A tengerimalac anyuka mellé érdemes megtartani egy nőstény kölykét?
Az eredeti helyén, csordában élve milyen tenyésztő vigyáz rájuk? Az ősembert ki okítgatta? A patkányoknál, egereknél sincs ez másként.
Ellenben megtarthatsz mellette egy nőstényt, nem lesznek többen. Ha pedig nem bírják egymást, új gazdáz kereshetsz neki, meglepetésmentesen.
Az a baj az egyedül tartással, hogy tengerimalacnak tengerimalac a társa. Foglalkozhatsz te vele akármennyit, az egyrészt nem ugyanolyan, másrészt egy fajtárssal ellentétben nem tudsz mellette lenni 24 órában. Szerintem jó, ha megtartotok egy nőstényt.
Az #1-esre meg annyit válaszolnék, hogy bár senki nem vigyáz rájuk a természetben a környezet is egész más. Hatalmas a terük, könnyedén elkerülik egymást, otthon meg maximum egy szobányi területet tudunk nekik biztosítani. A hímnek nincs lehetősége elhagyni a csapatot. És gyakorlatban párzik is a rokon nőstényekkel, szerinted amikor egy 2-3 hónapos vemhes nőstényt haza viszel, annak melyik az apja (a tengerimalacok vemhessége közel 2 hónap).
Szerintem az lenne az ideális, hogyha megtartanál egy nőstényt. Megvan köztük a korkülönbség, a rangsor egyértelmű és már ismerik egymást. Most hazaviszel egy idegen nőstényt, akkor a karanténozás, ismerkedés, összeszoktatás lépésein végig kell menni.
Egyébként több baj is van a kereskedéssel, amellett hogy a kisemlősök terén a genetikai ismereteket még kevésbé veszik figyelembe, mint a kutyáknál (a kisemlősöket a kereskedők nagy része nem választja szét nemenként, együtt tartják a testvéreket, ha lefial 1-1 nőstény, akkor eladják a beltenyésztett utódokat, ha másnál fial, akkor örömmel visszaveszik, de ezeket az alomtársakat sem válogatják szét, stb.). A genetikai ismeret hiánya mellett a másik probléma, hogy ez egy kereskedés, ahol az a lényeg, hogy minél több állaton túladva minél több hasznuk legyen és nem az hogy az adott állat jó helyre kerüljön. A kereskedők többsége nem is igazán ért az általa árult állatfajokhoz, rossz tanácsot ad, bárki kérdés nélkül elviheti az állatot, ezért ennek az az eredménye, hogy rengeteg állat kerül rossz helyre, tájékozatlan gazdihoz. Sokan vannak, akik utánanéznek a választott állatnak előzetesen, de még többen, akik nem, mert a kereskedő ezt meg azt mondta, meg egy ilyen kisállatot biztos nem nehéz tartani. Ha te bemész a kereskedésbe és megveszel egy állatot, a kereskedő azt látja, hogy van kereslet és növeli a kínálatot örömében kettőt vesz az egy helyett. Aztán 10 állatból mondjuk 8-at elad tájékozatlan embereknek, mellé még rossz tanácsot is ad. Hogy példával éljek, én amikor először vettem tengerimalacot, akkor még mint tudatlan gazdi bementem egy kereskedésbe. Mit kaptam az eladótól? Vigyek testvéreket, majd a szaporulatot ő visszaveszi, elég a szaporításhoz a 60cm*40cm alapterületű ketrec, de ha egyet viszek, akkor tud kisebbet is adni, meg tukmálta rám a madáreleséget, hogy abban több a tápanyag, mint a pelletált tengerimalactápokban. És a kereskedések többségében a mai napig hasonló szinten van. Nem kell venni semmit, csak menj be a kereskedésbe és kérdezd meg, hogy mit eszik a tengerimalac, szinte biztos hogy a legrosszabb minőségű magvas tápot fogják elkezdeni rád tukmálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!