Van egy 50 l-es akváriumom. Milyen halat tarthatok benne?
Az első elég nagy hülyeséget írt.
50 liter csak a guppinak jó a felsoroltak közül, az is szapora elevenszülő. 1 hímre 2-3 nőstény, mert a hím hatja a nőstényeket. De a nőstények nagyobbak és kevésbé színesek, kevesebb tartható belőlük.
1 aranyhalnak minimum 100 liter, mivel társas halak, inkább 2-300 literben érdemes gondolkodni és csak hideg vízi békés halakkal társítható (tehát pl naphal kilőve). Amíg pici jó neki az 50 liter, de elég hamar másik akvárium kellesz.
A neonhalnak minimum egy 60x30x30-as akvárium kell, de inkább nagyobb. Ilyen nagy úszótérrel általában nem gyártanak szabványméretű akváriumot és egyébként is inkább 80 centi hosszúság kell, mivel rajhalak. 8-10 darab kell belelő.
A molly 2x ekkora akváriumot igénylő elevenszülő fogasponty, és elég szapora.
Talajlakónak mehet törpe cory, vagy törpe szívóharcsa, mivel társas halak, minimum 6 darab.
Vagy csiga, a legtöbb elég szapora, de például a zebracsiga, de az az almacsiga is kevésbé.
De... akár garnélát is tarthatsz. Red cherry, kénsárga, de akár törpe sepregető is lehet. Ezek elég népszerű, könnyen beszerezhető fajok, bár nekik elő növényre van szükségük. Jávai moha és nekik megfelelő fény ajánlatos.
Lehetnek kisebb csíkfélék, párduccsík, jaguárcsík, de akár csokicsík is. Ezek is talajlakó állatok és kedvelik a társaságot.
Tarthatsz bettát, 1 hímet és esetleg 2-3 nőstényt. Arra figyelj, hogy 2 hímet ne tegyél össze és ne tartsd csipkelődős halakkal, mert elég könnyű célpont a gyönyörű úszója, illetve maga is elég csipkelődős, fátyolos farkú halakkal (pl hím szivárványos guppi) ne tartsd.
Mehet bele törpe gurámi , de ekkora akváriumba 1 pár gurámin kívül más nem igazán lehet. A hím bettákkal különösen nehezen jönnek ki.
Tehetsz bele törpe gömbhalat, 1 hímet és 2-3 nőstényt. Elég agresszív, csipkelődős kis halacska, célszerű egyedül tartani, 2 hímet ne vegyél semmiképp. Mivel csipkedős különösen a fátyolfarkú halakat például a bettákat veszélyezteti. A gerincteleneket tápláléknak nézheti. Viszonylag nehéz beszerezni, de annyira nem vészesen.
Parázslazacot is tehetsz akár, mivel csapathal 8-10 darabot és ki is fújt az akvárium.
Mehet bele törpe rubinsügér, 1 hím és néhány nőstény, de akkor több halat ne tegyél.
Vagy egy kolónia sokcsíkú csigasügér, 10-12 darab, de azokhoz más ne tegyél. Elég szaporák és kolóniákban élnek. Halanként minimum 3 csigaház szükséges nekik búvóhelyként.
Esetleg 1 hím inka törpesügért tehetsz bele.
Illetve némely pontylazacnak elég a hely. Ezeket is érdemes csapatban tartani.
Dániót is tehetsz akár.
Elég sok lehetőség van:)
Nagyon köszönöm a válaszokat főleg az utolsót!!!
, de a guppit és a törpe söprögetőt tarthatok együtt? törpe söprögetőböl mennyit tartsak
A sepregetők elég nagy termetűek, akár 10 centisre is megnőnek (az óriás sepregető még nagyobbra), lehet kicsi lesz nekik az akváriumod.
De egyébként igen.
Arra kell figyelni, hogy a kisebb garnélákat a guppi (jellemzően a nőstények) elfogyaszthatják, és (főleg szivárványos) guppi nősténye hajlamos stresszelni a kisebb garnélákat.
Illetve, a szaporulatot is szívesen fogyasztják a guppik.
Endler guppikkal lényegesen könnyebb, de ők is megehetik a piciket.
Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!