Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnélák érzékenyek a...

A garnélák érzékenyek a carbora a folyékony szénre?

Figyelt kérdés

mert gondoltam kipróbálom a növények miatt vettem ilyen neptunos liqui carbot próbaképp


[link]


aztán tegnap nyomtam bele hígítva fél millit ma is lámpa kapcsolás után egy felet... aztán néhány órával később megint egy fél millit és a red cherry garnéláim szinte azonnal elkezdtek rángatózni pedig hígítva adtam... pár darab el is pusztult... szívem szakadt meg... mégis miféle lötyi ez? vagy sokat adtam volna 50 literhez? kálium van még benne a szénen kívül mégis mit csináljak lehet egyáltalán vmit h ne pusztuljon el több garnélám?



2015. okt. 29. 18:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

10 milli happy plant egy héten 10% vízcserével? Nem lesz ez így kicsit sok? A vízcsere meg kevés? Jelenleg 15 db 1,5-2 centis nano hal van az akvába most vettem őket bele, a csapatot kiegészíteni tegnap előtt + garnélák. A vallisneriához mit szólsz? Láttál rajta valami érdekeset vagy szokatlant? Milyen hiánytünetei vannak vagy lehetnek? Milyen tápgolyók vannak amik jók? (már hogy előre kérdezzek)... a JBL-en kívül mert nem akarom feltúrni érte az akváriumot mikor kiürül, igaz nem használtam még ilyet, de a JBL megoldása a legkevésbé sem tetszik. Ja és még valami, a Dr. Garden az valóban a régebbi neve a TF planternek, vagy hallottam valami ilyesmit régebben... Miért ilyen olcsó ez a növénytáp már a dr. garden csak 1000 ft múltkor láttam egy kertészáruházban. Egyenértékű ez a táp ezzel a happy plantal vagy mondjuk profitoval? A hatékonysága milyen? és a bónusz kérdés :D ha, egyenértékű vagy jobb, akkor miért ilyen olcsó?


Igazából, ha vissza gondolok a kezdetekben rengeteg olvastam és csak azt láttam, hogy mindenki leszidja a jó ides anyjába azt akinek túl van akár telepítve egy kicsit is az akvája. Úgyhogy nekem eszem ágában sem volt ilyet csinálni. Aztán meg láttam a következményeket is ugye, és nekem nem volt kedvem kínlódni, se algával, se pusztulással. Úgyhogy én úgy féltem az ammóniától, a nitráttól, a nitrittől mint a tűztől. Akármilyen hülyén hangzik, de eléggé megvisel, ha miattam pusztul el valami aminek az életéért én vagyok a felelős.

2015. okt. 30. 19:57
 22/29 A kérdező kommentje:
Nemmm nagyon szeretek feltűnősködni fészbukon meg úgy egyébként sehol sem. Én csak olvasgatni szoktam ott leginkább, nincsenek túlságosan jó akvarisztikai fórum tapasztalataim fészbukon legalábbis.
2015. okt. 30. 20:00
 23/29 Pendulum92 ***** válasza:

Ha a happy plant összetétele legalább hasonló, mint a "testvértápjáé", akkor kb 2-2,5 ppm-et adagolsz 30 liter nettó vízre számolva egy alkalommal, tehát hetente. Ez 4 hét alatt alulról üti a 10 ppm-et, ami már egy jó káliumszint. Még vízcsere nélkül sem lesz toxikus, a 10 % vízcserével is kb 8 ppm lesz a szint, ha most nulla közeli.


A valliznériádon bal oldalt olyan "mindenhiányt" látok, de a vashiány nagyon látványos, a friss hajtások fehéredése, a "vasklorózis".


A gyári tápgolyókat nem nagyon ismerem, egyedül az aquaplant-ot használtam, de a sajátjaim sokkal jobban beváltak. Viszont miért kéne kitúrni a "használt" tápgolyót? Erről még nem hallottam.


