Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó akváriumi világításnak?

Ez jó akváriumi világításnak?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a ledes cuccról van valakinek tapasztalata? Dús növényzetű 60 literes akváriumhoz használható (hínár és mohafélék vannak benne és mollyk) vagy az egyszerűségével próbálják elsózni?



2015. okt. 15. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem, ez csak 0,4 Watt


3 Wattos ledes izzót lehet használni anubias félékhez, jávai mohához, cryptocoryne nevillihez, microsorumhoz, tehát olyanokhoz amik nem fényigényesek.

2015. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem, azzal próbálják elsózni, hogy led van benne, és ezt valami varázsszóként emlegetik.


Éjszakára holdfényt imitálni jó...

2015. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És ehhez mit szóltok?

[link]


mindenképp ilyen csíptetős világítást szeretnék mert akarok olyan növényt ami kinő fölfelé az akváriumból.


Ha ez se jó "csíptetős" világítás tudtok javasolni? Létezik egyáltalán ilyen fajtából jó?

2015. okt. 15. 16:30
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja és lehetőleg max 10e FT os árkategóriába mozogjon de inkább 5-7, sajnos több nincs rá perpill. :(

Ne értsetek félre nem akarok spórolni a halakon csak most meg vagyok szorulva kicsit

2015. okt. 15. 16:34
 5/16 anonim ***** válasza:

Jó, de a hínárfélékről le kell mondanod.

Nagyon nem ez a kategória. 3-szor ekkora fényerő kéne nekik.

Moháknak, alacsonyabb fényigényű növényeknek jó.

2015. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
akkor építs magadnak egyet. facebookon van ilyen barkácsolós csoport. pár ezerért kihozol sokkal hatékonyabb világítást.
2015. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
mekkora az alapterülete az akváriumnak? 60 literesekhez kevés szokott lenni a csíptetős, rendes fénycsöves lámpa fog kelleni
2015. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

igen én is ettől tartok.

60*30*30(pár) a méretei. nem vett hanem biztos helyen gyártattuk méretre így fért el csak. Esetleg ha veszek fénycső foglalatot akkor azt tető nélkül a tetejére tehetem? Vagy barkácsolok hozzá házilag keretet az is megoldás lehet? nem akarom teljesen lefedni emrt láttam egy képet egy akváról amiből ilyen hosszú kardszerű elvel növéy nőtt ki fölfelé és nagyon tetszett olyat akarok én is. Ezzel van tapasztalatotok? mik ilyen növények amik kinőnek a vízből?


A hínárról nem mondanék le mert a mollyk szeretik.

2015. okt. 15. 16:56
 9/16 A kérdező kommentje:

Pl. összeszorítom a fogam és ráteszek egy ilyet a félretett pénzből?

[link]


Ez elég jó cucc nem?

2015. okt. 15. 16:58
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez elég profi:

[link]


Facebooko láttam valaki virágcserépből csinált pár ezer ft-ért.

2015. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!