Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek az algák ellen?

Mit tegyek az algák ellen?

Figyelt kérdés
több féle alga is van benne és sajnos nagyon sokat rontanak a làtvànyon leginkàbb az akv fala néhol foltokba homàlyos és ez nagyon zavaró meg a jâvai mohàmrol fonalas alga nőtt és ott hömbölög olyan 5 cm hosszusàgban próbalom vàgni de pàr nap múlva ugyanolyan lesz az anubiason pedig barna alga van szivaccsal ezt is le tudom szedni de nem teljesen és gondolom se a növénynek nem jó ha kiveszem a vizből és dörzsölgetem se nekem mert túl komplikàlt de csak ezen a két növényen van csak ez az alga van benne még 3 màsik fajta ezeken egyik sincs teljesen normàlisak és algamentesek olvastam erről a módszerről hogy letakarjuk az egész akàriumot pàr napra de nemdöglenek meg akkor a növények??? ezér félek ezt megcsinàlni meg utànna ha működik is nem nő visza az alga?? meg ezek az algàtlanító szerek ezekről meg azt olvastam hogy a növényeknek nem jók szoval tényleg nem tudom mit csinàljak szerintem nem a vilàgítàs miatt van mert az elég gyenge eredetileg egy 20 w os fénycső van benne hanem inkàbb a napfény miatt de nem tudok mit tenni mert màshova nem tudom àttenni az akvàriumot. szoval ha tudna valaki valami azt szivesen vàrom :) előre is köszi
2014. febr. 15. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

A letakarás nem segít, attól nem fog eltűnni.


A halaid által keletkeznek nitrogén vegyületek ezek az alga fő okozói.


Megszabadulni rengetegféleképpen lehet az algától, a legrosszabb az algairtó, attól csak egy rakás bomló alga lesz, a növényekben meg vagy csinál kárt vagy nem, csak eseti kezelésre jó.


Lehet védekezni gyakoribb vízcserével, ha 1x30% nem elég akkor növelni kell 2x20 ha az se elég akkor 2x30% vízcserére.


A vízben keletkező ammóniát jó szűréssel kordában lehet tartani, sokan (én is) tapasztaltam hogy a belső szűrővel szűrt akváriumra külső szűrő került vele együtt az alga menyisége drasztikusan lecsökkent.

Ugyanez észrevehető a két darab belső szűrővel szerelt akváriumoknál, több hetes eltéréssel kell takarítani őket, amelyik lassabban csurog az jobban lebontja az ammóniát, amelyik frissen van takarítva az szedi össze a szennyeződést, utána cserélődik a szerep.


Az anubiasnál annyiból érthető a dolog hogy ez lassú fejlődésű növény, nem igényes a fényre de nem is növekszik olyan ütemben hogy felvegye az algákkal a versenyt.


Van a kémiai védekezés, a lényege hogy begyűjti a nitrogén vegyületeket, gyakori az aktív szén, hátránya hogy csak adott ideig (telítődésig jó) valamint megköti a növénytáp egyes összetevőit.


Többször használható gyorsan regenerálódik a Szat Clear Water hátránya hogy ez is kiveszi a növénytáp egyes elemeit.


Lehetőség még a sagem purigen nem bántja a növénytápot viszont a regenerálása macerásabb, valamivel drágább is.


Hasznos még az intenzív fejlődésű növény ami elszívja a tápanyagot, vallisneria, tavi tündérhínár(csak bedobni az akvába nem kell leültetni)


Rengeteg lehetőség van, végtelen kombinációval, első lépésben a részleges vízcserével kell operálni.


Mondjuk az aktív szénnél sera carbon 100gramm/ 100 liter víz a 6 hetes dózis 25 gramm még nem szól bele a biológiába viszont redukálja az ammóniát, csökkenti a nitrát koncentrációt, szinte minden akvarisztikai boltban kapsz, növénytáppal viszont nem szerencsés együtt használni, arra jó hogy levegőt vegyél amíg csiszolsz a szűrésen, esetleg erősebb világítást teszel hogy több növény legyen ami vissza szorítja az algát, 20 watt az nem sok.

2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!