Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen zizzent a táncolóe...

Miért ilyen zizzent a táncolóegerem?

Figyelt kérdés
Egész nap körbe-körbe rohangál meg rángatja a fejét...
2009. aug. 5. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet valami gond van az idegrendszerével,vagy alapból ilyen zizzent mert egy táncolóegérről van szó.
2009. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok állatszakértő de a nevében is benne van hogy táncolóegér. Mégis mit vársz?:D
2009. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
nyugi minden japán táncoloeger ilyen..genetikai hulladékok.
2009. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

A táncolóegereknek van egy agyi defektusa, ami ezt a fura mozgást okozza. Erről a tipikus pörgésről kapta a nevét. semmi baja.


(gusztustalan milyen állatokat vagyunk képesek tenyészteni, nem csak létrehozni...)


Caelestis

2009. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos minden táncolóegér zizzent . Fogyatékosak.

A táncolóegér nem egy külön faj, hanem a háziegér nyomorék változata. A belső fülük egyensúlyszervéből hiányzik a 3 félkörös ívjárat egyike, így az állatok egyensúlyozóképessége szenved súlyos károsodást. Így sokszor alegkisebb távolságok megtétele is nehézséget okoz nekik. Épp a támolygó, bizonytalan mozgásukról lehet őket felismerni.

A civilizált világ boltjaiból szerencsére mnár eltűntek, nálunk sajnos még mindig van. Ha elpusztul, ne táncolóegeret vegyél, hanem sima háziegeret, vagy hörit, tengerimalacot, degut, csincsillát. Jó nagy a választék. Jóérzésű ember nem talál örömet a táncoló egér tartásában és tenyésztésében.

Szerencsére nehezen szaporodnak, mert megterhelő nekik a kölykök felnevelése, a kölykök pedig gyakran még a z alacsony vizestálakba is belefulladnak.

Próbáld neki a lehető legnyugodtabb környezetet biztosítani, és semmiképpen ne tenyészd!!!

2009. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg genetikai selejtek! Nekem is voltak, de megszabadultam tőlük!

Soha többet!

Most 5 tengerimalacom van! A különbség leírhatatlan!

2009. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Az egy dolog h 'selejtek' ah itt páran előttem leírták, de állatok! Valaki kikísérletezte őket és akkor most mit kéne tenni velük? kinyírni? Vagy mit? Nem éppen egy állatszerető ember megnyilvánulása az h megszabadult tőlük és még így ki is írja a netre.....pff! Attól még h ilyenek, haza lehet őket vinni a kereskedésből és lehet őket szeretni...mellesleg meg nekem malackáim vannak, a pasimnak japán táncolóegerei, így hát látom a különbséget én is! Az egyik kicsi a másik nagy! Nem több!Lehet őket is szeretni,tanítani,megjegyzik az ember szagát, tudják ki a gazdájuk....az megegy másik dolog h nem kell őket szaporítani...de ŐK IS MEGÉRDEMLIK H pl.: NE KÍGYÓ KAJÁK LEGYENEK!!!!
2009. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

nem vagyok oda a kígyókért de most mellettük állok (igaz nem a táncoló egerek miatt) de ha úgy állunk hozzá mindenhez h jajj de aranyos meg jajj de édes akkor mi lesz a tartott kígyókkal?! az egy ragadozó állatfaj és nem ehet növényeket! jó a táncoló meg ugró egereket nem de a fehér egereket lelkiismeret furdalás nélkül odaadnám a kígyóknak. bocsi ezért a kommentért le lehet pontozni de én így érzem!

(egyébként 3 macskám, 1 kutyám, 3 hörcsögöm és 4 tengeri malacom van)

2009. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kommentemmel nem kifejezetten a kigyokra gondoltam, hanem arra h ha már valakinek volt annyicska esze h kikisérletezte oket, akkor mi legalább ´szeressuk´ oket..En nem tudnék bántani egyetlen állatot sem ( evvel nem rád céloztam)....szerintem annyit h gazdája legyen minden állat megérdemel....na mindegy én ilyen témában hajthatatlan vagyok...
2009. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm észrevételed! Teljesen igazad van, nem szó szerint értettem, a "megszabadultam tőlik" kijelentést. Nagyon sokáig megvoltak, és olyan is előfordult, hogy sajnos rossz forgácsot kaptam, és mérgezést kaptak, még szó szerint lélegeztettem őket, hogy megmentsem őket, sikeresen! És igaz, hogy volt, amikor kimáztak a helyikről és szóltam nekik, akkor előjöttek, ez már megkülönbözteti őket a hörcsögöktől, mert azokról úgy tudom, hogyha elbújnak, akkor nem jönnek elő. Ez már 1 pozitívum!

Nem vagyok állat gyűlölő, nem tettem el őket láb alól!

De nem akartam beltenyészetet, így nemek szerint külön lettek szedve, és idővel elpusztultak.

Így értettem!

Ahhoz viszont tartom magam, hogy soha többet.

2009. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!