Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy görög teknős ék ha félő...

Egy görög teknős ék ha félő mekkora hely kell? Egy kezdő hülőtartonak szárazföldi vagy inkább vizí teknős ajánlotok? Lakásban szárazföldi vagy inkább vizit alkalmas tartani?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem vízi teknőseim vannak. Ha van egy szűrő, amit hetente ki tudsz mosni és odafigyelést, hogy csak annyi kaját kapjanak, amennyit 1-2 percen belül megesznek, akkor nem lesz gond.
2018. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mind a két féle teknős sok energiába, és sok pénzbe kerül, és sokáig élnek, tehát nagyon hosszú távra kell velük tervezni!


Egy pár centis görög teknősnek kezdésnek egy 100*40-es terrárium szükséges. Ez elegendő lesz 2-3 évig, utána nagyobbra kell cserélni, ahogy nő a teknős. ( 15-30cm-re is megnőhetnek, függ a nemtől is ) Ezért célszerű már az elején a legnagyobbat választani, hogy ne fél évente vegyünk másik terráriumot, mert nem olcsó. Minél nagyobb, annál jobb. Terráriumot egy kis kézügyességgel lehet amúgy csinálni egy szekrényből is például.

A terráriumba csak és kizárólag erdei vagy kerti föld a megfelelő, más nem. A görög teknős csak kerti gazokat ehet, például: tyúkhúr, gyermekláncfű, útifű, lóhere, fehér here, szarvaskerep, kerti árvácska stb. Zöldséget, gyümölcsöt tilos adni a teknősnek, mivel teli vannak vegyszerekkel, cukorral, ami a teknősre nézve ártalmas!-> sokan ezzel nincsenek sajnos tisztában. Naponta legalább 1-2x érdemes párásítani a terráriumot. Ezt egy spricni-vel meg lehet oldani langyos vízzel. Fontos, hogy ne olyat használj, amiben előtte vegyszer volt. Pár száz forintért lehet venni, szinte bárhol. Párat elég fújni vele naponta, fontos, hogy ne áztass.


A víziteknősnek is nagy akvaterrárium kell, hogy normálisan tudjanak úszkálni. Ha ékszerteknőst szeretnél, azok akár 25-35cm-re is megnőhetnek. Nekik élő, vagy fagyasztott halat kell enni adni, kiegészítésképp szöcskét, gilisztát, legyet, tubiflexet, csigát. De első legyen a hal. Kell az akvaterráriumba vízinövény, hogy tudjon belőle csipegetni, amikor szeretne. Kell egy jó szűrő rendszer az akvaterráriumba.


Legyen az szárazföldi, vagy vízi teknős, mind a kettő fajnak szüksége van melegítő, illetve uv lámpára, aminek az égőjét 3 havonta ki kell cserélni. Hiába világít, annyi idő alatt ki megy belőle az a sugárzás, amire a teknősnek szüksége van. Ezeket vízi teknősnél a kimászó felé kell tenni.


Lakásban egyiket sem javaslom sok ideig, a legjobb az lenne, ha kertbe (ha van) tudnál csinálni egy kifutót a görög teknősnek, ha pedig vízi teknőst szeretnél, annak tudnál csinálni egy tavat. Ezeket jól körbe kell keríteni, mert nagy szökőbajnokok. Illetve ügyelni kell, hogy kutya, macska, nyest (akár madár) ne tudja megközelíteni őket, mert megölik őket. Tavasztól őszig pedig, kint lehet őket tartani.


Hát röviden ennyi.

Ezekből kiindulva eltudod dönteni, hogy melyiket tudnád jobban ellátni. Ha sokat sétálsz, van a környéken erdő, rét, ahonnan tudsz a görög teknősöknek földet, illetve gazokat hozni, akkor őket javaslom.

Ha pedig szeretsz horgászni, akkor a vízi teknőst javasolnám.


De jól gondold át, hogy valóban meg-e tudod nekik adni ezeket, amiket leírtam!

2018. dec. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!