Milyen algaölő szert ajánlanátok kis kiszerelésben?
16 literes nano akváriumom van benne red cherry garnikkal és 2 guppival. A garnik miatt nem mertem eddig semmit használni, de bárhogy is próbálkozom csak előjön mind a zöld alga - ami minimálisan nem is zavarna, mert az csak jó - de nagyon sok van - vagyis volt, de már megint nagyon szaporodik -, és mielőtt kipucoltam az akváriumot, rengeteg ecsetalga is előjött ill. rengeteg cladophora.
Szóval már nagyon elegem van. Ajánlották a Happy Life Algin Regulart, az illetőnek is vannak garnélái és ő csak akkor használja, mikor kell és nem algásodik, valamint a garnik is élnek, de csak 250 ml-es kiszerelést találtam legkisebbet az meg nekem nagyon nagy.
Kisebb kiszerelésben tudtok ajánlani olyat, amelyik garnéla kímélő? Előre is köszi!
Én is szeretném megtalálni az okot, de már fogalmam sincs hogy. Már megint kezdi totál bevonni az üveget. Nem szeretnék megint a cladophóráig eljutni. Végeztettem víztesztet állatkereskedésben, persze azt nem tudtam meg, hogy konkrétan mit mértek, de azt mondták, hogy nincs baj a vízzel.
Szűrő: Eheim Liberty 75 (újat nem veszek, mert ez az új és nincs még egyre keretem)
Világítás: LED intenso 5.7 watt hideg fényű (jelenleg 7 órát világít)
Vízcsere: Minden héten 50%. Gondoltam rá, hogy hetente 2x 30%, mert kipucolás előtt hetente volt 30%.
Növényekből is van egy pár tő, HM-et meg most vettem, hogy befedje majd a kimaradt talajt.
Gondoltam ammóniára, ezért cserélném többet a vizet, de ezt nem kellene a növényeknek megoldani?
Valamint a CO2 reaktoros verziót láttam még sok helyen, de nekem valamiért nem kezdett el erjedni az élesztő.
Persze én is szeretném inkább megtalálni az okot, de nincs értelme fél-1 évente kipucolni, mert olyan csúnya lesz.
Ennyi fény mellett nem igen fognak a növények semmit se megoldani, De amúgy az ammóniát egyébként is a szűrő bontja le. Mármint ha beérik, meg rendesen üzemel.
A CO2-t felejtsd el, ez nem az a kaliber.
Azért állítottam 7 órára, mert ugyebár az algák is szeretik a fényt, de igy sem tudom elkerulni.
A szűrőt meg honnan tudjam, hogy be van-e állva? Olyan május óta megy és nagyon nem takarítom feszt a lebontó bacik miatt.
A szűrőt tesztekkel tudod mérni, ammónia és nitrit teszttel, egyiknek sem szabad a vízben lenni, mert ezeket bontja le a szűrő. (amm. 0,3 mg/l-nél kevesebb; nitr.: 0,1-nél kevesebb)
Több élő növénnyel kéne próbálkozni, a legárnyéktűrőbb fajtákkal, azok talán megmaradnak. Az a baj, hogy ez ellen növény konkurenciával lehetne védekezni, de olyan kevés a fényed, hogy ez alatt csak nagyon lassú növekedésű növények maradnak meg, és mivel lassan nő, kevés (algák által is felhasznált) tápanyagot tudnak felhasználni. Így nehezebb a növényeket felhasználni.
A túletetésre nagyon figyelj, valahonnan bekerülnek a vízbe ezek a nitrát származékok, pedig nincs túl sok állatod, szóval lehet, hogy sok kaját adsz, és az rohad.
Az áramlás is lehet ok, mert ez a szűrő hiába jó biológiailag, ha pang a víz, az önmagában ok lehet az algásodásra, (illetve a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyban hozzájárul)
többek között ezért nem szeretem az akasztós szűrőt , mert nem csinál valami nagy áramlást.
Talán pont itt olvastam, hogy valaki emiatt alakította át a kifolyó részt, hogy egészséges áramlást generáljon, szóval a megoldás nem lehetetlen, de hogy mit hogy alakított át, azt nem tudom.
Vízcseréből ilyen kis mennyiségben simán mehet minden egyes nap mondjuk másfél liter víz!
A stabilitás fontos dolog, és azt 16 literben elérni kb lehetetlen... (pl ezért tilos 30 liter alatt halat tartani, bár magam részéről inkább 40-50 liter mondanék)
Úgyhogy könnyen borul az egyensúly, változnak a vízparaméterek, ilyen környezetben 50%-os cseréket csinálni öngól, még 50 literbe is inkább heti 2 kisebb indokolt.
Szokj rá, este kiengedsz 1-2 liter vizet, reggel leszívsz az akvából, és beleöntöd az állott vizet.
A leszívásra is különösen ügyelni kell, ez a gyenge áramlás nem sok koszt szedhet össze, így érdemes minden egyes leszívást aljzatporszívózással egybekötni.
Lehet, hogy 2 liter leszívásával nem lehet kitakarítani az egész aljzatot, de nem is 1 nap alatt kell megváltani a világot.
1-szer kell alaposabban átporszívózni, utána , ha minden napos lesz a dolog, elég cél a mulm felhalmozódásának a kordában tartása.
És nem kerül több időbe, ez naponta felfelé kerekítve is max 2 perc.
Túletetés tuti nem jön szóba. A garnik totál elvannak az algákkal, a halak meg nagyon jól bírják. Anyum egy hétig elfelejtett nekik enni adni, és éltek. Én azért ennyire nem kínzom őket. :) De nem is túlzom el.
A növényes megoldásra gondoltam én is, ezért kezdtem el betelepíteni az alját HM-mel.
Fényről: Növeljem a fényidőt? Ha igen, mekkorára? Időkapcsolón bármit beállítok. Eleve azért vettem le, mert a növények is korlátozottan tudják felhasználni a fényt, este meg nem is kell nekik. A maradékot meg hasznosítják az algák sajnos.
Akvarisztikás fórumon azt írták nekem, hogy az áramlás is okozhatja az algásodást? Most akkor az egyensúlyt kellene megtalálni?
Illetve vékony hártyaréteg jelent meg a vízfelszínen. De az utóbbi egy-két hónapban tűnt fel. Mit tudnék vele csinálni?
Minden esetben az egyensúlyt kell megtalálni, illetve a saját elképzeléseid szerint alakítani.,..
mivel az akvárium maga is az egyensúly felé törekszik, azzal is, hogy algásodik (hiszen fölös anyagokon él az alga).
A világítás időtartamát növelni nem olyan hatékony, mint az erejét emelni. Csak épp a fényerőt emelni költséges, mert más fényforrást igényel.
A hártya sokminden lehet, olajos alapú anyag, vagy fehérjék.. Ezt legtöbb esetben szintén az áramlás orvosolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!