Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem féltek bennt aludni a...

Nem féltek bennt aludni a szobában, ha ott van egy egér?

Figyelt kérdés
Láttam egy egeret, egész éjjel a konyhában ültem a széken. Tettem ki ragasztót, várok, hátha kifogom. Bementem, és a fotel karfáján szaladt. nemtudom, hogy jöhetett be, de nem merek aludni, félek a ágyra is felmászik. Más mit csinál ilyenkor?
2009. máj. 28. 15:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Velem is ez volt, egyszerűen így nem lehet aludni, mászik, kaparászik, és van pofája az alvó emberhez közel, esetleg rá is menni.

Nekem egyszer lepisilte a telefonomat, és körbeszarta az ágyam szélét.

Reggel olyan sírógörcs jött rám, amikor megláttam, hogy kész voltam.

Ráadásul nálunk van patkány is.

Már mindennel próbáltuk kiirtani őket, de nem tudjuk.

Az egér könnyebb dió, de a patkány az már rafinált dög.

2009. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ne félj, az egér nem bánt téged. Én sokkal találkoztam, amikor állataink voltak és a kukorica között fészkeltek. De tényleg tizesével szaladtak elő mindig.

Nagyon érdekes fészket tudnak csinálni, és a kicsik és édesek szóval nem annyira szörnyű az egér. :) persze a lakásban és környékén nem túl örömteli dolog...

Egyedül annyi, hogy sok betegséget terjeszthet, ezért ha sikerült kiűzni számíts egy nagytakarításra, mindent domestosos vagy flóraszeptes vízzel kell áttörölni majd és felmosni stb.

Ételeket ne hagyj szabadon, és vigyázz mert könnyen átjut a házon belül máshová is és mindent szétrág (ja és sajnos ugye wczik is. Olyat, mint az a barnacsoki, amit fagyira szórnak. Kis sötétbarna henger alakú izék.) Kajás dobozokat is kirágnak...

Különben nem csinál semmit, csak szaladgál és rágcsál.

Nem igen mászik rád, de volt egy barátnőm ő egyszer éjjel arra ébredt, hogy 2-3 egér mászkál a hátán. Nem azért írtam, hogy aggódj, rajtad nem fognak mászkálni :) Főleg ha csak egy van, akkor az majd el lesz magának a szobában, nem fog veled foglalkozni. Ja, barátnőmnek mégse lett semmi baja, szóval ha esetleg találkozol az egérrel jól mosakodj meg és kész. Nem árt antibakteriális szappan az egeres időszakra (safeguard pl. szinte bárhol kapható és kb. 220 forint).

Én régen meg is fogtam a kezembe az egereket... arra kell vigyázni, hogy nehogy megharapjon, ha ez megtörténik azonnal orvoshoz kell menni. De nem harapnak amúgy, meg is ijednek tőled. Rendes egérre gondolok én is, ami odakint él, nem házikedvencre :)

Valóban kérhetnél kölcsön egy macskát, akár a szomszédtól is. A cica megfogja a szájába szorítja, akkor felkapod a macskát kiviszed, közben ő az egeret nem engedi el és majd kint leteszed és elviszi magával vagy hasonló. Így nem csinál neked piszkot odabent.

Amúgy azt is csinálhatod, hogy teszel sajtot egy üveg alá. Az üveget 10 forintossal kitámasztod, majd ha az egér alámegy a sajtért ráesik. Aztán alácsúsztatsz valamit és gyorsan felfordítod és kiviszed.

Az egértől nem kell félni, még a patkánytól sem.

Én rettegek a pókoktól és a legyektől, inkább kérnék egeret csak semmi ilyen rovar ne lenne!

2009. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
jajj :| én kiköltöznék egy sátorba :|
2009. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Fingkirály ***** válasza:

Az egér amúgy - ugye egyesek tartják otthon házikedvencként is - alapvetően egy aranyos kis szőrgombolyag, leginkább fél az embertől, tehát ha a szobában vagy, akkor igyekszik elkerülni. Kellő türelemmel amúgy 'meg lehet szelidíteni', tehát ha folyamatosan ott teszel-veszel a közelében úgy, hogy egyértelmű legyen, hogy nem bántod, akkor simán elő fog jönni akkor is, amikor ott vagy, idővel meg lehet fogni és szépen kitessékelni (speciel ez nekem MŰKÖDÖTT).


