Nagy segítségre lenne szükségem a választásban! Melyik bírja el jobban?
Egy 96 literes akvárium belső szűréséről lenne szó. Külsőt szerettem volna már, de nincs hely ahol normálisan el tudnám helyezni (az akvárium egy szekrénysorozat tv tartó részén van így sehova nem tudom rakni a szekrény megfúrása nélkül, azt pedig elvetettük), így belső szűrő marad. Viszont ebből szeretnék egy olyat amibe lehet már biológiai szűréshez szűrőanyagot is rakni, de mégis reális árú.
Tehát kettő között vacilálok, szerintetek melyik lenne jobb?
Esetleg akinek hasonló árkategóriában van valami ötlete még azt szívesen fogadom. A gyári sima kerámiagyűrűt siporaxra fogom kicserélni benne. Mindenképpen kicsit túl szeretném méretezni (mármint ezeknek jóval nagyobb a gyári ajánlása az én akváriumomnál, de tudom milyenek ezek az ajánlások, hogy a minimum a maximum igazából...)
A segítséget előre is köszönöm, bármi ajánlást szívesen fogadok még más hasonló belső szűrőkről!
Ezektől a powerheadektől kicsit félek, mármint hasonló szűrő üzemel most benne csak sera márkájú, és az első szivacs elég hamar megtömörödött, most vettem rá egy újat ami kék, hát nem szép és még csak néhány hónapja aktív, de ismét ott tartok hogy hetente betömörödik és nyomkodhatom ki, pedig csak 10 guppi és egy anci van az akvában. Olyan szűrőt tehetnék aminek van tartálya amibe lehet siporaxot rakni, de mégis van jó nagy szivacs része is.
Egyébként van atman típusú belsőm, igaz az egy nagyobb akváriumba az áramoltatás miatt a külső szűrő mellett, de az kevés lenne önmagában ehhez az akváriumhoz, és csak szivacsos szűrőről van szó.
Most még utánanéztem az általad ajánlott típusnak, ilyet nem is találok rendes oldalakon nagyon csak jófogáson, onnan meg nem szeretnék venni. Valami más ötlet vagy alternatíva esetleg?
Attól függ mi számít „rendesnek”, 1-2 helyről már rendeltem itt alább. Nem kevesen használják eredményesen, a sera szűrői (se) a legjobb hírűek, de ha nagyon fojt akkor a sűrű szivacs is lehet gond.
Az általad linkeltek bármelyike társítható sipoval, sőt akár az atman is. Viszont amit leírtál az egy az egyben ráhúzható az Aquaelre, szerintem meg is van az a döntés. Nálam az ár/érték arány az atman mellett szól, randának meg mindegyik randa.
Utolsó leírtam hogy tíz guppi és egy anci...
Az akasztós is azért nem jöhet szóba, mert az akvárium szélei között és a szekrény között kb 8 centi van, nem fér oda akasztós szűrő, mögé szintén nem. Ezért kell mindenképpen a belső.
És nekem pont az ilyen powerheaden lévő kék szivacs tömörödik be baromira, és elég hirtelenséggel. Tehát egyik nap látom hogy áramoltat rendesen, másnap már gyanús, harmadnapra meg lefojtja teljesen. És tényleg nincs túltelepítve, heti 30%-os vízcsere van aljzatporszívózással egybekötve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!