Külső szűrő ágait hogyan kell beállítani?
A munkája akkor érvényesül, ha az esőztető a rövidebb oldalon indítja az áramlást, ami az akvárium teljes hosszában megmozgatja a vizet, a víz a szemközti oldalon fordul, majd visszaérkezik a szívóág szívókosarába. Tehát egy oldalon kéne lennie a két ágnak nem pedig szemben.
A szívóerőt nem kell látni, ha látnád, azt már a halak sem díjaznák odabent, a szűrő ereje a nyomóágon kiáramló vízből derül ki, arra kell ránézned időről-időre. A szívókosár előszűrő szivacsát (ha van) és az esőztető csövét sűrűbben kell pucolni, mint bármi mást a szűrőn.
Mindenképpen egy oldalon kell lennie a nyomó meg a szívó ágnak, ellentétes oldalon semmi értelme.
Tökmindegy, milyen tereptárgyak vannak , a nagyon rossztól a kevésbé rossz , az jobb.
Normális, hogy nincs szívóerő. Pont ezért kell a nyomóág által gerjesztett áramlást kiagyalni, mert csak az képes legalább nagyjából a szívóághoz söpörni a szennyeződést. De a szívóág az soha nem fog neked az akvárium felétől (negyedétől se) magától beszippantani semmit. Ilyen ez az áramlás. Víznél is, levegőnél is. A szívást nem lehet érezni. :)
Azt te látod. Mi még azt se tudjuk, tulajdonképpen miről is beszélgetünk. Hány literes az akvárium... Nem mindegy, hogy 100 liter vizet kell megforgatnia, ahol alig van pl növény, vagy 300-at, aminek a fele dzsungel.
Nagyon sok aljzatporszívózással nagyobb akvárium is megoldható belső nélkül, ha a biológiai szűrés részét elbírja a külső.
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
Ha jól be van állítva az áramlás, az is segít, ha nagyjából 1-2 jellemző helyen gyűlik össze a kosz, és ott kell jobban porszívózni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!