Túl sok szellőztetés algásodáshoz vezet?
Gyakorlatilag a levegő szűrésére van használva ilyenkor az akvárium vize, 30-50 Liter/óra egy porlasztó, vagyis 720-1200 liter levegő van átszűrve a vízen 24 óra alatt, a benne levő pollen, por, szerves és szervetlen anyagok mind bele vannak mosva, ami nem csak megemeli a nitrogén vegyületek szintjét, hanem sokszor a halak pusztulását is okozhatja.
A felszín fodrozáshoz képest sokkal több alga, több beteg hal van a porlasztásnál.
Persze lehet előszűrő, de azt nem sokan használnak.
Más lapra tartozik, hogy a levegő buborékok ha egy növény levelére vannak irányítva akkor az tönkre mehet és jobban algásodik is.
A felszín fodrozás egyensúlyba hozza az akvárium ph értékét, stabilan tartja a co2-oxigén szintet, arányt, nem savasodik el éjszaka az akva a növényektől, nappal meg nem ugrik fel a ph érték mikor elhasználják a növények a co2-t, de nem kényszerítve szűri át a levegőt, így egészségesebb, jobb megoldás.
Platypus én a válaszod ellenére úgy vettem észre ha egy növény levelére irányítottam a belső szűrőt és az buborékot fújt rá az algásodott, a többi levél nem.
Nyilván a talajszűrő nem a növényre nyomja a bubikat.
A külső kompresszor levegőjét és továbbra is megszűröm, jó ideje egy pet palackba nyomatom vízbe, a kupaknál egy nem vízben lévő tömlőn távozik a szűrt levegő, a "saras" vizet 2-3 hetente lecserélem.
Így a porlasztó kő is tovább bírja.
Persze van a kompresszorok alján szűrőanyag, de az hamar eltömődik, sokan bebugyolálják ezért, az sem rossz megoldás, én azért maradok a vizes élőszűrőnél, mifelénk ez bevett rutin, sok évet bírnak a porlasztó kövek.
A nano akvámba most is egy talán 5 évet használt porlasztó bubizik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!