Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan lehet megállapitani...

Honnan lehet megállapitani hogy a hörcsög vak?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég kaptam egy ujj kis hörcsögöt törpe hörcsög nagyon megörültem neki de észre vettem mintha nem nagyon érzékelni a tárgyakat vagy ételt italt azt hiszem vak de nem vagyok benne biztos nagyon kicsi még lehet még nem fejlődött ki az összes érzék szerve de azért írjátok már meg mit kéne észre venni hogyha vak és amikor hozzá próbálunk érni ijen fura nyüszítő hangot ad ki mintha csipogna de csak lehet fél nem tudom alig 3 napja van velünk.

#A hörcsögröl hogy lehet megállapitani hogy vak? #Kis hörcsög lehet vak? És ha igen mik a jelei? #Hörcsög lehet vak és mik a jelei? #Nagyon kicsi hörcsög lehet vak vagy csak még nem fejlődött ki? #Hörcsög vak? #Hörcsögöm lehet hogy vak?
szept. 24. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Onnan, hogy nem lát.
szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Állatorvos megvizsgálja és kiderül.
szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Michael The Siren válasza:
80%
Állatorvos.
szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos egy dolog, de olyan doki kell, aki ért a kisállatokhoz, perpill a hörcsögökhöz, olyanból meg nem sok van sajnos az országban.
szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Unoka tesóm abbol jöttrá,hogy nekiment mindennek,feldöntötte a cuccait.
szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

A Hörcsögmentés egyik vezetője vagyok. Volt a gondozásunkban vak hörcsög pár éve. Szemgolyója sem volt (emiatt adták le nekünk). Tökéletesen közlekedett a lakhelyén. Ennek oka hogy a hörcsögök látása egyébként is pocsék. Ők a bajszaikkal és a szaglásukkal tájékozódnak. Azzal viszont rendkívül jól! Vannak bajszai? Ha igen akkor nem kellene hogy ilyen gond legyen. Honnan van? Mennyi idős? 25-28 napos kornál hamarabb nagyon nem kellene leválasztani az anyjától. Addig rengeteg mindent tanul tőle. A kerregő hang a félelem jele. Csak 3 napja van nálad. Hagyj neki időt hogy megszokja az új helyét és téged. A lakhelye milyen?


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Biblia: hörcsög.info oldal

szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szia anonim 6. A hörcsögön már ki nőtt a szőr de viszont kicsi lehet hamar választoták el az anyukájátol csak kicsit mèg bamba meg nem nagyon jó elő ès furi olyan mintha nem látna de lehet csak fèl köszi a választ:D
szept. 24. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Honnan került hozzád? Ez se mindegy.
szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Saját termesztőktől nagyon szèpen voltak el tartva!
szept. 24. 19:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Termeszteni a növényt szokták. Tenyésztő meg nem ad ki ilyen körülmények között állatot (hogy fejletlen és túl fiatalon leválasztott). Te sajnos vagy szaporítótól vagy kereskedésből vásároltál. Reméljük azért hosszú életű állat lesz... Az ilyen helyeket messzire el kellett volna kerülni. 🥺
szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!