Szerintetek a mai világban miért foglalkoznak kevesebben haszonállat tartással mint régen?
Mert sajnos baromi drága a tartásuk és nem éri meg.
Mi is tartunk, de többe kerül a leves mint a hús.
Haladni kell a korral. Szép lassan az ipari állattartás sem éri meg, mellette környezetromboló és fenntarthatatlan is. Túl sokan vagyunk már ahhoz, egyre több a laktózérzékeny meg a környezettudatos ember, és egyre inkább bebizonyosodik hogy a túlzott húsfogyasztás miatt egyre betegebbek az emberek.
Amerikában a két legnagyobb tejtermelő cég nemrég tönkrement mert megcsappant az igény.
A jövő a laborhús meg a növényi alternatívák. Nincs vele annyi macera, kiszámíthatóbb, SOKKAL kevesebb erőforrást (földterület/víz/fűtés/üzemanyag/stb) használ és az állatvédőket is nyugtatja.
Akkor egyél sok laborhúst… A jövő sokkal inkább lehetne a bér-állattartás. Lakóközösségek, baráti társaságok, utcák, családok stb. vesznek állatokat amiknek a gondozását kiszervezik vidéki embereknek. Olyanoknak akiknek nagy segítség lenne a munka. Pl kevés nyugdíjból élő, de tevékeny idősek, állás lehetőségekben szegény régiók lakosai számára ez remek lehetőség lenne. Mindenki nyer, ők is, az állatok is mert emberségesen tartják őket és a fogyasztók is, mert tudják hogy megbízható forrásból származik a minőségi hús. A bolygó számára legideálisabb 20 százalékos húsfogyasztást tartalmazó étrenddel ez a modell kompatibilis is.
Más kérdés, hogy nem elég fejlett ehhez a társadalom és úgysem ebbe az irányba fogunk menni…
#24 én biztos hogy nem fogok semmilyen laborhúst enni se semmilyen mást se, de mások nyitottak rá, főleg a fiatalok, szóval az öregek majd kihalnak lassan akik még ragaszkodnak a régihez, az új meg úgyis eljön mert nem lesz más választás.
Az is biztos hogy soha ennyi húst még nem evett az emberiség. Még a szüleim idejében is, de a nagyszüleimében mindenképp legfeljebb vasárnap volt hús az asztalon meg hétfőn a maradék. Kolbász meg szalonna csak annyi volt hogy tényleg csak ízesítésre volt elég.
Csak a gazdagoknak meg a szerencsésebb helyzetűeknek jutott gyakrabban, az emberek 90%-ának nem.
Ez amolyan gazdagmajmolásként indult, nem azért mert szükség volt rá.
Sokszor volt már a történelem során hogy a gazdagok csináltak valami hülyeséget, a szegények meg a jót, és mégis a hülyeséget akarta mind hogy többnek érezhesse magát.
Pl: a gazdag japánok ették régen a fehér rizst, a szegényeknek a hántolatlan olcsó barna jutott csak. Hiába terjedt egy rejtélyes kór a gazdagok között (beriberi - hiánybetegség), mégis a betegséget okozó fehérre vágyott mindenki.
A fehér kenyérrel is ugyanez a helyzet, a "hitvány" barna, de egészséges jutott a szegényeknek.
A hússal is ez a helyzet, a gazdagoknak jutott a köszvény a sok hústól, a szegények meg "nélkülöztek" a sok egészséges zöldséggel/gyümölccsel/fermentált dolgokkal
Most kezdünk csak rájönni hogy a szegényeknek csinálták jól, csak nem tudták.
26#
Tisztában vagy vele mennyibe kerül ma egy mázsa kukorica?
12 e ft,és ez csak a kukorica, és 1 mázsa kukorica nem elég 1 hónapban.. Nem vettél vitamint, nevelőtápot, tojatótápot búzát, szotyit.. Mert igen, a csirke nem csak kukoricát él ha normálisan tartod..
Épp tegnap mondta egyik ismerős, vett baromfit, kacsát, (db számot nem tudok) havi 30-40 e ft a tartásuk. Felnő, mire tolyik..
Anyukáméknak 100 db csibéjük van. Naponta takarítja,ne legyenek tetvesek ebben a melegben. 1 mázsa kukorica 1.hónapra?
Ne viccelj. Még darálva sem elég.
Szóval nem, baromira nincs igazad.
😉
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!