Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért haltak meg a cápaharcsák?

Miért haltak meg a cápaharcsák?

Figyelt kérdés
Most már tudom, hogy nem kellett volna, de az elején hülye voltam és hallgattam az eladókra, hogy jó a 100 literes akvába a cápaharcsa, ezért vettem 2-t (kb. 8 centisek)a többi halhoz (neon, guppi, talajtisztító harcsa). Az egyik másnap meghalt, a másik meg kb. 1 hétre rá.Olvastam, hogy vagy8x ekkroa hely kéne nekik és meghalnak hamar a kis akvában, szóval alapjáraton nem is csodálkoztam volna, de nem értem, hogy a kereskedében akkor mirét nem halnak meg, ahol 20 db van egy 25 literes akvában?
2018. ápr. 15. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Mi értelme a kérdésnek ha egy az egyben meg is válaszoltad?

Valószínűleg a kereskedésbe se régen érkeztek, viszont nincs kizárva hogy ha a száz literesed túl van telepítve (amit nem tudok mert számszakilag nem adtad meg hány halad van) akkor az igencsak legyengült hal egy igencsak túlterhelt vízbe kerülve hamar elpusztul.

2018. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Ezen agyalok egy ideje, egy 8 centis halnak száz literben nem egy nap van megírva!
2018. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem egy helyről valók és közük sincs ahhoz a vízkémiához, amibe tetted őket.

A neon az Amazonasból, a guppy messze északabbról, a cápaharcsa meg Ázsiából való és tökéletesen ellentétes vízkémiát igényelnek. A guppy igénytelen és bírja, de a cápaharcsa nem és a neon sem lesz tartós.

2018. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

100 (hivatalosan 112) literes az akva. Próbáltam mindent jól csinálni, azaz 3 hétig vártam, mielőtt jöttek a halak, de azért rkatam eble az első héten baktériumkultúrát is, a vízhőmérséklet 26 fok, a sodrás oylan közepes, Sera Vipan kaját kapnak. A növények kapnak még TF tápot, de az elvielg nem nagyon befolyásolja,,a szűrő az 1000 l/h. Neonból 10 van, guppiból 4, talajtisztító harcsából 4, szerintem ez nem oylan sok. Van búvóhely is, növények, sziklák, de nincs túlzsúfolva.

Mikor megjöttek a cápaharcsák, negyed órát voltak az akvárium vizében és utána mentek a többiekhez. Látszólag nem volt bajuk, ettek, úszkáltak. Ugye másnapra meghalt az egyik, a növények tövében volt a földön fekve. Nem látszott rajta semmi (nem votl felfúvódva, nem votl fehér foltja stb.) és most, egy hét múlva, a másiakt is megtaláltam a szikla tövében. Nem veszek többet, tudom már, hogy nem volt jó húzás.. de nem rétem akkor sem, miért haltak emg itt ilyen hamar és a kereskedésben miért bírják, ahol aztáén agyonv annak zsúfolva egy pici akvába, amiben kb. semmi sincs. Pici városkában lakunk, nem hiszem, hogy ilyen tempóban fogynának itt a halak.. kb. 1,5 hónapja, mikor vettem a neonokat, akkor is ugyanúgy kb. 20-30 cápaharcsa volt a kis akvába.. msot is.. nem hiszem, hogy foylton újakat hoznak.

2018. ápr. 15. 20:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és a víz kemény, 30 nk, a ph meg 7. Sajnos nem soakt tudok ezekkel az értékekkel kezdeni.
2018. ápr. 15. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanez történt velem. Egy db cápaharcsát vettem, beleraktam az akváriumba (még az akklimatizációt is figyelembe vettem) és 2 óra múlva felfordult.Nem értettem, nem is vettem többet(600 Ft volt amikor egy neon kb 50).

De nem mérném a dolgot a kereskedésekhez:mindig láttam döglött halat és nyilván kiszedik őket a nap során.

2018. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Skid05 ***** válasza:
60%

Nyilván a méret nem volt optimális, de itt teljesen másról van szó. A hirtelen pusztulás forrása lehet behurcolt kór (ennek ellentmond a bolti példányszám), vagy még inkább vízkémiai eltérés, ozmotikus, pH/kH, melyek a kémiai összefüggések miatt akár együttes hatással is bírhatnak. Mivel a kereskedések is kemény vizet használnak, nem gondolnám, hogy a kH-pH vonalon kéne keresni az okot. Habár ilyen keménység mellett csoda lenne ha semleges pH-d lenne, ez az érték honnan származik?


Van egy vízkémiai indikátor, melyet relatíve kevesebbet használnak társas akik esetében, a TDS, avagy az összes oldott anyag a vízben, többek közt a keménységért felelős sók, szerves savak, növénytápok összetevői (ideértve a fémeket) az alkotóelemei. Habár a kereskedések vize hasonlóan gazdag oldott sókban, de a TDS-t a fent említett egyéb alkotóelemek egy bolti „akváriumhoz” képest jelentősen megemelhetik. Az érték változása a állat kiválasztásában csapódik le, az elektrolit-egyensúly bomlása legyengíti őket, vannak eleve érzékenyebb fajok, a tünetek is eltérőek, és vannak gyengébb szervezetű egyedek, ez magyarázata lehet az időbeli eltéréseknek. A sokk az újonnan telepített egyedeket érinti, mivel a többiek a fokozatos akklimatizáció előnyét „élvezik”.


A növények felveszik a tápodat, látható a fejlődésük, gyári ajánlás szerint?

Külső/belső szűrő, hogyan tartod karban, kémiai szűrés van-e?

Vízcsere mennyiség+sűrűség?

2018. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
80%
112-literes akváriumban jóval tovább kellett volna élniük, én kizárnám az akvárium méretéből eredő okokat az jóval később jelentkezett volna. Tény, hogy egy nagyon stresszes, ijedős halról van szó ami nehezen tűri a változást, sokszor halottnak tetteti magát ha bestresszel. A megszokott csapatból kivett 2 példányt a raj hiánya is stresszelhette, az erős megvilágítás, a gyér növényzet, a bújóhelyek hiánya és az esetlegesen túlterhelt víz is rátehetett egy lapáttal. A fertőzött halak nem halnak meg ilyen hirtelen ez halmozott sokk, vagy nagyon eltérő vízérték miatt következhetett be. Természetesen nem 100-literbe való mint már tudod de itt más volt a probléma. A neonjaid nagy veszélyben vannak ennyire kemény vízben, legalább középkeményre kellene lágyítani és egy kevés tőzegkivonat sem ártana, a guppik ennyi változást még simán elviselnek. Az volna a legjobb ha valamelyiktől megválnál vagy külön tartanád őket, igényeik szerint.
2018. ápr. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!