Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baj van a kis ékszerteknősö...

Mi baj van a kis ékszerteknősömmel? Amikor takarítom, látom hogy a vízben vannak nagyon vékony páncéldarabok:(

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 16:51
 1/5 anonim válasza:
Szia! nekem is volt teknősöm úgy tudom ezt vedlésnek hívják. Mivel a páncélréteg felső része elszarusodik, (elhasználódik) így ugyanúgy mint egy kígyó ő is levedli. Nincs benne semmi kóros. Nézd meg a tekit és látni fogod, hogy hol vedlette már le a páncélját és hol nem. Ahol ledobta ott új friss és éles rajzoltaú páncélt láthatsz. Ellenőrizd a páncél keménységét (kicsi nyomást teszel a páncél vége felé), ha puha akkor az vitaminhiányra utalhat. Lehet kapni páncélerősítő cseppeket amit a vízbe kell tenni és így még egészségesebb lesz a teki. Remélem tudtam segíteni. Üdv:rencsi0808
2009. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oh, köszönöm, már megilyedtem, hogy van valami komolyabb baja
2009. márc. 12. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:

nyugodj meg,ez természetes jelenség,vedlik.majd összel megint fog.semmi baja szerencsére,de tényleg ijesztö tud lenni egyébként.

de ha látod hoyg loga eyg kis péncéldarab ne vedd le az állatrol,.majd leesik magátol,én egyszer levettem és fájt neki.

2009. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi baja,vedlik!Ez a növekedésével jár.Én mikor az enyémmel dokinál voltam,a páncélját is megnézte,és azt mondta,hogy ami könnyen,lejön elhalt páncélréteg,azt mi is leszedhetjük,így segíthetünk neki.Mert nem minden esetben tudják ezen rétegeket levedleni magukról.Az tény,hogy ami nehezen jön le,azt nem szabad rángatni.A lényeg a páncél ne puhuljon,mert vitaminhiányra utal.Azt mindig nézd neki.De nyugodtan lehet csepegtetni a hamijára vitamincseppet.Baja nem lesz tőle!A Serának van egy vitamincseppje,valamint van ennél egy olcsóbb kategóriás vitamincsepp is,mit állatkereskedésekben lehet kapni.Valamint adhatsz neki,egy átokhínár nevezetű vízinövényt is,amit szálanként árulnak az állatkereskedésekben,abból is adhatsz neki 2-3szálat.Ezen kívül a leforrázott salátalevelet is nagyon szeretik!És figyelj mindig arra,hogy változatos legyen az étrendje,ne csak egyféle hamit kapjon!

2009. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedlik...ne ijedj meg =D
2009. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!