Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tehénből ingyen folyik a...

A tehénből ingyen folyik a tej a tyúkból pedig potyog az ingyen tojás csak etetni kell őket a fűvel ami ingyen nő mindenhol?

Figyelt kérdés

okt. 1. 19:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó nem egészen. Az az elv úgy szólna, hogy aki munkanélküli és van kertje, az legyen szíves megművelni és legalább ennyit tenni magáért, mivel az idejéből kitelik. Ehhez ráadásul a vetőmagot is ingyen adták, sőt bizonyos helyeken a naposcsibét is. Senki nem mondta, hogy egy kertből kell eltartani az egész családot. Az elv egyébként jó lett volna, csak ott bukott meg a dolog, hogy bizonyos vidékeken nem lustaságból nem művelik meg a kertet az emberek, hanem azért mert nem éri meg, a helyi orkok kb. mindent ellopnak. Komolyan tudok olyan falut, ahol kiásták az elrakott vetőkrumplit.

A kérdést inkább nem kommentelném. Viccnek elég gyenge. A többit meg leírták.

okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk tehénnek cserépben füvet termeszteni tényleg elég könnyű... Ja mégsem, tudod mennyit eszik egy akkora állat?
okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%

11.

Fogalmad sincs miről írsz.

okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 veszettkecske ***** válasza:
86%

Két dolog van ingyen : amit ajándékba kapsz, és amit lopsz:)

Alapvetően minden ingyen volt, viszont munkával, dologgal lehetett hozzá jutni. A tehenet "tartani" kell: védeni, és biztosítani számára az életfeltételeket: legelő, karám stb. -ezek dologgal, munkával járnak, ergo nincs ingyen.

okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Gyakorlatilag igen, én is így kezdtem de azért menet közben sok mindent tanul az ember. Nálunk hol ez, hol az van, és mese hogy sokba kerül a tartás. A mai hamar és azonnal világban kerül sokba. Mikor volt birkánk először, a szomszéd aki nagyban mezőgazdászkodik, valójában egy alkesz paraszt, ott könyökölt a kerítésen és érdeklődött:

-Vettél birkát?

-Vettem..

-Mit adsz neki?

-Mit adnék? Van előtte friss víz meg 5 ezer nm rét.

-Megdöglik....adni kell neki zabot meg kukoricát..

-Aha, a szerbeknél meg románoknál meg görögöknél felhajtják őket a hegyre aztán eszik amit talál és húznak neki a kútból vizet. Nem Wellness-elni vannak nálam hanem bográcsban végzik.

Állatorvos látta őket mikor az egyik megellett, azt mondta gyönyörűek és egészségesek. Kicsi koruk óta rideg tartásban voltak. Mentem haza esett a hó, a birka állt a kert közepén, hátán 5 cm hó...nézem nem moccant, szeme sem rebbent. Na, mondom ennek annyi, megfagyott. Mikor közel mentem rám nézett-ettől birka a birka :))))). Az eső gyönyörűen tisztította a szőrük. Nem volt sem istálló de még egy tető sem felettük. Fa alá beállhattak tavasztól őszig a nap ellen.

Tehén úgyszintén. Lényeg hogy kicsi kora óta szoktatni kell a folyamatos kintléthez. A tehén is olyan bundát növesztett meg a ló is hogy fésülni lehetett az oldalán meg a lábukon. Amit vettem nekik extrát az a vitaminos nyalósó volt, ez már "jutifali" kategória: [link]

Csináltam nekik két önitatót egy 100 literes műanyag hordóba szereltem WC töltőszelepet. Tökéletes volt 5-6 évig. Volt 10-15 liba, 5 birka, 1 tehén, 20 tyúk..stb. az 5 ezer négyzetméter ennyit bírt eltartani.

