Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a bettám?

Beteg a bettám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb fél éve vettem egy sziámi harcoshalat és úgy egy hónapja észrevettem, hogy rövidebb lett a farka. Nem hinném, hogy beszorulhatott valahova, hiszen direkt nem tettem be hozzá olyan díszletet. De a főbb gond, hogy a szeme fölött megjelent egy fehér folt. Utána néztem a betegségeknek de erről nem találtam semmit. Kérem, aki tud segítsen! Előre is köszönöm!

2017. nov. 25. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány literben van, hány fokon, milyen szűrő és milyen időközönként mennyi vizet cserélsz?

99.99999% tartási hibára gyanakszok, ha ezeket megválaszolod tudunk segíteni.

2017. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
16 literes akváriumban van, 24 fokos a vize és kb két hetente szoktam cserélni úgy a víz felét. A szűrőnek a típusát nem tudom, de működik rendesen.
2017. nov. 27. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

30 liter alatt törvény tiltja a gerinces élőlény tartását. Bettát 30, de inkább 50 literben kell tartani kb 27-8 fokos vízben, fedett akváriumban, hetente kell a víz harminc százalékát cserélni.


Éppen élve rohad a halad, sajnálom hogy ismét egy példája vagy annak hogy nem olvastál utána a tartani kívánt hal igényeinek. Fél évig azért élt mert eddig húzta ki. Nem, nem kell a kifogás hogy az eladó azt mondta hogy ebben is tartható, ő eladni akarta a halat, te pedig felelőtlenül megvetted utánaolvasás nélkül.


Ez alapján vegyél egy nagyobb akváriumot, lassan emelt a hőmérsékletet és fedd le az akváriumot, ha eddig nem volt fedve, íme egy kis olvasnivaló még hozzá: [link]

2017. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, gyep mi fogok rá!
2017. nov. 29. 06:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Ügyelni fogok tá*
2017. nov. 29. 06:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!