Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok japán táncoló...

Tapasztalatok japán táncoló egérrel vagy csíkos fűegérrel?

Figyelt kérdés
Azt olvastam róluk, hogy ők nem harapnak. Egyáltalán milyen a viselkedésük? Mennyire igénylik az embert? tapasztalatokat várok! :)
2011. jún. 21. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csak fehér egerem volt! De majd egyszer szeretnék egy japán táncoló egeret. Én azt olvastam róluk, hogy nagyon kicsi törékeny egerek max. 7 centire nőnek meg. Csapatban szeretnek élni,nem harapnak,nem szöknek meg (az egyensúly érzékükkel van valami baj, ezért nem tudnak kimászni.)Mivel nehezen tudnak egyenesen menni, nincs szükségük mókuskerékre sem. Úgy tudom hogy állatkereskedésekben ritkán vannak. Remélem hogy mindent jól mondtam. Esetleg ha a fehér egér is érdekel tudok róla mesélni :)

2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy barátomnak van japán táncoló egere, tényleg nem harap, viszont az egyensúj érzéke tényleg rossz, sokat futkározik, nagyon mozgékony,szeret felmászni helyekre, akár fejjel lefelé is, aztán onnan lepottyan!! Neki nem érdemes műanyag csöveket betenni, inkább wc-papír gurigát, bár azt megrágja!!
2011. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(Én írtam az előzőt) Ja és, csapatban élnek szoval vegyél 3-at legalább, és így jol elvannak együt, de ha játszol velük, veled is foglalkoznak!
2011. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A csíkos fűegér nagyon jófej, ha kellően megszelídíted, kiugrál a kezedbe. Nem nagyon szokott harapni, de persze sokat számít, honnan szerzed be.

A japán táncoló egérről tudnod kell, hogy egy rossz genetikai mutáció a házi egérből, nincs egyensúlyérzéke, ezért mindig jár a feje, remeg, és ezért pörög egyfolytában. Nem jókedvében. Szerintem nem humánus a tenyésztésük, de erről most nem akarok vitát nyitni.


A fűegér jobban kötődik az emberhez, "állatibban" viselkedik, és nagyobb hely kell neki.

2011. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!