Kajával SOHA ne próbáld magadhoz édesgetni, és úgy barátkozni vele, mert akkor ha megfogtad, és kitetted, simán vissza fog jönni - nem hülye az egér sem, ha etetik, odaszokik...mondjuk akkor meg megpróbálhatod beszokatni egy terráriumba :)


Ám ez elég hosszadalmas valami, és addig meg rágcsál. Ha nem vagy pacifista, akkor meg egérfogó, lehetőleg csokis vagy gabonás cuccal, vagy kenyérrel (a szalonnára meg a mesékben sokszor emlegetett sajtra EGYÁLTALÁN nem buknak, nem szeretik az állati zsírt...). Egyből kinyírja őket, amint rácsapódik.


A ragasztót kerüld, ahogy tudod. Egyrészt ocsmány ragadós egy valami, ha véletlenül valami beleesik, marha nehéz megszabadulni tőle (ha netán másféle háziállatod van és ő ragad bele, még macerásabb), valamint ocsmány barbár módszer, egeret fogni azzal a ragaccsal és ott szenvedtetni az én szempontjaim szerint bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát - még akkor is, ha egy kártevő ellen alkalmazzuk.

2009. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Azthiszem megvan az állatka, csak az egyik ismerősöm belémbeszélte, hogy ahol egy van, ott több is. Háát, remélem nincs, de még egy kicsit félek, hogy mégis. Még várok.

Bejött velem a kutya, és sarokbaszorította, sikerült megfognia. Meglepő, féltem, de sajnáltam egy kicsit.

2009. máj. 28. 19:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül igaz.

Ha csak véletlenül ment be, pl az ablakon vagy ajtón akkor biztos nincs több.

Ha ne sértődj meg, piszkos a házatok akkor lehet több is esetleg. Holnap korán reggel kelj fel, szép világos van napközben nézz szét a házban, told el a bútorokat stb. Akár át is hívhatsz valakit, aki figyeli hogy nem-e szalad ki egér valahonnan közben.

Mindent szedj szét és nézz meg. Ha nem tudott sehonnan sem bejutni akkor ez csak véletlenül került be, nem kell aggódni.

Nem hiszem, hogy fészkelt volna már, biztos nincs több.


Holnap szedd össze magad és szedd szét a házat és nézz szét.

Vegyél fel egy cipőt ha félsz és abban legyél a lakásban is, ha esetleg kiszalad... én mikor bogarakat irtok a szobában is papucsban vagyok, mert félek, hogy rámszalad egy pók vagy valami bogár :)))

2009. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetlen megoldas van: mindent el kel huzz az adott szobaban, es meg kell talald a lyukat, ahol bejott. Mert ha el is kapod, par nap mulva bejon egy masik... szoval mindenkepp meg kell talald azt a helyet, ahol bejott. Ha azt betomted (ne ronggyal, mert kiragja, hanem pl uvegdarabokkal), akkor mar csak el kell kapd. A kovetkezot javaslom, nekem mindig bevalt: Veszel egy befottes uveget, meg egy fel diot. A befottes uveget lefele forditod, alarakod a fel diot, oly modon, hogy a diobel a befottes uveg belseje fele alljon. Ala mindekepp tegyel egy kartonlapot, vagy valami mas kemeny lapot. Masnap reggel a befottes uveg le lesz borulva a szajara, es benne lesz az eger.

Amugy felni tole teljesen felesleges, nem harap, nem bant. En szabad kezzel is kaptam mar el, a markomban tartottam, olyan aranyos kis szoros pici allatka... hidd el, jobban fel o toled, mint forditva... es te tobbet is arthatsz neki. Ugyhogy ne felj, az agyadra meg rad nem fog felmaszni! De a ragaszto orult nagy allatkinzas, szegenyke napokig szenved benne. Odaragad a pofaja, keze-laba.... embertelen.

....Es meg egy jo tanacs: A macska a legjobb egerirto...

Ahol az egerek megerzik a szagat, oda be se mennek. Sajat tapasztalat!

2009. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ilyen szürkés színű anyagot, amit a falba lehet beletömni, direkt patkányok ellen van.

A Tiszta a lakásod? c. műsorban láttam. Valami fémszálas dolog, kesztyűben kell megfogni, különben a kezedbe mehet. De könnyen lehet tépni formára. De ez főleg kint használatos, belül aztán érdemes a falat leglettelni majd és festeni. Na meg persze kívülről is becsinálni a lyukat és ott is ugyanígy "lezárni".

2009. máj. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!