Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem féltek bennt aludni a...

Nem féltek bennt aludni a szobában, ha ott van egy egér?

Figyelt kérdés
Láttam egy egeret, egész éjjel a konyhában ültem a széken. Tettem ki ragasztót, várok, hátha kifogom. Bementem, és a fotel karfáján szaladt. nemtudom, hogy jöhetett be, de nem merek aludni, félek a ágyra is felmászik. Más mit csinál ilyenkor?
2009. máj. 28. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Vááá, ne ragasztót! Kegyetlen!

Amúgy nekem 2 is van a szobámban, igaz, ellenőrzött körülmények között(vagyis terráriumban:), bár volt, hogy régebbi egereim elszöktek, de megfogtuk őket :)

sőt a spájzban is volt egyszer egy anyaegér meg 5 kicsi, kintről jöttek be... lecsapódó csapdával lettek megfogva, nem szenvedtek, hanem pár másodperc alatt megpusztultak szegények, bár én felajánlottam otthon, hogy megfogom őket, de anyukám nem engedte...

21/L

jha am biológusnak készülök :)

2009. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ezzel én ugyanígy vagyok...gyorsan tegyél le róla(kapd el valahogy)mert ha elkezd szaporodni nagy gáz van.3 hetente ivarérettek:(

Nálunk is így volt ...befészkelték magukat a falba és én is rettegésbe éltem két hónapig.Az egér mindenhova felmászik.Láttam én amikor a tévé zsinórján mászott.A fal mellett aknázz mindent körbe mert általába ott futkároznak.Tegyél rá jó illatos kaját.

Sok sikert

2009. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
MÉg nem járt egér a lakásomban, de bevinném a macskámat az adott helyiségbe. Kérjél kölcsön egyet, ha neked nincs.
2009. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van kettő egerem de én úgy avgyok vele, ha én nem bántom őket ők sem engem!=) Ha nem akarsz neki fájdalmat okozni akkor próbáld morzsáwal vagy valamiylen finom falattal előcsalni és amikor ott van hirtelen valami dobozt vagy valamit ráraksz és kirakod a szűrét! Álltalában ez sikerül!=)
2009. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Táncoló egereim nekem is voltak, de ez sajnos szaladgál. :)

A baj az, hogy be sem merek menni a szobámba, nemhogy dobozt rárakni. Jól elvagyok itt kinnt, csak azt nemtudom, hogy hol alszom.

Megpróbálok, egérfogót kérni valakitől.

Mégegyszer köszönöm.

Szerintetek aludhatok a szobámban, vagy felmászik rám?

2009. máj. 28. 15:56
 6/18 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit! D:
2009. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
inkább 3 egér mint 1(!) pók
2009. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
:o) Nekem a kutyám megfogja, megeszi, úgyhogy már nem is jönnek hozzánk az egerek. :o)
2009. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámékhoz egyszer befészkelték magukat, és nagy károkat tettek a padlásra pakolt termésben, ők egérfogót és ragasztót használtak. Na most a házikedvenc egerekkel nincs baj, de ezek nem olyanok, mint egy házikedvenc, ezek fertőzést is hordozhatnak (ugye őket nem vizsgálja állatorvos és baromi gyorsan szaporodnak), megrághatnak mindent, aztán leshetsz. Macska megoldaná, vagy görény, szerezz be egyet, de olyat is hallottam már, hogy valaki direkt ilyenek befogásával foglalkozik saját görényével, szóval akár arra is rákereshetsz. Ezeket jobb elkapni, mert veszélyes lehet egészségre.
2009. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
48%

Ha ott mászkálsz a szobában, akkor az egér már elment. Nyugodtam bemehetsz.

Húzogassd el az összes bútort, szekrényt, ágyat és mindent a falaktól és nézd át, hogy hol látsz lyukat, ahol bejöhetett. Különösen a sarkokban, radiátor csöveknél. Ha megvan a lyuk, tömd be jó erősen. Én nem tudom, hogy hivják azt az anyagot. Olyan mint amivel a csöveket szigetelik a vizvezetékszerelők, csak szőrös, szúrós. Ezen nem tudja átrágni magát.

Aztán tegyél le ragacsot mindenhová. Én az ágyamat is körbe szoktam ilyenkor rakni ragaccsal, hogy nehogy felmásszon. Amikor belemegy a ragacsba, majd jó hangosan fog cincogni. Ekkor megfogod ragacsostól, bele egy zacskóba és ki lehet dobni. Én egyszer rá is léptem.

Arra vigyázz, hogy a ragacsba ne te lépj bele. És tegyél le neki csokis kekszet is. Akkor hamarabb előjön, mert azt szereti.

2009. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!