A Dr. Garden és az Aqua Line TF Planter kitalálója ugyanaz, volt egy kis affér a Dr. Gardennel és ez miatt váltottak gyártót. A táp maradt ugyanaz. Az, hogy miért olcsó a gazdaboltos, és amiért volt drága a TF által forgalmazott inkább üzletpolitika, mint beltartalmi, hatékonyságbeli kérdés. A garden egy bevált táp, a gazdaboltosat sokan használják sikerrel, én is nemrég váltottam át rá, az ára ne tévesszen meg. Történetesen még jobb is, mint a profito és a happy plant.

Mondhatni szerencsések vagyunk, kaptunk egy olcsó, és nagyon jó tápot. Aki igazán lojális a tropicalfish-hez, vagy nem érzi fair-nek a gazdaboltos gardent, az vehet TF plantert.

Azt nem tudom, hogy mennyiben más az új TF táp, de a régi is jó(a garden).



A mi csoportunk más, és ezt mások is állítják. Tudom, hogy mi a zavaró sok csoportban, és azokat a dolgokat elkerülöm(mostmár elkerüljük, B.Joci nemrég lett admin). Nem akarom tukmálni, rádbízom a döntést, hogy a csoportban is láthatunk-e téged(is).

2015. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Na, akkor veszek egy ilyen növénytápot, ha még a profitónál is jobb és még olcsó is. Lehet hülye kérdés, egyébként növénytáp tud megromlani? Jobb pl hűtőben tartani? Ja és a világítás ekkora tápozásnál mennyi menjen? Mert olyan 10 órára saccolnám... (2x15 watt t8)


Benne vagyok a csoportodban, tényleg jó és érdekes csoport, az egyik kedvencem, vagyis inkább a kedvencem :D de nem nagyon irkáltam még oda... csodálkoztam is egyébként az elején, hogy lehet hogy itt nem oltják szét egymás fejét?

2015. okt. 30. 20:53
 25/29 Pendulum92 ***** válasza:

Fénytől elzárt helyen, a szavatossági idő lejártáig tuti jó. Viszont én sem tudom elképzelni mitől "romlik" meg, talán a kelátokkal lesz valami idővel. Hűtőbe úgy tudom épp tilos tenni.

10-12 óra jó lesz.


A csoportra aktívan figyelünk, már az elején célkitűzés volt egy jó közösség, ahol békésen lehet beszélgetni, problémát megoldani.

