Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettát (sziámi harcoshalat)...

Bettát (sziámi harcoshalat) szeretnék tartani, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem volt még soha halam,gondoltam veszek egy bettát,van itthon egy nagyobb gömb aquariumom.Szerintetek ha egy halat tartok,akkor szükséges a levegőztető?Jobb ha van vagy 1 halnak nem szükséges?Mit adjak neki enni:elég a száraz "táp" vagy giliszta is(v mi :D)kell?Mivel rendezzem be a helyét,h ne "unatkozzon"?Bocsi,de nem értek a halakhoz,azt szeretném,ha jól érezné magát:))Előre is köszi!
2010. jan. 27. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt az oldalt:


[link]

2010. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A betta labirintkopoltyús, felmegy a víz felszínére levegőt venni, neki speciel pont nem szükséges levegőztető. Rendes akváriumi száraz haltápot adhatsz neki. Nem tudom, mekkora az akvárium, szóval így nem sokat tudok javasolni berendezést, mert ez nagyban függ a méretétől, de az fontos, hogy ne legyen túl zsúfolt, hogy legyen helye úszkálni, meg legyen elég helye levegőt venni a víz felszínén.
2010. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt is van róla egy cikk. [link]
2010. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi:)) És még annyi lenne,ha 1db-ot akarok tartani,akkor hány literes akvárium kell neki?Olvasgattam itt,h többen írtak 30-50 literes helyet.És ha ettől kisebb,akkor nagyon gáz?
2010. jan. 27. 22:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát egy minimum 6 liter jó lenne még a bettának is, annak ellenére, hogy ő az egyik legszívósabb halfaj az akváriumi halak közül. Egyébként minél nagyobb, annál szebben be tudod rendezni az akváriumot. Pl. nekem egy kb. 22 literes akváriumom van, ezt úgy rendeztem be, mint ha valami távol-keleti hely lenne, fekete talaj, "bonsai"-szerűen tettem bele vasfát és rá mohát, nagyon szép, háttérnek kinyomtattam a Fuji-hegyről egy képet, még egy pagoda is van az előterében.
2010. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
húú ez nagyon jó ötlet,lehet megfogadom:))azért bíztató,h mégsem kell neki 50 liter.Köszi a választ!
2010. jan. 27. 22:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Ami nekem van (ez a kb. 22 literes) nem túl nagy (valamivel nagyobb a nagyobbik oldala, mint egy A4-es lap, szóval a kép nem fedi teljesen), mégis kényelmes. Ha gondolod (és adsz egy címet), küldök képet.
2010. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
stm89@freemail.hu-örülnék ha elküldenéd:))köszi előre is:)
2010. jan. 27. 22:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Elküldtem. :-) Kicsit tükröződik, de attól még látszik rendesen a lényeg.
2010. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
a bettát akár egy befőttes üvegben is tarthatod, levegőztető nem kell neki, mert feljön a víz tetejére, és ott vesz levegőt. Persze ha nagyobb aksi van, egy növénnyel, egy kővel, akkor jobb neki, tud felfedezni, úszkálni, meg bújkálni is, de sok biszbaszt nem érdemes belerakni az akváriumba, mert abba csak beleaakad.
2010. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!