, de ha alapból nem félsz tőle, akkor nincs szó terápiáról.


Az más tészta, hogy ha azért terápiás, mert szeretethiányod van és arra vágysz, hogy simizhes, gondozhass egy állatot, de arra bármelyik szőrös kis állat megfelel.

2013. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem ért hozzá, miért szól bele. A terápiás állat nem ezt jelenti... Terápiás lovagoltatás, terápiás kutyák, macskák a mentálisan vagy fizikailag sérült emberek mellé kellenek, nekik segítenek a boldogabb és teljesebb élet elérésében, nem csak arról szól, hogy legyen mit "babusgatni", és nem félelem legyőzése a cél. Egyes estekben van példa részleges, vagy teljes gyógyulásra is.
2013. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ötös, nem, nem ezt jelenti a terápiás állat...hanem, hogy megnyugtat a jelenléte, pl. a cica dorombol, és ez a stresszt levezeti.
2013. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A görények általában harapnak, gazdát is, kevés a tényleg nyugodt, ölben üldögélő, terápiás célokra is alkalmas vadászgörény. Vannak ugyan "állatsimogatós görények", de még ők is kissé vadak, ha rosszul nyúlsz hozzá, sivalkodik. Bár keménykötésű kis fickók, de szerintem könnyebb kárt tenni ebnnük, mint például egy labradorban (nem értek a terápiás állatokhoz, természetesen lehet terápiás csivava is, akkor nem szóltam), és itt a mentálisan sérültekre gondolok elsősorban.

Ez nem azt jelenti, hogy nem képzelhető el terápiás görény, csak azt, hogy nagyon kevés az ilyen a fajon belül. A kutyáknál, macskáknál, lovaknál azért jóval nagyobbak az arányok. Illetve hogy olyan mértékben meg lehet nyugtatni, hogy tényleg ne reagáljon a negatív ingerekre, vagy csak finoman jelezzen, az számomra csodaszámba megy (csak kis komiszokkal találkoztam, bár volt egy lusta, simogatnivaló fiú is).

2013. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!