Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeritetek ez páncélrothadás?

Szeritetek ez páncélrothadás?

Figyelt kérdés

A teknősöm páncélján jelentek meg ezek a foltok, nagyon stresszes vagyok miatta, mert aggódom érte. Sajnos nem tudom mióta ilyen, most figyeltem meg jobban.


[url= [link]

[url= [link]

[url= [link]


[url= [link]


A páncél kemény, a foltok nem lemoshatók/kaparhatók. Étvágya jó, mászkál, úszkál, jókedvűnek tűnik.


Napozója, száradó helye, lámpája van (uvb), vízmelegítő, úszóhely bőséges.


A teknős kb 13-14 éves, sajnos nem tudom pontosan, halacskákat, marhaszívet, rákot, néha csirkét adok neki, calciumkövet rendszeresen, van ilyen vízbecseppenthető kis multivitaminja is.


Néha fel szokott borulni, ha kiteszem mászkálni. Lehetséges, hogy attól sérült a páncélja (mivel nekem kicsit szimmetrikusnak tűnik, és ott van inkább, ahol a páncél magasabb, tehát kophat)?

Nagyon hasonlít a páncélrothadáshoz az alapján amit a neten láttam, ezért nagyon aggódom.


Sajnos 100kmes körzetben egy helyre tudom vinni, ott viszont a társát pár éve már félrekezelték egy szemgyulladással és meghalt miután injekciót kapott. Nem bízok benne.


Nagyon megköszönöm ha valaki segít, akinek van tapasztalata teknősökkel.



tegnapelőtt 20:59
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy instás link mert úgy látom a többi nem tölt be.

tegnapelőtt 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rothadásnak tűnik. Helyileg hol vagy?
tegnapelőtt 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A héten elviszem azért orvoshoz, addig is úgy döntöttem szárazon tartom, napi 3x 30perces fürdővel, lemosom jódos oldattal.


Gondolom az orvos tud adni krémet, úgy olvastam ezüst szulfadiazin hatóanyagúval kezelik ezt. Van itthon ilyenünk, dermazin, de azt nem fogom rákenni, mert nem tudom szabadna-e egyáltalán. :/


Inkább az a baj, nagyon pánikolok miatta, nehogy őt is elveszítsem. Egyébként tisztán tartom, nem tudom hogy tudnék többet tenni.


Továbbra is várom azért a véleményeket, vagy azt, hogyan tarthatnám egészségesebben. 🥺

tegnapelőtt 22:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Helyileg Erdélyben, errefelé inkább a nagyvárosokban van hüllőszakértő, én pedig vidéken élek, elég távol mindentől. Vannak itt állatorvosok de hát ők nem igazán értik..
tegnapelőtt 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Erdély elég nagy:D Írsz egy helységnevet, akkor többet tudok tenni érted. Hozzáértőhöz semmiképp ne vidd.


Ne pánikolj, eszik-iszik, jön-megy az nagyon jó.

tegnapelőtt 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kézdivásárhely. A közelben nem találok senkit. Legközelebb Bukarest, Iaşi, volt valaki Brassóban, de nem találom, és akit kérdezek, nem tudnak róla. 🥺
tegnapelőtt 22:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, megsérült a páncél keratinrétege, és valami bacit kapott, azért ezeken a helyeken foltos. Nem ilyen volt egyértelműen, ezért zavar nagyon. És nem tudom mióta nem vettem észre
tegnapelőtt 22:37

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!