Ha tehenet akarsz, 70-80 ezerért kapsz üsző borjút. Megnő, mondjuk másfél évesen az állatorvos vagy az inszeminátor megtermékenyíti. Ez után 185 napos vemhesség következik, majd megszületik a borjú. Ettől kezdve lesz tehén és ad tejet, cirka 400 napig. Mai világban mindenképpen a szabad tartást ajánlom. Erősödik a génállomány, a született borjú már edzettebb és egészségesebb lesz. Nem mellesleg nem a mocskos táppal van felfújatva, hanem egészséges füvet eszik. Télen sincs már felénk hó, így talál még ezt azt de én adtam neki tavasszal kaszál fűből készült szénát. Ha úgy volt kiengedtem az utcára is az árokpartot lenyírta. Sosem szökött meg. Tápot semmit nem kapott. A fent írt időintervallumok és borjaztatás miatt a tehén a legmacerásabb. Bár nézőpont kérdése. Ugye azt aztán naponta fejni is kell mert nem feji meg magát. Nyugdíjasoknak jó móka, de én még dolgozom így csak délután értem haza-kipróbálni jó volt, de annyit nem ér a házitej nekem. Ha a húsáért van tartva, akkor más. Én tél végén tavasz elején hoztam a bárányt-borjút-keltettem csibéket amik tél elejéig voltak szabad tartásban. Aztán nyissz, és mentek a fagysztóba vagy bográcsba. De sokat el is adtam ugyanerre a célra. Tyúkok második generációja már a szabad tartás miatt visszatérő ösztöntől megkotlott, és maguk költöttek ki 20-30 tojásból 10-15 kiscsibét. Ez jobb mint a keltetés mert a kotlós tanította őket és vigyázott rájuk. Volt egy rókánk, pontosabban a lányomé, és az azért akart kicsit néha játszani a csibékkel de a kotlós elverte a macskával egyetemben. Szóval a 9-10 hónapos hústartás a legjövedelmezőbb és legkisebb gond, a tej vagy tojás a több gond és drágább mert akkor télire azért adni kell nekik tavasszal betárolt eleséget. Tyúknál szabad tartásnál kell 1 kakas ami elbír a 20 tyúkkal. 6-7 hónaposan kezdenek tojni, és 5-6 éves korukig. Tavasztól nyárig belefulladsz a tojásba, nálunk még a kutyák is főtt tojást ettek, annyi van, ősszel-télen semmi. A napfény indítja a tojásrakást. Tyúktetű ellen védekezni kell mert sajnos elkapják a vad madaraktól és a tojó fészkekben elszaporodik. Ez sem nagy gond, évente egyszer veszel rovarirtó permetszert, (én a BI58-at preferáltam) bekevered egy 50 literes hordóba. Aztán egyenként könyékig érő gumikesztyűben szépen belemártogatja az ember a tyúkokat hogy csak a fejük legyen kint, pár másodpercig megáztatod, aztán mehetnek a kertbe vissza. (fogod egyik kezeddel a fejét, másikkal a két szárnytövét összefogva hogy ne tudjon vergődni. Ennyi! Egyszer az egyik bárányom volt még rühes, de azt sajnos így vettem. Ecsetelgetni kellett a fülét, de elmúlt. Semmi egyéb kór nem volt, nem kellett állatorvos. Most Skót felföldi bocit akarok amelyiknek a szemébe lóg a haja, csak még asszonyt rá kell beszéljem (az ára miatt). Remélem tudtam segíteni.

okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Elmagyarázhatnám én is, hogy nem ingyen van az állat tartás, de szerintem ne terheld azt a két agysejtedet ilyen súlyos kérdésekkel. Inkább próbáld meg, hogy a saját tapasztalatodból (vagy károdból) tanulj.
okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen baromságot csak egy panellakó mond, aki állatnak 100 km-es körzetében sem járt soha.A tyúkból nem potyog ingyen. Tápozni kell keményen, ha nem kapirgál, konkrétan deficites, télen meg alig tojik. A tyúk inkább csak hobbi, ami viszi a pénzt, ha nincs jó nagy udvar nekik. A tehén dettó, az "ingyen" fűhöz kell egy fél hektár legelő/kaszáló, istálló, és némi gép.
okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ma már drágább állatot tartani otthon, mint megvenni a húst/tojást a boltba. Számold bele az idődet is amit vele foglalkozol.
tegnapelőtt 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!