Bio co2-t válasszak, vagy palackos CO2-t?
November- december környékén teljesen átalakítom a 105 literes akváriumomat (de az sem kizárt hogy rögtön beszerzek egy 200+ literes akit). És szeretnék fü-szerü aljzatot (hc és társai helyett valószínűleg valamilyen mohat fogok erre a célra felhasználni), és a mostani gyorsan növő, könnyen tartható növenyeimet bonyulultabbakra, lassan növökre cserélni.
És az lenne a kérdésem, hogy érdemes e egy dennerle 120 komplett-szettet beszereznem? Sokkal olcsóbb mint a palackos, és nem tudom eldönteni hogy ar-ertek arányban megeri-e palackos CO2-rendszert beszereznem.
Előre is köszönöm mindenki javaslatát!
Erre azt tudom mondani, hogy 100 liter fölött nem véletlen a magasnyomású térhódítása, alatta még csak-csak akad barkács és diszkont megoldás, de ekkora víztömegnél észszerű időintervallumon belül a palackból nyerhetsz elégséges gázt. Ha magad állítod össze a rendszert úgy nyilván olcsóbban is kijöhetsz, nem is kicsit. Persze ez már az a szint, ahol a kínai megrendeléseket nem kéne erőltetni, a magasabb árhoz kisebb kockázat társul és itt a palackokkal nem éri meg hazardírozni.
A co2 feltételrendszerét is ajánlott megteremteni, vízkémiával, megnövelt fényerővel, tápozással, vízcserékkel, szűréssel adott esetben talajjal, hogy tényleg legyen értelme gázt bevetni (avagy a szén legyen a limitáló elem és ne más), 200+ liter esetén ez a fenntartási költség az idő előrehaladtával egyre durvábban lehagyja egy hason méretű lowtechét. De ezzel már vélhetően tisztában vagy, ha már itt tartasz a tervezéssel, ergo ennél bizonyosan csak hasznosabb választ kapsz majd.
Az otthoni CO2 rendszerekkel az a bajom, hogy nagyon egyenlötlenül adagolják a vízbe a gázt. A dennerle egy "új dimenziót" nyitott a bio CO2 rendszerek életében, egy zselés alapot alkalmazva elérték hogy a CO2 egyenletesen kerüljön a vizbe.
Na jó, az is lehet hogy a jól megfogalmazott termékleírás elvakitott.
így válaszod tovább bonyolította dönteskeptelendegemet: most már a a CO2 rendszer nélkül maradást ist teljesen reálisnak gondolom, de már egy otthoni rendszert is el tudok képzelni.
Írtad hogy a CO2 feltételrendszert is meg kell teremtenem, és az eddigi utánajárásom alapján ez már valamennyire megterwmtödött mindkét akvariumomban.
Én mondjuk nem olyan szinten szeretném ezt csinálni, mint mondjuk az akvakertesz fórumon lévők. Tehát nálam egy időben 3 fénycső nem fog sohasem égni egy akvárium felett 😄🤔...
Én csak szeretném hogy kicsit élénkebb színeket mutassanak a növények, kicsit dusabbak és eröteljesebbek legyenek.
Lehet hogy ki kéne próbálnom a mostani növényekkel egy home-made rendszert?
Azt hiszem te írtad itt gyk-n pár évvel ezelőtt hogy teichlebermoos-szal sikerült szép talajtakarot kialakitanod. Te használsz valamilyen co2 beadagolot?
„3 fénycső nem fog sohasem égni egy akvárium felett” ezt olvasva azt mondom a palackos tényleg egy elhamarkodott beruházás lenne, a co2 előbb távozna a vízből, minthogy hasznosulna
de egy kísérletet megér a barkács megoldás, legalább, hogy lásd mit lehet kihozni a gázból, a citromsavas verzió pl többeknél bevált, egyenletesebb a gázszint, mint az élesztősé, a dennerléről most hallottam először, reméljük a név ezúttal tényleg kötelez
a májmohát van aki lowtechben is lent tudta tartani a talajon, de az extra szén vélhetően kelleni fog hozzá, mégiscsak egy úszó növény lenne eredendően,
hm, glosso - akad példa a co2 nélküli gyepre bár azt nem tudom, hogy ők mennyire a „bonyolultabb” kategória
az említett mohaidomító biztos, hogy nem én voltam…
jómagam nem gázosítok ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!