Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan gondoskodjak a gyíkomról?

Hogyan gondoskodjak a gyíkomról?

Figyelt kérdés
Most találtam egy gíikot(első gyík) levan fagyva szegényke!Van egy nagy akváriumom abba beletettem teli fűvel és tettem bele kavicsot és rátetem napozni meg evett hangyát mostmár szaladgál,és ugy neveztem hogy Kulancs.és mondom Én hogy Kullancs gyere csk ide (kedves aranyos hangon) és engedi hogy simogassam meg,hogy kivegyem de csak nekem engedi rajtam kívül 4-en próbálták meg ezt de mindenki elől elfutot!Ja a lényeg hogy mit adjak neki,mit tegyek be az akváriumba?kint haggyam?(ja és a kavics mellett van egy faág)meg mi kell neki?És szerintetek baj hogy ugymond befogadtam!(bocsi a sok kérdésért)
2009. ápr. 29. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen baj,Mo-n minden hüllő védett.Engedd el inkább,mert cska szenvedés neki a fogság és megdöglik pár nap alatt
2009. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak holnap délutánig lenne itt!Amig nem tud magának élelmet szerezni meg nem tud még futkosni gyorsan addig én vigyáznék rá!De lécci vlaki a kérdésre köszi

és első válaszoló köszi

2009. ápr. 29. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tücsköt szöcskét, kis bogarakat legyet, szúnyogot adj neki. De amúgy tényleg jobb volna ha szabadon engednéd, hidd el ha nem sérült meg tud gondoskodni magáról. Úgy engedd el, amikor süt a Nap és tedd rá egy fölmelegedett kőre. Hidd el nagyon boldog lesz és éli a maga kis életét.
2009. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de megvan sérülve a lába mot voltam kint és láttam!Egyépként sütetti a kövön a hasát sétálgat néha már elengettem de nem men sehovaott maradt és vissza ment az asztalhoz és ott feküdt aztán vissza tettem az akváriumba és adtam neki egy félig megdöglöt szunyogodt meg uszkált utána meg mászkált a faágán!
2009. ápr. 29. 17:07
 5/6 anonim válasza:

A lényeg, hogy jól etesd meg szöcskével, tücsökkel, bogarakkal! Ha látod, hogy eszik, akkor nem lesz gond, de ha nem, akkor azonnal engedd el, akkor is, ha sérült a lába, mert ha nem eszik, akkor biztos meghal nálad.

Sokat kell napoztatni, de legyen neki árnyék is, hogy hűsölni tudjon, esetleg valami vizes tálka.

Most hirtelen ennyi. Ja, és tücsköt állatkereskedésben tudsz venni, kb 15ft-ba kerül egy kisebb, vegyél neki pár darabot, és élve add neki.

2009. máj. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már elengedtem
2009. máj. 5. 17:42

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!