Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetnék? Tegnap este...

Mit tehetnék? Tegnap este meghalt az egyik tengerimalacom és most a másik az anyukája egyedül van. Nagyon megvan rémülve. Mit tehetnék? Hagyjam esetleg magára amíg túl jut rajta?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
nemhinném h meghatotta, biztos érzékelte ami történt, de ők nem emberek, nemfognak sírni és depressziósak lenni ettől, legalábbis az emnyémek nem lettek azok, amikor elhunyt az egyik közülük. élték tovább az életüket, de szerintem most egy ideig ne tegyél mellé másikat, illetve gondold át h mitől halhatot meg, nem e fenyegeti ez a veszély az anya malacot is, nem e adtál nekik olyan ételt amitől elhunyt, vagy nincs e valami látható külső betegsége, a belsőket csak orvos tudja igazán megvizsgálni.
2011. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nem olyanok mint az emberek! A kölyküket is megeszik! Ne izgulj miatta! adj neki vmi játékot, elfoglalja magát! vagy olyan rágcsát, amivel sokáig elvan. pl: a rágcsálópogi
2011. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamilyen betegsége volt, nem tudott nyelni, de szerencsére nincs a Virágnak (anya tengerimalac) semmi baja. A másik kölykének sincs semmi baja, fiú ( Sanyinak hívják ) és természetesen külön tartjuk őket. De a Virág máshogy viselkedik, elfut mikor megakarom simogatni.
2011. dec. 27. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

EGY HATALMAS TÉVHIT!!! A TENGERIMALAC NEM ESZI MEG A KÖLYKÉT KEDVES ELŐTTEM SZÓLÓ!!!! SZERINTEM MÉG SOSE VOLT MALACKÁD!!!!


És kedves kérdező ne hagyd egyedül anyácska malidat, mert elpusztulhat a magánytól, erről már hallottam, de hogy megenné a kölykét arról még nem :S

2011. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Norina86 ***** válasza:

A tengerimalacok nagyon érzékeny, közösségi lények, ha csak ketten voltak, akkor biztos h besokkolt attól, hogy elpusztult a kölyke, valóban belebetegedhet.

Szerintem venned kéne neki sürgősen egy kölyök, 1-2 hónapos malackát. Egyedül biztos nem fog túljutni a történteken, társ kell neki.

Azt is figyelned kellene, hogy rendesen eszik-e, tartja-e a súlyát nehogy ő is beteg legyen.

Fentebb kommentelőnek: azért nem rázta meg a malackáidat a társuk halála, mert többen voltak, ha kettőből pusztul el egy, nagyon valószínű, hogy a másik depresszióba esik.

2011. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére eszik rendesen.
2011. dec. 29. 19:05
 7/9 Norina86 ***** válasza:

Ha egészségesnek tűnik, tapasztalatból mondom, hogy ha tudsz, minél hamarabb szerezz mellé azonos nemű fiatal malackát.

Minél később kap új társat, annál zárkózottabbá válhat és félni kezdhet tőled és még a fajtársaitól is, és szomorú kis élete lesz egyedül. Nem szabad hónapokig gondolkodni, mert minél később kap társat, annál nehezebben fog összeszokni vele. (Addig is foglalkozz vele naponta minél többet.)

2011. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már most olyan, mint amikor megkaptam. :(
2011. dec. 31. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazat adok annak aki azt írta hogy az tévhit amit az azt hiszem 1. válaszoló mondott mert TÉNYLEG nem eszik meg a kicsinyüket ! :)
2014. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!