Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Reális, hogy Seachem Matrix-bó...

Reális, hogy Seachem Matrix-ból 500ml megoldja 200 liter biológia szűrését?

Figyelt kérdés
Greenaquan írják.

#Seanchem Matrix #biológia szűrés
2014. aug. 29. 22:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Állítólag a nitrátot is eltávolítja. Lehetséges?
2014. aug. 29. 22:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennek az a logikája hogy nagy a felülete.De igazából semmit sem ér a nagy felület mert sztem kb a 20%át használjuk a többin csak nitrátbontás megy.Amúgy a nagy hasznos(!) szűrőfelület és a nitrátbontás máris üti egymást mert ha csökkenti a nitrátot az azt jelenti hogy a belsejében oxigénszegény környezet van így sokra nem megyünk ha nekünk sok ammóniánk vagy nitritünk van.
2014. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sokra nem megyünk vele*
2014. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A G.A egy növényes bolt tehát eleve növényes akváriumra írnak mindent.


Egy növényes akváriumban nagy galibát csinál a pici ammónia is, mivel erős a világítás, lépnek az ammóniára az algák.

A másik kérdés egy szűrőanyagnál, hogy menyi ammónia keletkezik egyáltalán, egy apró halas növényesnél töredék a terhelés mint egy társas vagy sügéres akváriumnál.


Tehát lehetséges, hogy egy csapat nano hal szennyezésével megbirkózik, viszont egy társas, nagyhalas akváriumban elvérezne simán.


Társas akváriumba eleve nem jó az összeálló szűrőanyag, szinte használhatatlan, oda jelenleg a siporax a legalkalmasabb szűrőanyag formájából adódóan, a többi semmit nem ér.


http://www.youtube.com/watch?v=2S0wyn8Iptc


A denitrifikáció meg nem működik szinte egyik habkő szerű szűrőanyagnál sem, mivel akkor alkalmatlan lenne ammónia lebontásra ahogy apajatszik írta.

2014. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor maradok a siporaxnál.
2014. aug. 29. 23:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és amit kihagytam lehet azt írják hogy fél liter elég 200literhez a ga shopba de ők 200literhez szerintem több mint 10et használnának mert ha jól tudom ők főleg bioriot és substrat prot használnak.
2014. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is van olyan jó szerintem.
2014. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Nálam 250 ml matrix egy marék kínai siporax utánzattal 70 liter növényest tökéletesen ammóniamentesre szűr. A színe alapján jól érzik magukat benne az aerob bacik, és 3 év használat után is jó állapotban van. A színe alapján nitrátbontás nem történik benne, de ha legközelebb szétszedem a szűrőt széttörök egy szemet, ki tudja mi van a mélyben. Ha van is nitrátbontó hatása, a növények fogyasztása mellett nem érzékelhető. Szerintem ez egy nagyon jó szűrőanyag. Annyi hátránya van csak a sipohoz képest, hogy mindenképpen kell elé valamilyen más, hengeres szűrőanyag, hogy eloszlassa az áramlást. Ha ezt mezei kerámiahengerrel oldják meg, az helypazarlás. Érdemes alá valami biológiailag aktív hengert venni, de akkor meg már nagy a kísértés hogy ne is vegyél mást. Én a változatosságban hiszek, így kínai sipom is van meg matrixom is.
2014. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!