Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan "játszol" az aranyhörcs...

Hogyan "játszol" az aranyhörcsögöddel?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire emberközeliek ezek az állatkák, mennyire lehet velük játszani, kommunikálni, meg ilyesmi. Idáig kutyám volt, most olyan helyen lakom ahol kutyát nem tarthatok, és az aranyhöri tetszene, csak nem tudom nekem jó lenne-e.
2011. nov. 21. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Megpörgetem a fejem fölött. És olyankor mindig örül, amikor leteszem. :D
2011. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát pl. ha már megbízik benned és szelíd, akkor kezedbe fog mászni, ha beteszed hozzá. Ha nem ugrik már ki, akkor minden okés, veheted is ki és tedd le a szobában szaladgálni. Figyelni kell rá, nehogy valahova bebújjon. Én úgy játszottam vele, hogy ahova bebújhat oda leültem, vagy tettem oda valamit, hogy ne tudjon elbújni sehova. Rám is mászott és végigment rajtam. A jelenlegi aranyhörcsögeim még újak, őket még szelídítenem kell hogy kiengedhessem őket. De pl. az egyik már olyat csinált, hogy kinyitottam a ketrec ajtaját és odatettem a kezem és rám mászott, viszont sokáig nem tudott a kezembe maradni, mert még nem igazán szelíd, így kiugrott, én pedig odairányítottam, hogy a ketrecébe ugorjon le. Egy idő után már nem fog ugrabugrálni és egyik kezedből a másikba is rakhatod őt, pontosabban nem is kell rakni, mert ő mászik magától és nem ugrik. Így is lehet. Vagy beleteszed egy hörcsöggömbbe és akkor nem is nagyon kell rá figyelni, szabadon lehet a lakásban. Régebben pedig kiengedtük teljesen szabadon a lakásba a hörit, nem foglalkoztunk azzal sem, ha elbújt, mert úgyis előjött előbb-utóbb. Akkor felmászott az ágyra, ott végigment rajtunk, majd újra le a földre. Aztán olyat is csinált, hogy nagymamám lábán felmászott, miközben ő ült a fotelban, végigmászott rajta, majd pedig le. :)

Amúgy meg le tudja kötni magát a kuckójában is, csak legyen neki mókuskereke mindenképp! Az én egyik hörim minden nap percre pontosan fél 6-kor este felébred és elkészül, megmosakodik és nekikezd a játéknak. :) Reggelig meg se áll szinte, csak fut és fut a kerékben. Nagyon szereti. Ő még nem annyira szelíd, így nem tudom kivenni sajnos. De nagyon szeret mókuskerekezni!

2011. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!