Mit csinálnak Dániában az évi 15-17millió tenyésztett nyérccel, vannak erről adatbázisaik, mi lesz velük ?
Az emberi felelősségről folyik valamilyen diskurzus, hogy mi tehetünk arról, hogy elkapták ? Merthogy ez a mi felelősségünk, és most, hogy visszaterjedne ránk tőlük, önvédelemből leöljük őket. Ez nagyon szomorú dolog, hogy erről nem nagyon találok infót, hogy saját felelősségüknről velük szemben beszélünk-e.
A nyércolajról és a biogázról én is hallottam, Magyarországon is hasznositják a gyepmesterin , állatorvosnál elhalt tetemeket,végtisztességet nem nagyon kapnak, nyilván az lenne a legjobb, ha ez meg sem történne, tehát nem lenne ilyen sok kóbor kutya, ugyanigy a nyérctenyésztést is jobb lenne abbahagyni. Nem hiszem, hogy a nyércolaj és a belőlük nyert biogáz (de az is lehet, hogy állattápok lesznek) ne lehetne pótolható máshogyan.
A kozmetikai iparban szerintem már jóideje elég erős a fogyasztói oldalról a tiltakozás az állati összetevők ellen (az a kozmetikum vegán, amit egyrészt állatokon sem teszteltek, másrészt állati összetevő sincs benne), szerintem ebben az iparágban hosszútávú jövője nincs a nyércolajnak sem, az EU-ban is már be van pl. tiltva az állatkisérlet, és egyre aktivabb a tiltakozás bárminemű állathasznált ellen a köztudatban is, biogázt meg máshogy is lehet előállitani.
Azt én sem értem, hogy miért csak a szőrme ellen van nagyon erős ellenérzés, mert a bőrrel, gyapjúval, selyemmel is ez a baj. A bőripar is külön ágazat, nem élelmiszeripari hulladékból készitik egy csmoó helyen a bőrárút. Egyetértek, hogy ugyanúgy kellene eljárni itt is, mint a szőrménél.
"az a kozmetikum vegán, amit egyrészt állatokon sem teszteltek, másrészt állati összetevő sincs benne"
Téves. Kozmetikumoknál a vegán és a cruelty free két különböző dolog.
Vegán = nem tartalmaz állati összetevőt (de tesztelhették állatokon)
CF = nem tesztelték állatokon (de tartalmazhat állati összetevőt)
Pl. nekem még van egy maradék garnier termékem, a garnier nem CF, de erre rá van írva hogy "vegán".
Az EU-s tiltással meg az a baj, hogy akkor nem az EU területén végzik el a kísérletet és kész. Én hü lye is elhittem, hogy "az EU-ban betiltják a kozmetikai állatkísérleteket" az azt jelenti, hogy minden termék amit itt veszek, az CF..... ledöbbentem mikor rájöttem, hogy nagyon naiv voltam. :(
(Most már elhasználom azokat a termékeket, amik már megvannak, de ezentúl csak kísérlet-menteset veszek.)
Egyébiránt egyetértek veled, csak kiegészítem, hogy nem, sajnos a vegán kozmetikum nem feltétlenül állatbarát.
Én is tudom, hogy máshol is lehet állatkisérleteket végezni, ezért sokan trükközve másal csináltatják, de ezzel most eléggé elkanyarodtunk a témától, maradjunk a dánoknál és az EU-nál.
Az EU-ban meg tilos az állatkisérlet már és ha itt veszel egy vegán terméket, az már CF is kell legyen egyszerre. De ne ezen lovagoljunk, nyilván a jövőben a vegán jelzőnek azt kell jelentenie, hogy CF is és 100%-ban növényi is, most egy átmeneti időszakban van a kozmetikai ipar.
Azért is tettem fel a kérdést, mert igencsak meg voltam lepődve, hogy csak Dániában, csak ebből az állatból ilyen sokat tenyésztenek évente . Szőrme lehet pl. a róka, farkas, csincsilla,coboly,nyúl...stb.
Ezek szerint többszázmillió szőrös bundás állatot tenyészthetünk világszinten évente, ami számomra egy érthetetlenül magas szám. Pedig a bunda nagyon drága és nem nagy divat manapság, szóval mi a tököt lehet csinálni ennyi bundás állattal ?
#18
Több, sok ilyen kistestű állat teljes bundája kell ahhoz, hogy 1 db ruhadarab, például egy kabát elkészüljön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!