Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akvárium szűréssel,...

30 literes akvárium szűréssel, fűtéssel, világítással egy betta hímnek jó lesz?

Figyelt kérdés

Borzasztóan sajnálom a kereskedésekben kis befőttes üvegben tengődő halacskákat. Ekkorában jól érezné magát? Nem szeretném ha nálam is csak szenvedne.

Esetleg rakhatok mellé még valami más halat, pl. egy pár darab neont, vagy egy-két páncélos harcsát?

Van már egy 120 literes társas akváriumom, amivel egész jól elboldogulok. A kicsit is ugyanúgy kell majd gondozni, karbantartani, vagy mások a módszerek? Vízcserére, takarításra stb. gondolok.


2009. dec. 12. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, az állatkereskedésben csak néhány napig vannak. A bettáknak nem szükséges levegőztetés, ezért ők megélnének egy kis 5 l-es gömbakváriumban is. Viszont mellette nem fér meg más hal. Agyonveri.
2009. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
jajj dehogynem... nekünk a társas akváriumban volt 1.5 évig, csak másik hímmel nem lehet tartani, mondjuk a bettával sem annyira jo, de más tipusú halakkal remekül elvannak... annyi hogy az uszonyuk nem nö meg olyan szép hosszura a társas akváriumba.. legalábbis az enyémnek fele akkora, mint amelyik egyedül van a gömbakváriumba... furcsa, de öt nem tudtam áttelepiteni, be van szarva a nagy aksiba..2 éve éldegél a gömbbe:D gyönyörüszép:)
2009. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudod én az állatokat, még a halakat is szeretem és becsülöm annyira, hogy pár napra sem kényszeríteném őket ilyen körülmények közé. Aztán hazaviszik őket a "gondos" gazdik és belerakják egy pár literes gömbbe, amit akváriumnak nem neveznék.

Köszi a válaszodat, de azt hiszem megvárom egy olyan valaki válaszát, aki ért hozzá.

2009. dec. 12. 17:56
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
amugy minél nagyobb az aksi, annál kevesebb a melo vele..
2009. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Tökéletes lesz neki az akvárium amit leírtál,de azért növényeket még telepíts bele,mert szeret a levelek között bujkálni,nyugodtan rakhatsz mellé neonokat meg páncélosharcsát is,csak másik betta hímet ne,se guppit!Hetente cseréld a víz 20-30 %-át !Ha néha meg is hajtaná a neonokat,akkor se bántaná őket,általában csak fitogtatják az erejüket!Ha van még kérdések,akkor csak bátran...:)
2009. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egy bettára és 6 db vörös neonra gondoltam, természetesen egy szépen berendezett kis akváriumban. Most láttam az interneten egy olyan akváriumot, amelyiknek a hátulján tükör van. Erről mi a véleményed?

2009. dec. 12. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
uh.. én ugy tudom, hogy a tükör hergeli a harcoshalat.. az enyém nem nagyon komázza.. söt valamikor az aksi fala is visszaveri ugy a fényt, hogy magát látja benne, akkor annak is nekimegy... kifárasztja magát vele teljesen szerintem.
2009. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban .... a harcoshalakat lehet edzeni naponta 2-3X tükörrel ,de folyamatosan nem lehet kitenni ekkora stressznek...Sajnos nem bírná sokáig a hal abban az akváriumban szerintem.
2009. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
59%
Szerintem is, minimum így kellene tartani a bettákat, ők is ugyanolyan halak mint a többi.Egy kellően növényesített, szűrt vízű 26-28 fokos vízben.Le kell fedni az akváriumot, hogy levegővételkor meg ne fázzon.Én ehhez a csoportosításhoz, 50literes akváriumot használnék, de talán elég lesz így is.Minden esetre jobb megoldás, mint egy gömb alakú akármi.SN.
2009. dec. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én sem tartom jó ötletnek a tükröt. Azt hiszem folyamatosan hergelné magát, mert úgy gondolná, hogy ketten vannak.

Köszönöm mindenkinek, különösen neked SN, sokat segítettek már a válaszaid. Lehet, hogy megpróbálok egy kicsivel nagyobbat venni, csak meg kell oldanom a hely problémákat.

2009. dec. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!