Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljak az akvariszti...

Hogyan csináljak az akvarisztikáról egy hasznos videót?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy venném az akváriumot,és közben beszélnék.Téma:szürés,világítás,etetés,akvárium mérete stb.

Mit mondjak el szerintetek a videóban?



2014. szept. 25. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy kell vizet leszívni leszívócsővel, milyen időközönként kell és mennyi vizet cserélni. Hogyan kell aljzatot takarítani és mennyi időnként. Mennyi kaját kell adni a halaknak és mit esznek pontosan. Hány órát érdemes világítani és hogyan állítod be az időkapcsoló órát (ha van). A szűrés milyen erős (liter/óra), hova teszed a szűrőt. Dekoratív berendezés pl hogy hátrafelé emelkedjen a talaj, mert ezzel lehet jó 3d hatást elérni. A növényeket is úgy ültetni, hogy hátulra a magasakat, előre az alacsonyakat. Gyenge világítás alá milyen növényeket érdemes tenni, pl microsorum, anubias, bolbitis, jávai moha, gömbmoha vagy gömbalga, hólyagos vizikehely, stb. Ültetés, pl az anubiast nem kell elültetni, mert elrothad a gyökere, rá kell kötni egy vasfára vagy kőre, damillal hogy a gyökere szabadon lebeghessen a vízben. Mekkora halat vegyek mekkora akváriumba. Berakhatom e egyből a halakat, vagy mennyit kell várni. Hogyan kell halat beengedni a vízbe. stb.
2014. szept. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne csak úgy vedd az akváriumot, hanem mindig mutasd be rajta, amit csinálsz. A kamerát tedd állványra, hogy ne imbolyogjon a felvétel. Használj minél több fényt - minél több a fény, annál jobb minőségű a videó. Lehetőleg homogén, egyszínű hátteret használj, vagy rendezett, kulturált szobabelsőt.

Ha mobiltelefont használsz kamerának, akkor dugd be a headsetet, és a szád elé tartsd a mikrofont - jobb lesz a narráció hangminősége.

2014. szept. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ment a zöld.
2014. szept. 26. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasznos lenne egy ilyen videó, jelenleg nincs a neten ami kimondottan "0" tudással rendelkezőnek lenne, félrevezető van egy rakás.


A gy-k problémáit mérlegelve valami ilyesmi lenne ha én csinálnék (nem csinálok)


Fontos, hogy az akvárium helyét jól válasszuk meg, ne legyen közvetlen napfénynek kitéve, az akvárium bútor merev, strapabíró, vizet jó bírja, nagyon fontos elem az alátét, felveszi a menet közben keletkező esetleges vetemedést, ami a bútorban keletkezhet, (polifoam közkedvelt erre a célra)


Ajzat, ajánlott apró 1-2 mm szemcsenagyság, nehezebben keveredik közé a mulm, kerülni kell a festett aljzatokat példa dekorkavicsot, természetes ajzat vagy az agyagtalaj előnyös az ammónia lebontást végző baktériumoknak, a festett gyakorlatilag műanyaggal hermetikusan lezárt kőben nem tudnak megtelepedni. Az ajzat kiválasztásánál fontos szempont a halak igénye, példa valamelyik halat zavarja a világos ajzat, ajzat lakóknál kerülni kell az éles szemcséjű aljzatot.


Kő, fa, köveknél fontos, hogy ne mészkő legyen, keményítheti a vizet, ecettel ellenőrizhetjük, ha pezseg keményít. Fa dekorációnál fontos tudni, hogy némelyik színezi a vizet, befolyásolhatja a víz ph értékét a belőle kioldódó csersav, sok hal pont ezt a közeget szereti, vannak halfajok aminek kötelező a természetes fa, az emésztésüknek van szüksége rá.


Szűrő, három funkciót lát el, keringeti a vizet, a keringés stabilizálja az akvárium víz ph értékét, kiegyenlíti a gázokat ez elsősorban a szén-dioxid, oxigén szintnél fontos. A szűrőanyagban összegyűlik a mechanikai szennyeződés, legyen az növényi hulladék, ürülék, vagy el nem fogyasztott eledel. A harmadik funkció talán a legfontosabb, a szűrőanyagban baktériumok telepednek meg, az akváriumban képződő, gerinces vagy gerinctelen élőlények számára mérgező ammóniát, több lépcsőben nagy dózisban mérgező nitrátra bontják, a nitrát szintet a részleges vízcserékkel csökkentjük, illetve nagy segítség a nitrát szint csökkentésében a növényzet.

Baktériumok vannak a talajban, vízben, oxigén dús környezetet kell számukra biztosítani, ezt a szűrő első fő funkciója a keringés szavatolja.


Még majd írok.....

2014. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
B.Joci még várom.
2014. szept. 27. 08:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Világítás, a legösszetettebb és legbonyolultabb.

Többfelé kell bontani, van egy világítási idő, van egy kivitel és van egy növényzet, ezt a három dolgot kell összehangolni a szűréssel, halakkal, a választott növénytáppal. Amennyiben sikerül a világítást eltalálni egy hosszú távon kellemes hobbi vár ránk, amennyiben nem sikerül akkor az akvaristák rémálma válik valóra, alga áradat és beteg halak.

