Mi lehet a tengerimalacom baja?
Figyelj itt mi erre nem tudunk biztos választ adni.
Inkább vigyétek el állatorvoshoz mielőtt még komolyabbra fordul a dolog...
(Én is tartottam régebben tengeri malacokat, de ilyennel még nem találkoztam)
Van egy ember, aki nem csak tizenévig tanulta a szakmát, hanem ebben is dolgozik, az a dolga hogy ilyenekkel foglalkozzon, úgy hívják hogy állatorvos. Valóban igen ismeretlen szakma, sokan nem is ismerik, de ő a releváns személy, akit keresel.
De komolyan már leírtam. Az állatorvos a közel tökéletes emelt szintű biológia és kémia érettségi után 5,5 évig keményen éjt nappallá téve tanul az általános állatorvosi szakon, majd tengerimalacok esetén 1,5 évig tanul szakorvosnak, aztán ahogy dolgozik tapasztalatot szerez. Az emberek meg jönnek kiírni, hogy "mi a baja?" arra az oldalra ahol az anonim emberek nagy része még középszintű biológia érettségihez szükséges tudással sem rendelkezik, nemhogy a kémiához értene.
Tudom, tudom az állatorvos pénzbe kerül, sokaknak nincs rá keret, de mindenki tanulja meg, hogy ha egy élőlényt magához vesz azért teljes mértékben felelősséget vállal.
Most meg ne sértődjetek, értelemszerűen akinek nem inge ne vegye magára, csak a kérdések többsége abból áll a kisemlősök kategóriában, hogy mi a baja adott állatnak.
#4 Sajnos az igazság ennél bonyolultabb. Én speciel most a kérdezőről feltételezem, hogy el akarja vinni állatorvoshoz, de azért elég sokan vannak, akik nem. Magyarországon az állattartási kultúra nagyon alacsonyan van, ha egy kicsit körbenézel láthatod, hogy sok embernek a tengerimalac nem ér annyit, hogy orvoshoz vigye, mert sokba kerül szerinte az ellátás, ezek az emberek pedig jönnek ide gyakorira kérdezni, várva hogy valami házi praktikával majd minimális összegből meggyógyítják az állatot. Lehet hogy sokan nem ilyenek, de azért azokból is van bőven, akikben nem sok hajlandóság van állatorvoshoz vinni az állatukat. Kutyáknál a legkevésbé rossz ilyen téren a helyzet, aztán követik a macskák, utána jönnek a kisemlősök, ahol az emlősök között a legkisebb a hajlandóság orvoshoz vinni. Hallottam én már sokféle kifogást a leggyakoribb, hogy olcsóbban kijönnek másik állat vásárlásából (mert egy teljesen egyedi, önálló személyiséggel rendelkező állat miért is ne lenne pótolható, mint bármelyik tárgy?), mint az állatorvosi költségekből, de hallottam már olyan extrém kifogást is, hogy nincs értéke annak, hogy az állat szeretne élni, mert minden élőlénynek ez a legfőbb célja, akkor miért pont az állatnak lenne hozzá több joga (konkrétan hörcsög volt a téma).
Szóval az a baj, hogy Magyarországon sok ember szemében a kisemlősök értéke egyenlő egy tárgyéval. Kiválóan mutatja, hogy bár az ország nagy része vidék és bőven tartanak kisemlőst, a valóban jó szakállatorvos viszonylag ritka és gyakorlatilag Budapesten kívül nem is nagyon vannak kifejezetten velük foglalkozó szakrendelők, mert nincs is rá igény. Szeged például az ország harmadik legnagyobb városa, kevesen értenek kifejezetten a kisemlősökhöz, de ők is mindenes dokik, a kutyától kezdve, a macskán át, a papagájon keresztül a patkányig mindent is kezelnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!