Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Béka a lakásban, megfoghatom?

Béka a lakásban, megfoghatom?

Figyelt kérdés

Először is, szeretném leszögezni, hogy tisztában vagyok a ténnyel, hogy a békák nem hüllők, hanem kétéltűek, de más kategóriába nem éreztem illőnek, így hát ide kerül.


Az a helyzet, hogy 1-2 hetente mindig bejön egy-egy béka a lakásba, csak az előszobába. Semmi bajom nincs velük, sőt, szinte már rajongok értük.


Tudja valaki, hogy az a hiedelem, miszerint ha egy béka lepisil, ott heges lesz a bőr, az mennyire igaz?


Néha olyan helyekre bemásznak, hogy nem tudom őket kitessékelni, a kutya meg finom falatként tekint rájuk, szóval jó lenne olyankor csak megfogni és vissza vinni a kertbe. :)



2017. júl. 8. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha varangy(valószínűleg az), akkor valószínűleg lepisil, de semmi bajod nem lesz tőle.
2017. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban vidéken tucatjával fogdostam a békákat. Sose pisiltek le, sose lett bajom tőlük.
2017. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle ha lepisil. Sosem felejtem el hogy gyerekként nagymamám riogatott hogy ne nyúljak hozzájuk mert a szemembe pisilnek és megvakulok. Na egyszer megijesztettem egy kecskebékát a fűben és ugrás közben úgy pisilt hogy az arcomba, és a szemembe ment. Azt a halálfélelmet a megvakulástól senkinek se kívánom. Azóta már tudom hogy semmi bajom nem lesz tőle. Egyébként én is imádom őket, hüllőt, kétéltűt, csúszó mászót mindent megfogok.
2017. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán megfoghatod. A párom a kígyókat fogja meg folyton, aztán büdös lesza keze, de nem tud ellenállni nekik :D Az egyetlen mérgeset ismeri, a többit pedig éppoly simán megfoghatja, mint az összes békát, a veszélyesek nem itt élnek.


Gyerekként az összes varangyot megfogtam, amit megláttam s nem ugrott el (más béka nem volt mifelénk) s biza volt elég sok. A kezem nem heges :D

2017. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!