Hogy segítsek rajta?
Törpenyulam társa tegnapelőtt elpusztult bélleállásban. Megtettünk érte mindent, de sajnos nem sikerult:(
Nagyon szerették egymást, mindent együtt csináltak. Ha ki voltak engedve követték egymást, ha az egyik aludni akart már bújt be a másik feje alá, állandóan tisztogatták egymást. Viszont mióta egyedül maradt, sokkal bújosabb lett, most már hagyja hogy simogassam (eddig csak akkor emgedte, mikor neki is kedve volt hozzá), nyalogatja a takarókat, ruhákat. Ezt azért csinálja, mert hiányolja a társát, ugye? Hogyan segíthetnék neki? Új társ még korai lenne igaz?
Azt tudjuk, hogy mi okozta a bélleállást? Mert ha esélye van a fertőzésnek, akkor először 2 hét karantént kell tartani, ha pedig ezalatt bármi tünet van, akkor nem depressziós, hanem beteg, mivel a nyúl tünetrejtő állat, csak akkor mutat tünetet, ha komoly a baj.
Aztán, ha hazaviszed az új nyuszit nála is érdemes tartani 2 hét karantén mire megkezdődhet az összeszoktatás. Meg mivel mind az új hely, mind az összeszoktatás stresszel jár, kell is neki egy kis idő, hogy megszokja a helyét. Vegyük figyelembe azt is, hogy a nyulakat 6-8 hetes korukban választják le az anyjuktól és már 10-12 hetesen ivarérettek, az összeszoktatás előtt érdemes ivartalanítani, így lehet hogy mire stabil társulás lesz addig eltelik 4-6 hét vagy több is.
Mivel a nyúl társas lény, ezért az új társ mindenképp jó ötlet, de figyelembe kell venni az összeszoktatás szabályait és nem csak azonnal berakni a ketrecbe, hogy "legyetek jóban".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!