Külső/belső szűrő takarítása, milyen időközönként?
azt olvastam, hogy a szűrőket nem szabad sűrűn takarítani.
de én minden héten kicsit kinyomkodom a szivacsokat és átöblítem a porcelánt vagy mi az.
csak azért mert látom, hogy a teljesítménye romlik.nem fodrozza úgy a vizet és a szennyeződést is látom elúszni a szívóág mellett.
az öblítést a leengedett vízben csinálom, nem folyó víz alatt.
Külső szűrőknél van egy anomália, végül is egy mókuskerék, nekem is volt ilyen durván 4 éve, az első külső szűrőmnél, te is hasonlóba estél bele. Sokan ez miatt adják el a külső szűrőket.
Van a vödör, ha azt sűrűn tisztítod a baktériumok előnyösebb közegnek találják a csövek falát, ott alkotnak telepet majd nagyon rövid idő alatt leveszik a teljesítményt.
Tehát a hiba az, hogy minél gyakrabban takarítod a vödörben lévő szűrőanyagot annál gyakrabban akár 1 hét alatt eltömődnek a csövek.
Próbáld meg, hogy csak a csöveket tisztítod, a szűrő vödréhez nem nyúlsz, nem nyitod ki, így kevesebb baktérium rakodik le a csövekben, nyúlik a karbantartási idő.
Én a legkisebb külsőm a tetra ex 400 vödrét 5-6 havonta tisztítom, a csöveket 2 havonta, ahogy csökken az áramlás, az esőztetőt 2-3 hetente, de előfordul, hogy csak egy kihegyezett gyufával megpiszkálom a lukakat.
Belső szűrőnél legjobb az állítható, frissen tisztított szűrő gyorsan berántja a szennyeződést a szivacs belsejébe így pillanatok alatt aláhagy az ereje, ha vissza veszed kezdésnél sokáig bírja, egyenletesen rakodik a szivacs.
A jelenlegi hetes tisztás nem sokáig fogja bírni a külsőd, változtass minél előbb.
180l bioflow 3,0 gyárilag beleragasztott és egy tetra ex 600.
6 black molly
6 ezüst
6 xifo
10 neon
9 csík
2 anci
2 betta lány.
és pár kicsi hal akiket nem ettek meg míg lehetett.
víz paraméterek jók bár a foszfát lehet túl alacsony, nincs 0,5mg/l.
venni szeretnék egy tetra 1200-ast a 600 as pedig menne az 50 literesbe amibe jelenleg 2 belső szűrő van(300l/h /szűrő).
tudom kicsit sok a hal, de ahogy a pénztárcám engedi beszerzek még egy aksit.terveim szerint valamilyen ragadozó halakkal, és a felesleges szaporulattal etetném őket(lehet gonosz dolog)
Ha jól értelmezem az ex600 amit hetente takarítasz.
Ne használj 2 db esőztetőt elég az 1 cső, így nagyobb lesz a flow.
Csak a csöveket tisztítsd így: https://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg
Röhögve el kellene vinnie az ex 600-nak ezt az állományt, nem szabadna eltömődnie, a szűrő maga nem is igényel tisztítást, csak a csövek.
köszönöm.
akkor még a héten kitakarítom, kiveszek pár szivacsot és a biolabdákat, helyére siporaxot töltök. és a 2 esőztető helyett lesz 1 csak nem tudom, hogy lenne jó az áramlás miatt mert nem akarom, hogy egymással szembe nyomja a vizet a 2 szűrő.
jó az esőztetőt a víz alá úgy, hogy fodrozzon de a másik belsőszűrő akkor nem fodrozhatja a vizet, azt jobb lenne akkor kicsit lefelé irányítani?
A gyári labda nem sokat ér, azt cseréld le feltétlen siporaxra.
Áramlás ügyileg van egy képem,régebben csináltam valakinek: [link]
Nálam így van minden akváriumban.
Bocsi, kérdező, hogy ide a te kérdésedhez írok, de annyira idevágó.
Szóval nekem is van egy külsőszűrőm, belső viszont nincs. A szűrőm legalján -ahol ugye legelőször találkozik szűrőanyaggal a víz- ott van egy szivacsrétegem. Azt követi egy vékony réteg apró kerámiacsőszerű valami, aztán 2 tálca siporax, végül meg egy perlonréteg legfelül.
Én eddig úgy csináltam, hogy a siporaxos részt nem bántottam, de a legalul lévő szivacsot kimostam, illetve a legfelül lévő perlont is kimostam 2 hetente.
Ez is rossz lenne?
Külső szűrőnél akkor célszerű tisztítást végezni ha nincs elég áramlás és a csövek tiszták, akkor valószínű, hogy a szűrőanyag koszolódott el, másként nem érdemes bolygatni, megsínylik a tömítések.
Egy ritkán tisztított külső szűrőnél szebbek a növények, a halak anyagcseréje során keletkező mulm számtalan növényeknek hasznos anyagot tartalmaz, ugyanazt mint egy szerves komposzt, minden macro és micro elem megtalálható benne, némelyikből hiány van illetve beépült a halak szervezetébe, ezért kell a növénytáp.
Persze csak akkor van fenti ha egy halak trágyázásán alapuló kiegészítő tápozásról van szó, nem teljes értékű növénytápról.
Egy high tech növényes akvárium nyilván nem a halak trágyázásán alapul, de ott sem takarít senki külső szűrőt 2 hónapnál korábban.
Két részből káros, eltávolítasz a szűrőből egy csomó értékes, növényeknek hasznos anyagot, "komposzt" másrészt megsínyli a külső a sűrű tisztítást, nem erre vannak kitalálva a tömítések, illesztések, a biológia is sérül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!