Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért remeg még mindig a...

Miért remeg még mindig a tengerimalacom, amikor kiveszem? Kb másfél hónapja van nálam. Nem tőlem fél, van hogy magától jön az ölembe az ágyról.

Figyelt kérdés

2011. dec. 23. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán fázik.....de lehet hogy egyszerűen csak fél hogy elejted,esetleg nem jól fogod és az fáj neki..nekem is van t.malacom,és ő is remegett egy ideig,hidd el,valamikor elmúlik
2011. dec. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van amikor nem remeg, meg szereti ha simizem. Csak hát van amikor kiveszem és remeg szegény... Nem ide tartozik, de hány fok az ideális a tengerimalacnak? Nem tudod véletlen?
2011. dec. 25. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy fázik, a tengerimalacok nem szeretik a nagy meleget, mert nincs verejték mirigyük, csak a fülükön tudnak lehűlni. Majd hozzászokik ahhoz hogy kiveszed,másfél hónap nem sok. Lehet hogy éppen örül. Az én malijaim is szoktak egyfajta remegő berregő doromboló érzést nyújtani pl mikor simizem őket.


[link]


A számára megfelelő környezeti hőmérséklet a 16-20 C0, szobahőmérséklet. Ügyeljünk arra, hogy hirtelen hőingadozásnak ne legyen kitéve. Ha nem lakásban tartjuk, a tengerimalacnak szánt helyiség hőmérséklete ne szálljon 10-12 C0 alá, s ami a legfontosabb, jól szellőztethető, de huzatmentes legyen. Ugyanakkor tudnunk kell, hogy a tengerimalac jobban tűri a hideget, mint a meleget, ugyanis nincsenek verítékmirigyei. Stenotherm szervezete van, így a hőmérsékleti ingadozásokra érzékeny. Ezért ügyeljünk arra, hogy a helyiségben tűző napsugár ne érje, és forró nyári napokon ne tartsuk kinn a szabadban.

2011. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem kérdezni, hogy veszed ki a ketrecéből??


ROSSZ FOGÁS

A legtöbb kezdő felülről közelíti meg a tengerimalacot, amivel nagy riadalmat kelt benne, hiszen ő egy zsákmányállat, és ekkor fél, hogy megragadja egy ragadozó madár. Így ha ki akarjuk venni, akkor oldalról közelítsük meg a malit. Kivételkor ne csak átfogjunk a malackán, hanem finoman a mellső lábai alá nyúlva megemelni a malacka elejét, a másik kezünkkel pedig a még földön álló malac popsija alá nyúlva tudjuk felemelni. Tartáskor fontos, hogy a malac a lábán támaszkodjon, vagy az egész hasát aláfogva támasszuk.


Beszélj hozzá ha megközelíted, én éles hangon szoktam úgymond sipítozni nekik, így tuti számítanak rám.

2011. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged. :) Az a baj, hogy nem tudom hogy ez most olyan remegés hogy fél, vagy olyan hogy örül. Mert általában csipogás (mormogás) is van közben, szóval annyira nem lehet megrémülve... Viszont először sokat csinálta, most meg ritkán. Szóval nem tudom eldönteni... De tőlem nem fél, az biztos. Folyamatosan jön az ölembe a simiért, amikor kirakom az ágyra magam mellé. :)
2011. dec. 25. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Csipogni örömükben szoktak :D simi közbe nálam :D
2011. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálam is.:)
2011. dec. 27. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!