Netto 40 literes akváriumon van, rajta egy 15 w-os neon fénycső műanyag házzal(12 órás üzemidővel). most 26C°-os a víz, a szoba 23C°, attól félek, hogy a nyári melegben túlmelegszik a víz.
2015. máj. 12. 14:24
1/6 anonim válasza:
Én vízzel teli fagyasztott fél literes palackokkal szoktam hűteni az enyimet
2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 Salx Narval válasza:
Esetleg a műanyag tetőre lehetne szellőzőnyílásokat fúrni ha gyárilag nincs rajta, ha van akkor egy kis ventilátorral intenzívebbé tehető a hűtés. Jó megoldás az akvárium árnyékolása ha közvetlen fény is éri. Ha megoldható este érdemes nyitott ablakokat hagyni és nappal elsötétíteni a helyiséget, mármint, ha ez megoldható. Sokat segít a gyakoribb kis mértékű vízcsere és a levegőztetés is, jó ha a szűrő mozgatja a vízfelszínt, mondjuk ez máskor is ajánlott.:D Igen a jeges palack is megoldás lehet, de ezt érdemes használat előtt letesztelni, mármint, hogy az adott akváriumot milyen mértékben hűti le a palackunk, nehogy besokalljunk a hűtéssel. Egyébként a személyes tapasztalatom az, hogy nagyobb ügyet csinálunk ebből a nyári vízmelegedésből, mint a halaink többsége.:D Persze ennek ellenére én is próbálom elfogadható hőfokon, oxigéndús vízben tartani őket. Csak egy példa, régebben aranyhalaim voltak, hatalmas nyári kánikula volt és a víz hőmérséklete az egekben, én mint a hülye cserélgettem a vizet, palackoztam és minden praktikát bevetettem ami csak az eszembe jutott de nem sok eredménnyel, 300-litert elég nehéz hidegen tartani.:D Szóval én ott sopánkodtam az akvárium előtt és aggódtam a halaimért közben izzadtam mint egy ló, ők meg az egészből mit sem érezve vidáman úszkáltak, zabáltak, kergetőztek a közel 30-32 fokos vízben. Simán vették a két-három hét kánikulát, nem úgy mint én.:D
Úgy szoktam, hogy veszek egy 12 centis PC ventillátort (számtek boltban), meg egy DC 3-12 voltig változtatható adaptert (műszaki boltban vagy Tecóban, vagy Media marktban). Az adaptert beállítom 9 volt-ra és rákötöm a ventillátort (ha azt akarom, hogy lassabban forogjon, akkor lejjebb kapcsolom 6 voltra). Majd a ventillátort rádrótozom az akvárium szélére, hogy ottmaradjon és a vizet fújom vele. Általában ez 2 fokkal csökkenti a víz hőmérsékletét.
Nálam is most 23 fok van, de tavaly nyáron emlékszem hogy pár hétig elérte a 34 fokot is a lakásban a hőmérséklet. Olyan meleg volt, hogy aludni alig tudtunk.
Akkor már hűtöttem a halakat, mert 30-32 foknál nem akartam magasabb hőmérsékletet nekik. Így ők gondtalanul úszkáltak, mi meg izzadtunk. Tényleg általában ezt még elviselik.
2015. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 Salx Narval válasza:
Jut eszembe, hogy B.Joci által említett hűtőtáskás módszert én is megcsináltam régebben, csak én nem a szűrő vizét keringettem, hanem egy légpumpát tettem a hűtőtáskába és a hideg légoszlop hűtötte a vizet. Egy kisebb akváriumnál jó megoldás lehet, egy nagyobbnál csak pár fok hűlést eredményez, de ez is több lehet a semminél. Szűrőre kötve nem próbáltam még. Ha valaki megcsinálja arra vigyázzon, hogy több helyen porlasszon ill esőztetőn át vezesse be a hideg vizet, nehogy hőlépcsőt csináljon és a halak megfázzanak az áramlatba úszva.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!