Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szárazföldi teknős tartása...

Szárazföldi teknős tartása lakásban szabadon?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakom és mivel nem sokat tudok otthon lenni, de szeretnék egy kisállatot a lakásba így úgy döntöttem, hogy egy teknős ideális választás lenne. Sajnálnám terráriumban tartani szegényt ezért úgy gondoltam, hogy a legjobb lenne ha szabadon mászkálhatna a lakásban és helyeznék ki neki egy melegítő lámpát az egyik sarokba, hogy tudjon melegedni ha szeretne illetve ételt, italt és egy kis búvóhelyet. Egyetlen probléma, hogy a nappaliban van egy nagy bolyhos szőnyeg amit félt a lakótársam attól, hogy a teknős esetleg "csomagot" hagy rajta. Beszéltem egyik ismerősömmel ki szintén tartott szabadon teknőst a nappalijában ő azt mondta náluk ezzel nem volt baj, mert egy bizonyos helyre volt szoktatva a dolgát végezni. Tényleg biztonságban lenne a szőnyeg szerintetek? Mit gondoltok arról, hogy szabadon lenne a teki? Van valami amit nem veszek figyelembe pedig akadályozná azt, hogy szabadon lehessen? (A padló fa parketta. Tudna rajta közlekedni vagy nem lenne ideális számára?)

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2017. okt. 27. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk volt egy mór tekink aki nagyobb korában a tetőtérben lakott, ami nincs beépítve csak egy nagy betonos helység. Nagyon jól elvolt még a teraszra is kijárt, nem esett le, félt a mélységtől. Viszont igencsak nem egy helyre járt a dolgát végezni... A parketa se tudom mennyire jó neki, lehet szétcsúszik a lába.

Amúgy nagyon aranyos kis állat, sok gond sincs vele.

2017. okt. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem ajánlom. Mi van, ha valaki rálép? Mi van, ha beszorul valahova? A teknősnek terrárium az ideális. Ki lehet venni, ha figyelsz rá, rgész napra semmiképp. Szobatisztaságra sem tudod szoktatni.
2017. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem egeszseges tobb okbol is ez a "fantasztikus" otlet.

A teknosnek termeszetes hely kell, nem egy nappali. Csak es kizarolag kerti vagy erdei fold jo neki talajnak, ebben elszoktak neha asni magukat, neha esznek belole, es csak ez a fold tipus nem cseszi szet az izuleteit. A parketta, szonyeg hazavagja szerencsetlen izuletet. + meg is faznak.

+ naponta egyszer parasitani is kell a terrariumot, gondolom nem akarnad elaztatni a hazat.

Ez hullo, neki termeszetes hely kell, nem stresszes kornyezet.

Egy nagy terrariumot erdemes venni (mivel nagyra megno, ezert ajanlatos nagyobbal kezdeni, hogy ne 2havonta vegyel nagyobbat es nagyobbat...) Azt szepen belehet rendezni, fucsomokkal, kovekkel, buvohelyekkel, itatotallal stb stb. es nem kell + kivenni, mert ahogy irtam, nem elezné. Azert setalna, mert menekulne. Sok ember nincs ezzel tisztaban.

Szukseges lesz még melegito ill. Uvb lampara is.

Ha komolyan gondolod ezt a teknos tartast, ajanlom figyelmedbe, hogy facebookon csatlakozz teknosos csoportokba, ott hozzaerto tanacsokat, otleteket kapsz etetessel, gondozassal kapcsolatban is, es mivel sok tenyeszto van ott, tudsz is vasarolni szep peldanyt. :)


Remelem megfogadod amit irtam, es nem 'lecseszesnek", hanem jo tanacsnak ertelmezed.


En 15eve tartok ekszerteknost, es 11eve szarazfoldi teknost, szoval tisztaban vagyok az igenyukkel.


Erdemes megvasarolni Fodor Atilla konyvet:" A jol nevelt gorogteknos ".


Facebookon kiirod, es tudnak is adni, minden benne van, ami szukseges, hogy jol erezze magat a teknos.

2017. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!