Nyulakkal tényleg ki lehet alakítani olyan kapcsolatot kb. mint az ember-macska vagy ember-kutya kapcsolat?
Nem olyan lesz mint a kutya, és nem olyan, mint a macska, mert teljesen más életmódú állatok, ez pedig a viselkedésükre is hatással van.
De ragaszkodóak, és abszolút intelligensek. Az a válaszoló, aki lebutázta őket, valószínűleg sosem tartott hobbiszinten nyulat.
Simán megtanulják, hogy mit szabad és mit nem, és "garázdálkodnak" is. Pl. nálunk nem mehet fel a kanapéra. De azért az egyik folyamatosan felugrik, ha azt hiszi, hogy nem látom (pl kimegyek a nappaliból) és ha visszajövök, úgy ugrik le, mintha tűzhöz ért volna. :) Tudja, hogy nem szabad, de feszegeti a határokat. Ez abszolút az intelligencia jele. Ahogy pl ha le akar valamit lopni a kanapéról, előtte kilesi, hogy biztos ott vagyok-e még a konyhában, mielőtt megtenné. Tehát következtet is. De itt is vannak egyének között is különbségek, mert nálunk az egyik ilyen kis ördögi zseni, a másik viszont a logikai játékokkal sem boldogul annyira könnyen, mint ő.
Aki írta, hogy a két hét után megismerés az semmi: én ha hazalátogatok Magyarországra, ahová viszem persze a nyuszikat is, akkor simán megismerik anyámat, pedig évente 2x2 hetet vagyok otthon maximum. Tehát mondjuk, hogy van, hogy 6 hónapig nem látják. Idegeneknek topognak, dobbantgatnak, ha anyám megy közel hozzájuk, már állnak sorban a kifutó szélén, mert tudják, hogy ő mindig hoz valami finomat.
A simogatáshoz azt tenném hozzá, hogy ahogy a macskáknál is, itt is egyéniség függő. Van, aki nem igényli annyira, van, aki meg szó szerint követeli. De a társaságra, a törődésre abszolút igénye van az összesnek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!