Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek mi a véleménye a japán...

Kinek mi a véleménye a japán táncolóegérrôl?

2009. márc. 28. 10:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 3 nagyon aranyosak! Mindig futkároznak. Sajnos az egyik egy hónaposan meghalt, a másik pedig 6 hónaposan. De az utolsó több mint 2 évig velem volt:)

Arra kell figyelni, hogy több fiút nem lehet együtt tartani, mert veszekednek. Nálunk az egyik egér leharapta a másik farkát és leesett a farka fele.

Állítólag tanítani is lehet őket.

2009. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Szegény kis egérkék... nincs egyensúlyérzékük. Sajnálom őket.
2009. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt. imádtam őket. nagyon aranyosak.
2009. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan "aranyosak", de büntetném, aki ezt a fajtát létrehozta - és aki tenyészti. Genetikai selejtek szegények, és nem hiszem, hogy jó nekik élni.
2009. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
Jaj de aranyos a táncoló egér, csak kár hogy az agyában van néhány ideg átvágva mesterségesen ahhoz hogy ilyen idegrángásai legyenek, csak azért hogy az embereknek tetszen! És hogy szerencsétleneknek milyen fájdalmaik vannak emiatt! Jaj tényleg aranyosak, szaladjunk az üzletbe és vegyünk 5-öt hogy gyártsanak le mégtöbbet belőlük hisz olyan kelendők! HÁNYINGER!!!
2009. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

igen

aranyosak meg minden, de idegrendszeri hibásak->emiaatt forognak körbe-körbe.

2009. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek az egerek nem tehetnek róla hogy ilyen mesterséges változtatást csináltak rajtuk és arról sem tehetnek hogy megszületetnek. Attól egy élőlény lehet még aranyos és lehet szeretni, bár igaz hogy nem kellene ilyet tenyészteni.

Az én egereimet egyébként nem én vettem, hanem "örökbefogadtam" őket, mert az a valaki megvette és nem törődött velük, nem etette őket. Ha már megszülettek éljenek boldogan. Mellesleg a sok futástól és körbe-körbe fogástól sajnos nem is élnek sokáig:(

Az első válaszoló

2009. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mivel nem mi tettuk ezt veluk nem a mi hibánk. szerintem már csak azért is jobb korulmenyek kozt kene tartanunk oket,hogy ezt a fájdalamat amirol írtál,enyhítsuk...a barátom olyan egereket vett,fogadott magához,amiket ki akartak nyírni,nem voltak szorosek,soványak voltak,és lám, ma mind hófehér,egészséges.....Számít a tartás...
2009. márc. 28. 11:54
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

Nincs igazatok! Ha nem lenne rá kereslet nem tenyésztenék ki szerencsétleneket és akkor nem kéne szenvedniük! Aki pénzt ad értük egy üzletben akkor azzal jelzi hogy igen van rájuk kereslet és szaporítsanak mégtöbbet ezekből! Ha egy kisállatkereskedőtől megveszik az ugróegereket újabbakat fog "rendelni" de ha ott maradnak a nyakán akár évekig, soha többet nem fog belőlük kérni, hanem megmarad mondjuk a tengerimalacoknál akikből mindig van kereslet, és nagyon aranyosak és egészségesek!

Számít a tartás? Szerintem egy Dawn-kóros gyereknek aztán doszt mindegy hogy "tartják" otthon, attól még neki ugyanúgy fáj és ő még ugyanúgy beteg. Attól hogy eteted és rendszeresen tisztítod a ketrecüket és simogatod őket nekik ugyanúgy fáj és ugyanúgy küzdenek a pici agyukban az idegrángás ellen de nem tudnak mit csinálni. Amikor én fáradt vagyok és rángatja az ideg a szemhéjam órákon át, megtudnék őrülni tőle de nem tudok ellene semmit csinálni hiába akadok ki tőle. Ezek a szerencsétlenek meg egész testükben ránganak egész életükben!

Lelőném azt is aki kitalálta meg azt is amelyik pénzt ad ki érte!

2009. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van abban, hogy nem kellene ilyen állatokat venni, mert így még többet tenyésztenek ki. De én is és a kérdező is csak magunkhoz vettük az egereket, mert nem foglalkoztak velük.

Abban viszont nem értek egyet, hogyha valaki beteg nem lehet enyhíteni a fájdalmán. Értem ez alatt azt, hogyha törődünk velük (és amít artál a dawn kóros emberekkel), akkor érzik a szeretetet és nem csak a test de a lélek egészsége is nagyon fontos!

Első válaszoló

2009. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!