Ilyen vajon lehetséges?
Üveg ragasztásra alkalmas anyagból szűkös a paletta, szinte minden gyártónál csak 1 van, viszont bele kalkulálják úgy mint az fbs-nél az akvárium, terrárium felhasználást, átlag ecet bázisúak, vulkanizálódás után ártalmatlanok.
Vannak a tömítők, ott lehetne mérgező, de tömítővel nem lehet üveget ragasztani, az első feltöltést nem bírná ki az akvárium.
Inkább egyensúly probléma lehetett, az egy összetett dolog, több részre lehet bontani.
-víztömeg kontra halak, első körben a víz tárolja az ammóniát, jó szűrésnél is okozhat pusztulást a túltelepítés.
- szűrés, a halakhoz, víztömeghez kell igazítani, a vízben csak rövid ideig marad alacsonyan az ammónia, szükség van a jól méretezett szűrőre, ami segíti a hatékony lebomlást.
- vízcsere, akkor jó ha az első vízcsere utáni, majd a második vízcsere utáni nitrát értékek egyeznek, vagy a második alacsonyabb, ellenkező esetben emelkedik hétről hétre a nitrát, és mérgezést okoz.
- Növényzet, nem a növények segítik az öntisztulást hanem a fejlődésük, sokan tévhitbe vannak, hogy "pedig van élő növényem is..." semmi a növény, sőt káros is lehet, amennyiben bomlik, a szemmel látható növényi növekedés segíti csak az öntisztulást.
Első halbetelepítés, ha jól ment a bejáratás, nincs közben negatívum, túlzott barna alga, penész, akkor indítás után 3-4 hét, ellenkező esetben akkor ha elmúlt a "negatívum" példa hártya, vagy a fák penészesedése miatti váladék bevonat.
Akvárium vizsgái, az első 2 hónap, ekkor jön ki a halakon a legtöbb betegség, eldől, hogy erősödik vagy gyengül az immunrendszer. 6-12 hónap, eldől, hogy a választott gondozás mellett nincs-e vegyület halmozódás, iszaposodás, a halak növekedése menyire terheli a vizet, szűrést.
Egyes tanulmányok szerint a 6.hónaptól sokan befejezik az akvarisztikát, ilyenkor jön elő a nem megfelelő tervezés okozta hiányosságok java, ami rengeteg negatívumot hoz elő.
Próbáld meg leszűrni fentiből, nálad mi lehetett a hiba, nem hiszem, hogy a ragasztó lett volna.
Igen, valószínű... ha tudnátok, mit csináltam azzal a vízzel (pl: volt havi teljes vízcsere, malachitzöld, metilinkék mix), és már így utólag visszagondolva nem csodálkozok nagyot. Most már tudom, milyen nagy szerepük van a 'szűrőbaciknak', és én napi szinten kinyírtam őket. Több, mint valószínű, hogy ez volt, mostmár tudom az aranyszabályokat, ahhoz, hogy a bacik ne haljanak meg:
- szűrő non-stop dolgozik
- csak a heti részleges vízcsere
- semmi vegyszer a vízben
- 3-4 hét járatási idő, a bacik kialakulásához
- és a szabályzat társai... :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!