Ha a tyúk megeszi a patkánymérget mi pedig a tyúkot vagy a tyúk tojását abból nekünk lehet problémánk?
A patkányméregre rá van írva, hogy hogyan kell alkalmazni. Hogy a vonulási útvonalba, és olymódon kihelyezni, hogy más állatok NE FÉRHESSENEK HOZZÁ. Vastagabb csőben, vagy dobozba téve és azokon lyukakat vágva. Hogy csak a patkány vagy egér tudjon bemászni érte. Nyilván vannak mindent tudók, akik mindenkinél okosabbak és szórják szana-szét. Ezek valószínűleg hiába olvasnák el a használati útmutatót is. De vannak azért olyanok is (remélem), akik felelősséggel viseltetnek a környezetükben élőkkel.
A patkányméreg amúgy K vitamin antagonista, tehát a K vitamin hasznosulását gátolja. A mérgezett patkány napokkal később belső vérzésekben pusztul el. Nyilván a halálos dózis egy félkilós patkány számára más, mint egy 5 kilós tyúk, vagy egy 80 kilós ember számára. De nem egészséges a K vitamin hiány, mert a D vitamin ellátásban problémát okozhat az ember számára. Amúgy is a lakosság több mint fele télen D vitamin hiányos.
Szóval nem ajánlom a patkányméreg szétszórását, és a tyúkok immunitásában sem hiszek. Egyszerűen azért nem fordultak fel a tyúkok, mert többet kellett volna megenniük belőle, és a patkányméregnél szerencsére olcsóbb a kukorica.
Tessék szíves a leírásban szereplő módon alkalmazni a mérgeket!
És a patkányt meg az egeret más módon is lehet likvidálni: https://www.youtube.com/watch?v=uCOlLt4SdTQ
Te milyen tyúkot akarsz megenni??? Amelyiknek szemén-csőrén-kloákáján folyik ki a vére, vért hány és bedobja a pracskert? (a rágcsálómérgek többnyire véralvadás-gátlók). Most komolyan az ilyen elhullott állatot meg akarod főzni vagy mi?
A húsba nem kerül közvetlenül bele (szegény pára hamarabb kileheli a lelkét minthogy izomrostok tudjanak képződni) de a véráramban lévő méreg ott van a szövetek között. A tojásban szintén nem lesz határérték feletti méreg - nem lesz ideje a tojásnak képződnie és megtojnia a tyúknak mielőtt kileheli a lelkét.
Köszönöm azoknak akik érdemben tudtak segíteni.
Én nem írtam olyat szerintem,hogy én szórtam szét a patkány mérget vagy,hogy én azt a tyúkot akarom megenni ami megdöglött.
Tudom,hogy kell használni a mérget és úgy is használom.De pl.a szomszéd nem biztos,hogy tudja vagy annak a szomszédja.Ha a patkány a szomszédból áthozza hozzánk a mérget mert ide fészkelt és a tyúkok rátalálnak vagy épp itt döglik meg a patkány a méregtől és megcsipegetik a tyúkok akkor bekerül a szervezetébe és mivel mi megesszük őket vagy a tojásukat és van két gyerekem akik közül az egyik szopizik is így mertem feltenni egy kérdést.Sajnálom,hogy sokan túl gondolják ezt a dolgot biztos ők nem aggodnak ilyeneket csak az észt osztják.Mielőtt megvádolnátok akármivel lehet kérdezni is.Köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!