80literbe 10zebra dánio és esetleges még valami hal?
Jó szűréssel, élő növényzettel, megfelelő növényi fejlődéssel, ha alkalmas a talaj akkor mehetne 5-6 corydoras.
A szűrőt kevesen fogják ismerni, a teljesítmény jó, de ez csak az egyik fele, a szűrőfelület is számít, sőt főleg az a lényeg. Saccold meg a szivacs méretét 1 dl szivacs 10-15 liter nettó vízre elég, neked lehet kb 60 liter viz az akvában, ha ki akarod használni a víztömeget, akkor kellene 5 deci töltet, mondjuk egy eheim pick-up 2012-es.
Ha kevesebb a szivacs, akkor kevesebb hal legyen, lehet , hogy már a 10 danio szennyezésétől is eltömődik gyorsan, erre csak te tudod a választ.
Tehát mehetni mehet, viszont van a kevesebb néha több elv, ha nem működik jól az akva nitrogén körforgása akkor a plusz hal csak ront a helyzeten, ezt mérlegelni kell, ehhez szorosan kapcsolódik a szűrő szivacsmérete, mivel az szedi össze a mechanikai szennyeződést, és felel a biológiai szűrésért.
Nem volt ilyen szűrő a kezembe nem tudom mekkora terheléssel birkózik meg.
A növénytápot nem igazán lehet kihagyni, mivel az akváriumba keletkeznek nitrogén vegyületek, némi foszfát kíséretében, ez a kettő, akkor kerül felhasználásra, ha van társítva hozzá megfelelő kálium, és micro elem, a vízcsere minden vegyület szintjét csökkenti, az adagoltat, és a keletkezettet egyaránt.
Elsőre van a gondozás, hetente le engedsz vizet, állott vízzel pótolod, a szivacsot ha nem nyomja akvárium vízben kinyomkodod, letakarítod az üveget ha kell belülről és ennyi. Tilos a gyógyszer, algairtó, fertőtlenítő, gyakorlatilag minden tilos, kivétel a vízelőkészítő, és a növénytáp, vannak egyéb engedélyezett cuccok, pl fekete vizes akvárium egyebek, de neked ezek nem kellenek.
Ha jó a gondozás, akkor meg kell saccolni a növénytápot, ez a halkaja menyiségén múlik, vagy egyszerűen adod a gyári dózist.
Pl veszel egy aqua garden tápot, 500ml neked 1 ml körül kell naponta, azaz 500 napig elég, vagy a profito 250ml kiszerelése 200napig
Ha fenti megvan akkor a fényerőd adja meg milyen növények lehetnek, alacsony, közepes fényerőt igénylők, vagy vízfelszínen terülő növények, mondjuk alattuk anubiasal
a világításod wattszáma kellene, ha nem tudod akkor a fénycsövek száma, vagy egy fotó a fénycsőről, esetleg a fénycső hossza, pl 45 cm 1 db vagy 45 cm 2 db, vagy 59 cm 1 db/2 db, kell még az akva mérete, vagy az ,hogy lapos vagy magas.
Esetleg kép, vagy link az akváriumról, az arányai véget.
11 watt az nagyon kevés, így képről 65X35X35 re saccolom, annyi előny van, hogy a laposabb fajta, valószínű egyedi méret.
Látszik a szűrő mérete, nem túl nagy, szerintem elég a 10 danio, sem a szűrő, sem a világítás nem alkalmas komolyabb dolgokra, ha változást akarsz, több halat, akkor fejleszteni kellene de! kérdés, hogy akarsz-e
pl ez: [link] 75 liter, és olyan 20.000 ft kellene hozzá.
Van a kettő között is, ahhoz elég olyan 12.000 ft
Vagy ez olyan 8000ft: [link]
Ha, a 3000 ft-os xilong lámpád van, persze a jelenlegi aljzatoddal.
Növényt javasolni nem tudok, anubias talán, nagyon kevés a jelenlegi fényed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!