Sokan választják a sügeres akváriumokat azon okból, hogy az könnyebb mert nincsenek növények, majd szembesülnek a könyörtelen valósággal sokkal nehezebb mint egy növényes társas akvárium.


Fényforrás tekintetében több választási lehetőség van, jelenleg hatásfok tekintetében a sorrend a következő.

Led, t8 fénycső, kompakt izzó, kompakt fénycső, t5 fénycső, power led, fém halogén.

Mindegyik fényforrás más világítási időt igényel valamint más típusú növényzethez alkalmas.

A fényforrások eltérnek az egy adott területre leadott fényerő tekintetében is, példa egy sok vízfelszínre terülő növénnyel rendelkező, hosszú világítási idejű akváriumnál jó választás egy t8 fénycső, 10 cm ebből a fénycsőből 20 lumen fényerőt ad, egy t5 fénycsőből 10 cm 310 lumen fénnyel világit, ez jelentős különbség, a vízfelszínen terülő növényzet már károsodhat, algásodhat.


Az akvárium fényereje befolyásolja a világítási időt, minél erősebb a fény annál kevesebbet láthatjuk az akváriumot, 0.4 watt/liternél sokan 12-14 óra világítási időnél semmi negatívumot nem tapasztalnak, egész nap nézhető az akvárium, példa 100 literes akvárium és 40 watt körüli világítás. Az 1 watt/ literes intenzív világítással rendelkező akváriumoknál csak viszonylag rövid ideig lehet világítani átlag a 8 óra elég. (100 literes akvárium, 100 watt fény)


A világítás erejét össze kell hangolni a szűréssel, minél erősebb annál jobban látszanak a vízben keringő apró szennyeződések, ez zavaró tud lenni. A másik dolog a keringés, erős világításnál a növényzet intenzívebben növekszik, az intenzív növekedés nagyban befolyásolja az akváriumban levő gázokat, péda erős fény alatt a növények fotoszintézise erős, sok co2-t vesznek fel, majd oxigént adnak le, ez sokszor látható (bubizás) este viszont leadják a szén-dioxidot oxigént vesznek fel, előbbi folyamat nagyban befolyásolja az akváriumot, erős keringéssel stabilizálható, ajánlott a 10x stabil vízforgatás. Erős világításnál még fontos a biológiai vagy kémiai szűrés, a vízben keletkező ammóniát gyorsan felveszik az algák, növényes akváriumokban ezért célszerű az ammóniát kivonni a képletből.


Sokak problémáiból levonva a következtetéseket, nem szabad kezdésnek telhetetlennek lenni, ne akarjunk elsőre szép zöld gyepet, ne akarjunk sok halat ami sok ammóniát termel, ne akarjunk erős világítást ami alga áradatot csinál, egy akváriumnál minden mindennel összefügg, ha jól választunk növényeket, alacsony fényigényű növényekkel is lehet szép az akvárium.


Bejáratás, fontos egy új akváriumnál, a kövek, fák, penészedhetnek, megromlik a víz, ammónia keletkezik ami mérgező, 30 nap után az akvárium vize tiszta, végleges helyükre kerültek a növények, elszaporodnak az ammóniát lebontó baktériumok. Az első hónapban ajánlott szennyezni a vizet, imitálva a halak szennyezését, példa napi szinten 1 db fagyasztott sórák vagy hasonló plankton szerű eledelt kell dobni, 100 literenként 1 kocka elég.

30 nap elteltével ha rendbe van minden jöhetnek a halak, fontos, egyezzen a kereskedés vizével a vizünk, ha példa a kereskedés vagy tenyésztő vize kemény csapvíz akkor nálunk is az legyen az akváriumban.

Az első 30 napban már vizsgázik az akváriumunk, elő jöhetnek hiányosságok, algásodás, rossz szagú víz, rothadó növények, fontos ilyenkor a halak csak rontanak a helyzeten, korrigáljuk a hibákat akár fórumokon segítséget kérve a halak érkezése előtt.

Semmiképpen ne szedjük szét majd fertőtlenítve rakjuk össze többször az akváriumot.

Egy jól, szisztematikusan összerakott akvárium a heti, kétheti, gondozáson kívül semmit nem igényel.

A szűrőanyagot kell takarítani akvárium vízben, állott, pihentetett vízzel végezni egy részleges, nem teljes vízcserét, ez az akváriumban lévő vízoszlop 20-305-a.


Vegyszer, adalék, gyógyszer, nem kell, kettő szert használhatunk, vizelőkészítő vagy antikór a csapvízbe.

Baktérium kultúra, jól felrázva, napi szinten az akváriumba, ez a két szer sem kötelező, használata nem káros.


A bejáratás alatt mindent úgy kell csinálni mintha halak is lennének, mehet a növénytáp, kell a világítás, éjjel nappal menjen a szűrő, heti, nagyobb akváriumoknál kéthetente részleges 20-30% vízcsere.


-------------------------------


Elsőre ennyi, már ez is sok, én ezért nem csinálom meg, ezek durván a szokványos hibák amiket el szoktak követni.

Lenne még egy rakás, de az már sok lenne.


Hasznosítsd amit tudsz ha egyáltalán van olyan.


Én a heti karbantartást, szűrőtakarítást, metszést, külön videóba tenném.


(a rakat helyesírási hibáért bocs, dolgozom munkahelyen közbe, csak roham begépeltem ami eszembe jutott)

2014. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!