Sziámi harcost hogy tartsak? Mekkora akváriumban? Kezdő vagyok. Sürgős segítségre van szükségem!
Ma kaptam egy ilyen halat ajándékba. Egyelőre egy kis gömbakváriumban tengődik szegény. Holnap megyek neki "bevásárolni". De nekem még soha nem volt akváriumom. Mekkorát vegyek? Milyen növényt? Milyen kavicsot? Kell a kavics alá még valami? Mi a helyzet a szűrővel, fűtéssel? Ha megveszem, feltöltöm,mikor tehetek bele halat? Kell valamilyen vegyszer? Kell mérnem a víz ph értékét? Bocsánat a sok kérdésért, de szeretném,ha minden rendben lenne. Ma olvastam először utána ennek az egésznek, és nem szeretném, ha a kis halam életébe kerülne a tudatlanságom. Meg persze szeretném minél előbb elintézni, mert nem jó neki ott ahol most van.
kb. mennyibe fog ez nekem kerülni?
Nagyban gyorsíthatod a szűrőd beérését, ha "beoltod", baktériumkultúra, de mégjobb, ha egy működő akváriumból elkéred a szivacsod a szűrőjéből, és belemosod az akváriumba a "koszt".
Az első válaszoló által említett dolgokat kicsit konkretizálnám.
Világításnak elég lehet egy obiban vett ilyen kis csapos asztali lámpa, múlt héten vettem 3500-ért. 9w-os cryptocoryne-okhoz elég lehet. Csak hogy ne verd nagy költségbe magadat. De egy sima asztali lámpa 6500k-es fénycsővel is jó lehet, csak az nem világítja be az egészet.
Tehát akkor növényekből a cryptokat keresd, van ilyen alacsony termetű, aminek a levelei a tövéből nőnek ki, meg van a hólyagos vízikehely, őt is ajánlom.
Szűrőböl kb 300-400 l/h-sat keress, 30-35 literes akváriumba elég lesz ennyi áramlás, egy bettának pedig elég a benne lévő szivacs is, ő nem sok bomlástermékkel jár, ha nem etetsz túl.
fűtőböl egy 25 w-os elég lehet, olyan 27 fokra állítsd majd.
aljzatnak mehet kavics, vagy bazalt a kavics általában olcsóbb, a bazalt szerintem szebb, mert egyszínű fekete.
Neptun növénytápsó elég lehet a cryptoknak, anubiasnak(ő drágább növény).
Ha átteszed a halat, figyelj a hőmérsékletre, mert sokkot kaphat a hirtelen változástól.
Toxivecet én nem használok, de ártani nem hiszem hogy árt.
Ha használod, akkor előtte kell kezelni a vizet, meg vízcseréknél, de úgy is le van írva a dobozára.
Úgy is kell hőmérőt venned, mérd meg mindkettőben, és ha ugyanakkora, akkor átteheted, úgy is mindkettő csapvíz, de akkor lassan fűtsd fel a vizet majd, először 24-25-26-27, kb tartson pár óráig, úgy a biztos.
Ha jól állítod a be a szűrőt, nem feltétlen kell talajt külön takarítani, mert az áramlás elsodor onnan mindent.
Amúgy úgy szokták, hogy vagy vesznek talajtisztítót, ami egy kiszélesedő tölcsérszerű valami, csővel rajta, meg kell szívni, vagy motor hajtja, és a kiszelésesedés miatt csak a könnyebb dolgokat szívja fel.
Vagy egy fél literes flakont a nyakánál elvágsz, és a végére szilikoncsövet erősítesz, és kész is a talajporszívó.
A határ a csillagos ég is tud lenni :D
Ha veszel egy 35 literes akváriumot arra már rámehet egy armatúra is akár, az 10 ezer fölött van szerintem, de legalább annyi. Akkor lehet külső szűrő is, ekkorába a legolcsóbb olyan 15-18 ezer, de nem igazán szükséges 1 bettához.
Egy dolgot meg kell tudnod, ne hallgass a boltosra. Sajnos sok annyit se ért hozzá, mint te, csak ajánlgat mindent amije van.
Inkább itt kérdezz meg mindent, biztos van itt mindig valaki aki válaszol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!