Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lány csuklyás patkányom meg...

Lány csuklyás patkányom meg fogja szokni a társát?

Figyelt kérdés
már majdnem egy éves, és most tudnék neki szerezni egy társat. ő is lány lenne. de félek h nem fogja megszokni, esetleg össze fognak verekedni stb. tudom hogy társas lények, viszont így is megszokja, mikor azért már nem kölyök?
2012. aug. 19. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
A sokáig egyedül élő patik általában agresszívabban lépnek fel eleinte más patkányokkal szemben, de össze lehet őket szoktatni. Mindenképp legyen egy másik ketreced is, mert nem biztos, hogy egyből egybe tudod őket rakni!
2012. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sokkal könnyebben össze tudod szoktatni őket, ha nagy a korkülönbség. a legideálisabb ha az új pati olyan 1-2hónapos, mert a pici még tapasztalatlan, könnyen formálódik a jelleme, a nagyobb meg nem fog verekedni vele, inkább anyáskodik fölötte. ha megteheted, 2 patit is tehetsz mellé, és akkor biztos nem lesz feszkózás. amugy másik ketrecre mindenképp szükség lesz, te se örülnél ha egyszercsak egy tök idegen állna a szobád kellős közepén :)
2012. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:) Tegnap hazahoztuk a kicsit, persze, külön ketrecbe tettük. de közel a nagyhoz. a nagy nagyon szaglászott, majd odasunnyogott a kicsivel szembe, és dugta át az orrát. a kicsi is odament, és ott barátkoztak:)

aztán pár óráig csak így ismerkedtek, aztán kiengedtük a nagyobbat (ő sokszor napokig nincs be zárva a házba rohangál amerre akar) és kinyitottuk a kicsinek az ajtaját. a nagy behajolt egyszer, de nem nagyon akart bemenni, és beraktuk mi. csak állt, és teljesen sokkot kapott, csak nézett hogy mi ez?:D (persze, ő sose volt együtt más patkánnyal, lehet szegény abba volt, ő az egyetlen) szóval nem bántotta, ismerkedett vele, lassan, meg volt ijedve. csak mire körbeszaglászta, addigra a kicsi nagyon élénk lett, és ráugrott ( gondolom örült h ott van valaki,mert eddig sokan voltak egy helyen, a tesóival) és akkor a nagy megijedt, és kiugrott. már nem raktuk vissza, mert nagyon ideges volt :( ma reggel megpróbáltuk mégegyszer, ugyanez volt, de mikor a kicsi rámászott, a nagy kb lepofozta magáról..:(

2012. aug. 21. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
probald lassabban, hagy egy par napig a picit a ketrecbe, kozel a nagyhoz, ne engedd ossze oket, csak hagyd hogy racson at ismerkedjenek, es ha osszeengeded oet, akkor ne a ketrecbe tedd oket, hanem valami nyilt helyre, ahol nincs sok cucc ahova elbujhatnak, es leetoleg semleges felsegterulet (ag, asztal, furdoszoba)
2012. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*ágy
2012. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Előbb-utóbb biztosan össze fognak szokni, de ne siettesd őket hadd csinálják a saját tempójukban és egy hónapnál hamarabb ne tedd őket úgy egymás közelébe, hogy ártani tudjanak egymásnak.Egy hónap után már leteheted őket például a padlóra vagy más nyílt helyre, de legyél felkészülve arra, hogy elválaszd őket, ha egymásnak esnének.Ha jól kijönnek egymással és nincs köztük feszültség akkor egy ketrecbe teheted őket, de a ketrec legyen tágas, hogy mind a ketten jól elférjenek, mert a csuklyás patkány jó nagyra meg tud nőni, tudom, mert nekem is az van csak fiú.
2012. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahol vettük az új kis patit, ott mondta a tenyésztő hogy nem szükséges az összeszoktatás, rakjuk csak össze. na persze:D a nagy pati teljesen be "kettyózott" egymás mellett volt a ketrecük, mert úgy olvastam így kell tartani őket, hogy érezzék, és hallják egymást. de a nagy egyfolytában kapkodott át neki, mégha nem is érte el, akkor is. aztán mikor egyszer ki volt engedve, és a kicsi persze a helyén volt, kilógott a pici farka én nagyon megharapta:( utána az én ujjamat is, pedig sose csinált még ilyet :( nem csak játékból, ömlött belőle a vér, és most is (több mint 1 hét után) látszik a fogai nyoma. látszott rajta hogy nagyon ideges, rohangált összevissza. utána mégegyszer meg akar harapni, már ugrott neki a kezemnek, de időbe észrevettem, Gondolom azért, mert előtte a picit fogtam, és érezte a szagát. nem is zavar hogy megharapott, de nem bírta elviselni a kicsit. még ha a kicsi nem is volt abba a szobába akkor is idegesen rohangált, és kereste..nagyon megváltozott, és féltünk, hogy ilyen marad. így a kicsit oda ajándékoztuk a Húgomnak (neki is akkor lesz egy kicsi patija, szóval legalább elvannak együtt, és tesók is :) ) a nagy pedig még 1-2 napig szaglászott és rohangált, msot már olyan nyugis, mint régen
2012. aug. 28. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
feltekeny noszemely :D am en is most vettem tarsat patimnak, bar o fiu es csak fel evet volt egyedul, de alunk a pici aki csinalja a fesztivalt.. Megy a ngy utan, de ha a nagy eg fele akkor el kezd visitani, mikor meg a nagy hagyja es inkabb elmegy, akkor nagy elegedetten elkezdi ropogtatni a fogat aztan fut a nagy utan megint.. :D
2012. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!