Hogyan szoktassam magamhoz a tengerimalacom?
Más pár hónapja nálunk él, de még mindig feszült és ideges, nem hagyja hogy simogassuk, még a kicsi mozdulatoktól is megijed ( biztosíthatok mindenkit, hogy nem ijesztgettük, nem okoztunk neki fájdalmat ). Mit kéne csinálni? Csak akkor lesz nyugodtabb, ha van egy társa a ketrecben? Egyébként hím, és olyan egy éves lehet.
Előre is köszönöm a választ!
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Tengerimalac társas lény, mindenképpen kell neki társ, és elég nagy hely is. Fiu malaccal a probléma, hogy nem tuti, hogy kijönnek egymással. Lánynál meg kasztráltnak kell lennie.
A malacok utálják ha simogatják öket, mert ök egy földön élö állatok, és az ellenség mindenképpen nagyobb és fülröl jön. A hátuk nagyon érzékeny, a fésülést sem szeretik.
De nekünk csak az egyik jön elö de csak ha finomságot(nyomott borsót) vagy zöldséget kap. Azt elveszi kézböl, de a másik akkor is fedezékbe marad. Sokat kell szoktatnod, hogy finomságokat rangsz a kezedre és azt elveszi onnann.
Ha lehet oldalról az ö szintjéröl kerülj hozzá, soha ne felülröl, és magasról.
Köszönöm a választ!
Csak azért nem igazán tudtam, hogy mit kell csinálni, mert korábban volt tengerimalacom, csak ők ketten voltak egy ketrecben, szelídebbek is voltak valamennyivel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!