Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baj a hörcsögömmel?

Mi a baj a hörcsögömmel?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, sajnos ötletem sincs.

Nagyjából fél éve van egy fiú törpehörcsögöm. Nagyon barátságos kis állatka, szerette, ha simogatom.

Azonban az utóbbi pár hétben nagyon ellenséges, mintha valami nem lenne teljesen rendben vele: rágja a ketrecét, ha kiveszem, egyből megharap, csak a mókuskerekét hajtja. Régebben a nappalok nagy részét átaludta, de most már egyre kevesebbet alszik.

A ketrece nagy, vannak játékai, mindig tiszta az alom, hetente többször takarítom, van mindig friss vize és ennivalója. Igyekszem vele sokat foglalkozni, de mostanában nem igényli. Nem nagyon érheti stressz.

Mitől lett hát ennyire zsémbes? Miért utasítja el a közeledésem, amikor korábban elfogadott engem?

Köszönöm a válaszokat.



szept. 24. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem valami stressz érheti, ha beteg lenne az étvágytalansággal, kedvtelenséggel járna (már amikor mutat tünetet, mert a hörcsög tünetrejtő).

A stressz okát nehéz kideríteni, mert sok minden okozhatja. Elsősorban a hörcsög szag alapján tájékozódik, így nem illik egyszerre kitakarítani a teljes ketrecet, mert stresszeled vele, folyamatosan olyan neki, mintha új helyen lenne. A pisis, kakis forgácsot kiszeded, de a többit nem kell, ráadásul szerintem a hörcsögöt, amennyiben számára megfelelő méretű lakhelye van, nem is kell takarítani.

Nézd át az alábbi 10 parancsolatot és írd meg, hogy ezeket betartod-e:

[link]

szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A súlya nem csökkent? A betegségek első jele általában a fogyás.


A lakhelyén mit takarítasz hetente többször? A pisis részt kell csak. A teljes lakhelyet bőven elég félig takarítani több hónap után. Akkor megmaradnak a lakban a szagnyomai és kevésbé lesz stresszes.


Egyébként egzotikus állatokhoz JÓL értő orvoshoz is el lehetne vinni. Simán lehetnek fájdalmai. Mekkora lakhelye van? Hány cm átmérőjű a futókereke? Lehet hogy kicsi és a gerince fáj a folytonos hajlástól.

szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából nem fogyott, sőt... Nőtt is, mivel elég kicsi volt, amikor elhoztuk a kereskedésből. Ez nem hangzik túl szépen, de elég...testes. Többen is mondták, hogy "dagi". Ez is a stressz jele lenne? De amúgy a mókuskeréken sokat mozog. Hajtja szépen.


Nem tudtam, hogy nem kell az egész almot takarítani, én hetente többször is cseréltem neki, illetve kimostam a ketrecét tisztítószerrel.


A mókuskereke elég nagy, szépen elfér benne az biztos, a pontos méretét nem tudom. A ketrece is tágas, simán elfér benne a háza, etetője, alagút, illetve az itatója is. Mindemellett tud szabadon mozogni.


A ketrec egyébként a nappaliban van, ami elég világos, nyugati fekvésű hely. Esetleg a fény zavarhatja?



Jaj, annyira butának érzem magam, nem szeretném, ha baja lenne, nagyon a szívemhez nőtt.

szept. 24. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy ezt írom de ha hetente van kapacitásod takarítani a lakhelyét akkor az biztosan nem megfelelő méretű. Egy normális hörcsög lakhely hatalmas és legalább 3-5 kg almot felvesz. A fény nem hiszem hogy zavarja. Kérlek mérd le a lakhelyet és a futókereket. Ha nem akkora amit feljebb írtam akkor sürgősen cserélni kellene. Kérlek olvasd át alaposan a Hörcsögmentés hivatalos weboldalát: hörcsögmentés.hu 😊 Ott minden hasznos információt megtalálsz a helyes tartásról és táplálásról. Valamint a biztosan hozzáértő állatorvosokról is.
szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hogy "elég nagy" relatív, mert sokan a hörcsöghöz képest a cipős dobozt is nagynak tartják, de mint a fentebb linkelt képen is le van írva, 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐦𝐮𝐦 80cm*40cm alapterületű ketrec kell. Mert nem az a lényeg, hogy fizikailag beleférjen, hanem az, hogy komfortosan érezze magát, a kicsi vagy ingerszegény lakhely is lehet stresszforrás (ami kutatások alapján akár rövidítheti is az életét).

A mókuskerékkel is probléma lehet, a legtöbb kereskedésben kapható mókuskerék például 15 cm átmérő körül van (átlagosan, hiszen a 10 cm átmérőjű sem ritka), amelyben akár látszólag elfér, de mégsem igazán kényelmes, nagynak tűnik, de a törpehörcsögnek is kell a 20-25 cm 𝐭ö𝐦ö𝐫 𝐟𝐮𝐭ó𝐟𝐞𝐥ü𝐥𝐞𝐭ű egyik 𝐨𝐥𝐝𝐚𝐥𝐭 𝐧𝐲𝐢𝐭𝐨𝐭𝐭 mókuskerékre. A rácsosnál a rácsok közé beakadhat a lába, az ollós kialakítású oldal odacsípheti a hörcsögöt. Nem mintha feltételezném, hogy nem tudod, csak másnak is jól jöhet az infó.

Illetve ha aggódsz rákérdezhetsz egzotikus szakállatorvosnál akár telefonon, hogy ezzel érdemes-e bemenni, vagy tud-e tanácsot adni.

szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!