2015. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget én magam is egyébként hasonlókon gondolkodtam, de akárkit kérdeztem erről a problémáról mindenki szinte ugyan azt mondta: csökkentsem a világítást, cseréljek jó sok vizet, csökkentsem a tápozást, hiába mondtam a vallisneria problémámat pl, meg hogy alul vagyok telepítve. De aztán nem nagyon akarózott magamra hallgatni. Mert sokan mondták. Gondolom sokszor ezek az akvaristák nitrát problémával találkoznak, mivel a kezdők gyakran túltelepítenek. És bölcsebbnek is gondoltam őket magamnál... Te vagy az első, aki 12 órás világítást javasol erős tápozás mellett kevés vízcserével. Egyébként annó az akvám repedése okozta az egész rendszer borulását. Ettől kicsit kisebb volt, napi 12 órás világítással, 20%-30% vízcserével, gyári adagolással, és elképesztően szép volt a vallisneria meg tulajdonképpen az összes növény 0 algával.
2015. okt. 31. 03:20
 27/29 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos ez a fránya alga minden szinte elhanyagolhatónak tűnő hiány, vagy többlet esetén erőre kap. Van itt még egy dolog amit megosztanék veled egy próbát ez is megér. Egy teljesen jól működő ideálisan berendezett akváriumban is simán felütheti a fejét ha nagyon ingadozik a CO2- szint, nem kell több mint egy erős egyirányú intenzív áramlás, vagy levegőztetés, vagy a hirtelen nagy mértékű vízcsere, bármi olyan dolog ami miatt hirtelen csökken majd emelkedik a CO2 szint. Saját tapasztalatból tudom, hogy amikor a megszokott irányból a frontüvegre nyomta a szűrőm a vizet ( a levegőztető is be volt kapcsolva) 3-4 nap elteltével tenyérnyi alga képződött a frontüvegen és az áramlatban lévő növények csúcsain is. Sokat segített a levegőztető kikapcsolása de nem volt elég, mivel nem lehetett visszafordítani az eredeti irányba és leszabályozni sem akartam esőztetőt kellett alkalmaznom. Itt egy ellentmondásos dolog, a jó szűrő is algásíthat és nagy mértékű vízcsere is.:D Más: könnyen elképzelhető ,hogy valóban nem többlet, hanem hiánytünet az amit látunk a növényeden, mint mondtam ezek csak tippek, tanácsok amik közül neked kell kikísérletezned, hogy mi használ. Én házi tápgolyót használok, hegyi láptőzeg és bentonit-zeolit (macskaalom) keverékéből gyúrom szárítom. Adalékként pár csepp vas kloridot, keserűsót és káliumsót adok, vagy legújabban belemorzsolok pár növénytáprudat, orchideatápot (virágbolti cuccok). Gyakorlatilag azt teszel bele amit akarsz, önmagában a tőzeg bentonit-zeolit keverék is tökéletes a többi csak próbálkozás. Jó az a heti 20-30% vízcsere, szerintem egy normál akváriumban sok az 50% egyszerre, ha szükséges is érdemes két részletben megcsinálni. Megint más: én az indákat gyökeresedés után itt-ott elszoktam vágni, mármint ha nem a talajban fut, úgy vettem észre jobb ha különálló 1-3 csoportokban fejlődnek. Sajnos biztosat tényleg nehéz mondani, legfeljebb ráhibázni lehet, vagy szépen egyenként kipróbálni mindent amit javasoltunk. Ne aggódj mindenki megvívta itt már a maga harcát az algákkal és mindenkinek más-más módszer hozott sikert.:D
2015. okt. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nekem is volt ilyen problémám apró pont szerű barna alga képződött nekem is a front üvegen, de aztán én is átraktam esőztetőre. Én is leszoktam az indákat vágni, csak annyira gyorsan pusztultak, h feleslegesnek tartottam. Úgy szoktam, hogy kapjon erőre kicsit az új hajtás tudjon legyökerezni a talajba, mert amúgy elviszi a víz. Ja és köszi neked is a segítséget!
2015. nov. 2. 14:35
 29/29 Pendulum92 ***** válasza:

Köszi szépen a segítséget én magam is egyébként hasonlókon gondolkodtam, de akárkit kérdeztem erről a problémáról mindenki szinte ugyan azt mondta: csökkentsem a világítást, cseréljek jó sok vizet, csökkentsem a tápozást, hiába mondtam a vallisneria problémámat pl, meg hogy alul vagyok telepítve. De aztán nem nagyon akarózott magamra hallgatni. Mert sokan mondták. Gondolom sokszor ezek az akvaristák nitrát problémával találkoznak, mivel a kezdők gyakran túltelepítenek. És bölcsebbnek is gondoltam őket magamnál... Te vagy az első, aki 12 órás világítást javasol erős tápozás mellett kevés vízcserével. Egyébként annó az akvám repedése okozta az egész rendszer borulását. Ettől kicsit kisebb volt, napi 12 órás világítással, 20%-30% vízcserével, gyári adagolással, és elképesztően szép volt a vallisneria meg tulajdonképpen az összes növény 0 algával.



Az az igazság, hogy a low-tech növényezés még nem elterjedt dolog annyira, de van egy növekedő tendencia, B.Jocival keményen dolgozunk a terjedésén. Jelenleg van a high-tech, és a halas akvárium rothadó növényekkel, közötte űr van, ezt próbáljuk betölteni. Amiket tanácsokat kaptál, egy halas akváriumban még működnek, de egy low-tech növényesekre más szabályok vonatkoznak, így ne csodálkozz, ha nem jöttek be. Sajnos még nem sok low-tech növényes szaki van, így rengeteg a rossz tanács, ezért sokan a high-tech felé fordulnak, azt hiszik hogy csak ott létezik az egészséges, dús növényes akvárium. Rengeteg köszönő levelet kapok, hogy prezentálom, hogy hogyan lehet egyszerű eszközökkel is növényes akváriumot csinálni.


A saját példád is mutatja, hogy efelé kell mozdulnod, akkor jó volt minden.

2015. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!