Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Etetitek artémiarákkal a...

Etetitek artémiarákkal a karmosbékákat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Vgay mivel etetitek? És hány van nektek? :D:D Kösszi a válaszokat!!!
2010. jan. 16. 21:35
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy*
2010. jan. 16. 21:35
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és milyen törpe vagy a nagy?
2010. jan. 16. 21:39
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Nekem törpe volt régebben és élő tubifexet kapott, jobban mondva az volt a kedvence.Amúgy megette a szárított halkaját is.Amíg kicsi érdemes külön tartani a halaktól és ott etetni, mert félénk és elég béna is szegényke, ha nem rakod az orra elé a kaját, képes éhen halni, az ennivaló mellett.Később aztán felbátorodik és akkor már vadászgat is.Felnőtt korában már tőle kell félteni az ivadék méretű halakat, mert ami befér a száján azt meg is eszi.Minden képen használj tetőt, mert kiugorhat a vízből. Mindent megevett amit csak adtam neki, de az orra elé kellett tenni, amíg kicsi volt.A karmosbéka ugyan ilyen, csak nagyobb és nagyobb darab kaja kell neki pl giliszta, csonti,rovarok,stb.
2010. jan. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszike a választ!!!:D:D:D És neked hány volt vagy szted 1edűl jobb neki vagy esetleg társal?
2010. jan. 17. 10:21
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Én egyedül tartottam, de szeret csapatban lenni.Ha szerencséd van, akár szaporodhat is.Én egy nagy társas akváriumba tettem, de hamar észrevettem, hogy milyen béna szegényke,mindenhová beszorult, belekeveredett a mohába, mindentől megijedt.Ezt követően,egy 50literes,medencébe került, ahol guppik voltak és egy almacsiga, ott már jól boldogult.Akár egy 10-20 literes akváriumban is tarthatod őket.Szerintem azt kedvelnék legjobban, ha halak nélkül lennének a saját fajtársaikkal és viszonylag alacsony lenne a vízmagasság kb 25 cm.Szeretik a békatutajt vagy a vizisalátát,belekapaszkodnak és sütkéreznek .Én nem vettem észre, hogy egyedül unatkozott volna, de nyilván jobb, ha vannak társai.Feltétlenül takard az aksit,mert képes kiugrani a vízből.Szerintem te is megfogod kedvelni.
2010. jan. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!:D:D.........És a tubit hányszor kell neki átmosni?(élőt):D
2010. jan. 18. 13:57
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Addig kell mosni, amíg teljesen tiszta nem marad a víz és el nem tűnnek az elhullott, kifehéredett férgek.Amikor hazaviszed,tedd egy befőttes üvegbe, kétszer háromszor cseréld le a vizet és egy napra tedd hideg helyre, én a pincében tartom,0fok fölött az udvaron, 18 fölött ismét a pincében.A friss hideg vízben, a férgek üríteni kezdenek,másnap jöhet a mosás.Ezt végezheted szűrő alatt, vagy többszöri vízcserével.Én vizet cserélek, majd ha már nincsenek lebegő elhalt férgek, akkor szűrő alatt jó alaposan átmosom.Kiveszem a napi adagot, a többire vizet öntök és megy a hidegre.A szűrőt jól válaszd meg, nehogy kiférjenek rajta.Csipesszel a béka elé dobtam egy-egy kupaccal.Hetente érdemes csinálni egy-két koplaló napot, mert, falánk állatka és gyakran bezabál.Én a fagyasztott kaját is kimosom szűrő alatt, mert gyakran piszkos levet enged.A tápok közül a 2 majd a3-4 mm -es gömb granulátumokat szerette, néha meg is találta.Ezt csak akkor add, ha van hal,esetleg csiga,amelyik megeszi a maradékot.Sajna eleinte etetgetni kell, mert magától nehezen találja meg az ételt és a halak megeszik előle.Később már, megvédi az élelmét.Jó brekizést.
2010. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!